הרבה לפני שדוד דביר הפך לאב הרוחני ולמורה הדרך של אלפי רקדנים בארץ, הוא טיפח קריירה מרשימה כרקדן מחונן. כבר בגיל צעיר החל ללמוד מחול בבית הספר "בת דור", ועוד בתקופת הלימודים התקבל להופיע בסרטים "קזבלן" ו"ישו כוכב עליון" ההוליוודי. מאז הקריירה של דביר נסקה והוא החל להופיע עם הבלט הישראלי ולהקת בת שבע. בהמשך דרכו המקצועית הוא הפך למנהל האמנותי של להקת בת שבע.

לאורך הקריירה שלו דביר לימד והכשיר מאות רקדנים בארץ ובעולם, השתתף בהשתלמויות למורים בבית הספר לאמנויות ג'וליארד שבניו יורק, בבית הספר למחול של סנט פטרסבורג ברוסיה ובקורסים לרקדנים בהאג שבהולנד. כמו כן, הוא עומד מאחורי לא מעט יצירות קלאסיות כמו "אני וגופי", "גברים במחול", "תיבת נוח" ועוד. מסוף שנות השמונים ועד היום הוא מרכז את מגמת המחול בבית הספר היוקרתי לאמניות תלמה ילין שבגבעתיים.

את הפריצה הגדולה שלו לתודעת המיינסטרים עשה דוד דביר עם השתתפותו בתכנית "נולד לרקוד" בשנת 2005, אז ביסס את מעמדו כשופט ריאליטי קשוח שלא עושה הנחות ולא בוחל במילים או באמצעים. עכשיו, כמעט עשור אחרי הוא חוזר למסך כמנהל להקה בתחרות הריקודים הלוהטת של הקיץ – "רק רוצים לרקוד". 

מי הרקדן שתבחר?

"אני אבחר על פי טכניקה קלאסית, זרימת הגוף בתנועה, ולפי הבעת לחימה והתמדה".

מה צריך רקדן כדי להיות מנצח?

"רקדן טוב זה רקדן שמגיע לבמה, מדבר עם האמוציות שלו ומרגש אותי בצפייה. ההגדרה של רקדן טוב נובעת מגמישות מחשבתית והיכולת לבצע כל סגנון ריקוד. כמו גם אישיות קורנת המצליחה להעביר בניואנסים הקטנים ביותר את הרגישות שבתנועה וביצירה".

 עוד ב"רק רוצים לרקוד":

"רק רוצים לרקוד": החל מה-19.6, יום שני בקשת, ערוץ 2