מה קורה לישראלים בבוקרשט? מספר ימים לאחר הקטטה בין נופשים שהגיעו מהארץ לאחד המלונות בבירת רומניה, נרשמה תקרית נוספת. אבל אבי שדה, שחזר ארצה כשעל גופו סימני אלימות, מתעקש שהסיפור שלו ושל חבריו שונה בתכלית: הוא טוען ששוטרים רומנים שלפו אותם בלי סיבה ממונית בה נסעו, והחלו להכות אותם, במה שהוא מגדיר כלינץ', ששיאו היה ירי לאוויר.

"יצאנו אני, חבר שלי ועוד זוג חברים למסעדה במונית", סיפר אבי בראיון ל"חדשות הבוקר" לאחר נחיתתו בארץ. "בדרך ראינו מחסום משטרתי והבנו שיש הפגנות של הציבור במדינה. נהג המונית האט ופתאום, ניידת משטרה עקפה אותו. השוטרים שלפו אותנו וממש עשו בנו לינץ'. הם היו עם אלות וירו באוויר, כאילו שאנחנו טרוריסטים".

"בהתחלה הוצאתי את הדרכון וניסיתי להסביר שאנחנו תיירים ומדובר באי הבנה אבל זה לא עניין אותם", הסביר התייר הישראלי איך התמודד עם הסיטואציה הקיצונית. "יש לי רקע צבאי אז ידעתי להתגונן ולהימלט משם בסופו של דבר".

לאבי חשוב להדגיש שהוא וחבריו הם אנשים מבוגרים שלא עשו דבר חריג, בניגוד למה שמקובל לחשוב על צעירים ישראלים שמתפרעים בחו"ל. "אנשים בטח חושבים לעצמם, שוב מכות ברומניה, אבל זה ממש לא מה שהיה. זה נשמע הזוי כי זה באמת מקרה הזוי. אף אחד לא התנצל בפנינו, נסענו לשגרירות והיא הייתה סגורה. עכשיו אני מתכוון לתבוע את המשטרה הרומנית", סיכם אבי שדה.

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. ראשון עד חמישי ב-06:15 בקשת, ערוץ 12