במשך שעות ארוכות חיכה יענקל'ה פילצר לאודישן שלו ב"רק רוצים לרקוד". כשהוא אחוז התרגשות, הוא עמד בפני מנהלי הלהקות והחל לרקוד. את הסיפור המורכב שלו, שבו שיתף את אסי עזר ורותם סלע מנחי התכנית, הוא חשף כמה רגעים לפני שהמוזיקה התחילה להתנגן.

"אני במקור מירושלים, היום גר בתל אביב", סיפר יענקל'ה ומיד עורר את סקרנתו של דוד דביר, שרצה לדעת האם משפחתו תומכת באהבה שלו לריקוד. "המצב קצת מורכב, אני בא ממשפחה חרדית. יש לי 12 אחים משתי אימהות שונות. אני משתדל לראות אותם כמה שיותר אנחנו נפגשים עושים שבתות ביחד. אבל חלקם לא ראו אותי רוקד", הוא סיפר וכשנשאל האם משפחתו תצפה בו רוקד בתכנית הוא השיב בחיוך: "אני אשלח להם לינק ואני מקווה שהם יראו". 

עוד ב"רק רוצים לרקוד":

מאחורי הקלעים צפתה בו אמו, שחזרה בשאלה ועימה הוא בקשר כיום. "יום אחד אמרתי לאמא שלי שאני רוצה לרקוד. ההורים שלי גרושים ואמא שלי יצאה בשאלה ואיתה הלכתי לחוג חילוני לגמרי. הייתי לומד בבית ספר דתי, מגיע לחוג, מחביא את הכיפה, נכנס לסטודיו ורוקד. באיזהשהו שלב הקונפליקט נהיה בלתי אפשרי כי באמת באמת האמנתי ורציתי לקיים את ההלכה עד הסוף והמחול לא איפשר את זה", שיתף פילצר בראיון שקדם לאודישן שלו. "פתאום ממש ברגע היה שינוי של 180 מעלות. אמרתי, עכשיו אני עוזב הכל ואני הולך ללמוד לרקוד. אמרתי לאבא 'אני צריך לדבר איתך אני הולך לעזוב את הדת ואני הולך ללמוד לרקוד'. הוא שתק, וכשאבא שלי הכי כועס אז הוא שותק".

בסיומו של האודישן שהשאיר את מנהלי הלהקות ואת אסי עזר המומים בכיסאותיהם, יענקל'ה גרף מחמאות. "מהרגע שנעמדת עוד לפני שהתחלת לרקוד הרגשתי שיש על הבמה 200 איש. זה משהו שאין להרבה אנשים", אמרה אנה ארונוב.

לעומתה, מנהל הלהקה הוותיק, דוד דביר פחות התרשם. "אני מאוד התאכזבתי, ציפיתי להרבה יותר. צר לי אבל מה שכולם התעלפנו ממנה לא הרשים אותי". בין התגובות של מנהלי הלהקות, שעסקו בפן המקצועי של צעדי הריקוד של יענקל'ה, בלטה תגובתו של המנחה אסי עזר שהתרגש דווקא ממשהו אחר. "בנקודה מסוימת בשיר המילים מדברות על אבא, ואתה שלחת נשיקה באוויר תוך כדי שקפצת ואני רוצה להגיד לך שאתה מוטטת אותי", אמר עזר בתכנית, "אתה מרגש, מקסים ויש לי צמרמורת בכל הגוף עכשיו, לא תיארתי לעצמי כמה אתה טוב עד שראיתי אותך רוקד". 

בסופו של האודישן ואחרי התלבטות רבה, יענקל'ה בחר בלהקה של עדן שבתאי, ועימה הוא ינסה להתקדם בשלבים הבאים בתכנית. האם הוא יהיה הרקדן הטוב ביותר? עוד מוקדם לדעת, אבל בינתיים אנחנו בעיקר מקווים שאביו ואחיו ימצאו את הרגע הנכון לפתוח את הלינק הזה ולצפות בו רוקד.

האודישן של X יענקל'ה פילצר (צילום: מתוך "רק רוצים לרקוד", שידורי קשת)
"מוטטת אותי ועשית לי צמרמורת". אסי עזר על האודישן של יענקל'ה | צילום: מתוך "רק רוצים לרקוד", שידורי קשת

"רק רוצים לרקוד": שני ב-21:00 קשת, ערוץ 2