לעבור אודישן מול עיניים בוחנות זה אף פעם לא דבר קל, ולעמוד על הבמה כשרקדנים בעלי שם עולמי צופים בכל צעד שלך בהחלט יכול לגרום לפיק ברכיים. בשני הקרוב בקשת (19.6) תחרות הריקודים של ישראל יוצאת לדרך, ובראשה ארבעה מנהלי להקות מוכשרים: אנה ארונוב, דוד דביר, עדן שבתאי ועידן שרעבי. אז מה הם מחפשים? "אני רוצה למצוא את הרקדנים שמשהו עוד צריך להבשיל בהם כדי שיהיו עדיין 'פרש'", אומר שרעבי ומדגיש את השילוב שיוצר לדעתו ריקוד מושלם: "ושיתמודדו עם משהו על הבמה שיוציא מהם ספייס". 

אחרי שעבדה עם השמות הגדולים בתעשיית המוזיקה העולמית, עדן שבתאי רגילה לאבק הכוכבים ההוליוודי ולא מתכוונת להתחיל להתפשר: "אני מחפשת את כל החבילה, מישהו עם איכויות של כוכב והבייגלה מעל הראש". דוד דביר, לעומת זאת, מזהיר מראש את הרקדנים שזה לא הולך להיות קל: "אני לא מאמין בעבודת ריקוד בלי קשיחות, סדר יום והרבה עבודה קשה". מי שיכול להעיד על כך ממקור ראשון הוא תלמידו לשעבר ומנהל להקה בעצמו, עידן שרעבי, שזוכה גם למחמאות מדביר: "אני שמח שהוא הגיע למקום הזה, אני חושב שזו גם הצלחה שלי".

רק רוצים לרקוד (צילום: מתוך "רק רוצים לרקוד", קשת)
בקרוב: שגעון הריקוד יוצא לדרך | צילום: מתוך "רק רוצים לרקוד", קשת

>> רוצים לדעת סודות מהחיים האישיים של עידן שרעבי?

היום הם נמצאים בצד שבוחן וחורץ גורלות, אבל איך הם הרגישו כשחיכו שמישהו יזהה את הפוטנציאל? אנה אהרונוב בעיקר שמחה לעמוד בצד הנכון של הבמה: "אני זוכרת מה זה לעמוד מול שופטים ולהתעצבן לפעמים מהתגובות שלהם. כל מקום שמעמיד אותי במבחן הוא לא נעים לי". שבתאי מודה שלפעמים לוקח שנים עד שמקבלים הזדמנות: "היו לי מאות אודישנים בחיים שלי, זה דבר שהוא סוחט נפשית", אבל מדגישה שהכי חשוב זה להמשיך ולהאמין.

באופן מפתיע או שלא, לפני שדוד דביר הפך למחנך של דורות של רקדנים, הוא מעולם לא התמודד עם הלחץ שלפני אודישן. "תמיד אמרו לי בוא תכנס ותרקוד", הוא חוזר שנים אחורה ונזכר בין היתר כיצד קיבל את התפקיד המפורסם בסרט 'ישו כוכב עליון', "לא יכלתי להגיע כי הייתי בצבא ופשוט קיבלתי מכתב שהתקבלתי". אבל אם חשבתם שמדובר רק בעניין של מזל, חשוב לזכור שבעיקר דרושה הרבה עבודה קשה".

עוד ב"רק רוצים לרקוד":

"רק רוצים לרקוד": החל מה-19.6, יום שני בקשת, ערוץ 2