בשנים האחרונות זכתה הריצה לעדנה מחודשת כאחד מסוגי הספורט הפופולאריים ביותר. מספר האנשים שרצים בישראל עולה בהתמדה משנה לשנה, אך מעבר ליתרונות הבריאותיים שבריצה, תרומתה לשיפור הביטחון העצמי, תחושת ההישגיות ואפילו מצב הרוח, חשוב להקפיד על התנאים שיאפשרו לנו להרגיש בנוח תוך כדי האימון, להפיק ממנו את מירב הפוטנציאל ואולי אפילו יעודדו אותנו להתמיד בו יותר מפעם אחת.

עד לפני כמה שנים, תחום בגדי הספורט היה משהו ששמור לאתלטים מקצועיים בלבד. רוב האוכלוסייה הסתפקה במכנסיים נוחים, חולצה קצרה ונעלי ריצה ממותג מוכר כזה או אחר. יחד עם חזרתה של הריצה לאופנה, השתכללו הטכנולוגיות ומעבר לבחירה החשובה ביותר בנעלי ספורט, לחוויית אימון בטוחה ובריאה, עוד ועוד רשתות החלו ליצר קולקציות בגדים "חכמות" המתאימות במיוחד לסוגי הספורט השונים ובהם ריצה. התחום, אשר החל להתפתח רק בשנת 2015, תפס תאוצה באירופה ובארצות הברית וחברות בינלאומיות רבות השיקו קולקציות אופנתיות שאפשרו לרבים וטובים אולי להזיע – אבל בסטייל. יחד עם זאת, בישראל התחום שייך יותר למתאמנים הרציניים, ואנשים עדיין מהססים לפני שהם משקיעים את מיטב כספם על בגדי ספורט, יפים ככל שיהיו, וההעדפה הרווחת נותרה אותם מכנסיים נוחים וחולצה קצרה.

אישה בבגדי ספורט (צילום: S_L, Shutterstock)
להזיע אבל בסטייל | צילום: S_L, Shutterstock

>> איזה ספורט אתם עושים ביום יום? העלו תמונה שלכם ואולי תזכו בפרס

אז לפני שאנחנו מתפנים לדבר על היתרונות האופנתיים שבבחירת בגדי ספורט ראויים, בואו נתמקד ביתרונות הבריאותיים, ויש לא מעט כאלה –

כשאנחנו חושבים על ריצה, אנו מיד חושבים על נשימה מואצת והזעה, ולא בכדי. למעשה, די בהתרגשות הטבעית עצמה, הנובעת מעצם המחשבה על האימון המצפה לנו, כדי להעלות את רמות האדרנלין בגוף. בתוך 30 דקות בלבד, בקצב ריצה של 5 קילומטרים בשעה, קצב פעימות הלב בדקה יכול לעלות מ-80 ל-140 וטמפרטורת הגוף מ-37 מעלות למעל 40. הטמפרטורה, אגב, תוסיף ותטפס ככל שהגוף ידרש לצנן את עצמו. בגדים שמיוצרים בטכנולוגיה חכמה-הידועה גם בשם  COOLTEX  עשויים מבדים מונעי זיעה המתייבשים במהירות ומסייעים לנדף את חום הגוף על ידי “הסעת” הנוזלים והזיעה מחוץ לבגד. בצורה כזו נשמרת טמפרטורת גוף אחידה לאורך כל הפעילות. הבגדים נתפרים בשיטת SEAMLESS, טכנולוגיה המסייעת במניעת שפשופים בלתי רצויים בעור ששמה דגש על צפיפות חומר גבוהה המגנה מפני קרינת השמש.

ואם זה לא מספיק, אז מה תגידו על גרביים עם שטח בד עבה ונוח יותר באזורים המועדים לפציעות ושפשופים הנובעים מריצה ממושכת, או כאלה שנתפרים בטכנולוגיה המשלבת כותנה רכה עם סיבי נחושת ובכך מונעת נוכחות של בקטריות, פטריות וריחות לא נעימים? ומה לגבי ביגוד מחטב המעודד יציבה נכונה ונוחה יותר של הגוף בזמן הפעילות הגופנית? בטח תופתעו לשמוע שקיים בשוק גם ביגוד ששולבו בו מחזירי אור לטובת אלו המעדיפים להתאמן בחסות החשיכה. הבחירות הן אינסופיות וטווח המחירים אינסופי גם הוא. 

אישה מזיעה (צילום: Shutterstock/ wavebreakmedia)
טכנולוגיה חדשה ומהפכנית לנידוף זיעה במהירות | צילום: Shutterstock/ wavebreakmedia

אז בין הקולקציות המוכרות והיקרות של נייק, אדידס, סאקוני ושות' לבין מכנסי הטייץ הדהויים ששוכבים לך בארון מהחטיבה, יש בישראל אופציה נוספת שמתאימה לכל המשפחה ונוחה לכל כיס – קולקציית  דלתא FIT  שרותמת את כל היתרונות ששוחחנו עליהם לקולקציה אופנתית ומותאמת במיוחד לקהל הישראלי. מוצרי דלתא FIT מיוצרים תוך שימוש בטכנולוגית COOLTEX, טכנולוגיה חדשה ומהפכנית לנידוף זיעה במהירות, התורמת לתחושה צוננת ונעימה לאורך זמן, כלי מפתח בקיץ הישראלי. טכנולוגיה זו משפרת את כושר הספיגה של הבד, מונעת את שחיקתו לאורך זמן ושומרת עליו כחדש לא משנה כמה פעמים התאמנת השבוע, וכל המרבה, הרי זה משובח.

>> כך תהפכו את הספורט שלכם לחוויה אחרת

בניגוד למה שחושבים, ללכת למכון כושר או לשלם הון תועפות על תוכנית אימונים כזו או אחרת, לא בהכרח מבטיח מוטיבציה מתמשכת או הנאה מהאימון. להפך, אתם עלולים להרגיש מחויבים שלא לצורך ובאופן טבעי מתוסכלים כשאינכם עומדים ביעד. להבדיל מכך, כשאתם יוצאים לרוץ האחריות מוטלת עליכם בלבד ולא על מאמן שידרבן ויתזז אתכם - הכל מתחיל ונגמר בכם וההחלטה להשקיע בבגד מחייב שיהפוך את האימון לנוח יותר מזכירה לכם פעם אחר פעם את הבחירה שלכם. אז אל תשכחו לבחור נכון.