אמש (ב') הוגש כתב אישום חמור כנגד אינה סקיבנקו, בגין הריגת הפעוטה יסמין וינטה בגן בו עבדה כסייעת. הבוקר דיברה אחת הגננות בגן שבפתח תקווה עם "חדשות הבוקר" ושחזרה את האירועים שהתרחשו במקום.

"הסייעות אמרו שהן ניסו להעיר את הילדה ולא הצליחו, הן היו בהלם", התייחסה הגננת ליום מותה של יסמין. כשנשאלה על התנהלות מממושכת של אלימות מצד הסייעת כלפי הילדים ואמרה: "אם הייתי רואה התעללות הייתי קוברת את הסייעת שם במקום, בלי משטרה ובלי משפט. כל ילד בגן הוא כמו ילד שלי. אם ההורים רק היו נותנים לי סימן על אלימות מיד היינו עושים חקירה בתוך הגן. לא הייתה לנו סיבה לבדוק את המצלמות כי לא היה סימן לאלימות. דיברנו עם ההורים כל יום והם אמרו שהסייעות מושלמות. עכשיו אומרים 'פתאום נזכרתי' אבל בזמן אמת לא אמרו כלום. היא (הסייעת) הרסה את החיים שלנו, בנינו את העסק הזה מאפס".

"לדעתי זה שקר מה שהיא אומרת, הן היו צריכות לבדוק במצלמות", הגיבה לדברים מוריה פרס-ברנט, אם לילד בגן "מאשה והדוב". "כל מה שמעניין אותה זה שהעסק שלה נפגע ולא ההתעללות בילדים. ההנהלה לא ביקרה בגן בשעות הכי קריטיות – של השכבה והאכלה – כשהילדים עייפים והסייעות מאבדות סבלנות. הייתה להן שיטה להרדים את הילדים עם שמיכה על הראש. הבן שלי היה בוכה המון וחשבתי שהוא פשוט בכיין, לא היה לי מושג שמתעללים בו".

לאולפן "חדשות הבוקר" הגיעה גם מיכל דליות 'סופר נני' שהתייחסה לפרשה שמדירה שינה מעיניהם של הורים רבים מאז פרסומה. "כמעט ואין דרך לעלות על דבר כזה בגיל כזה. אין גם איך לזהות את זה אצל הגננת, מחקרים מוכיחים שגם אם יש סימן כלשהו אנחנו מדחיקים. זה שהילד בוכה כשבאים לקחת אותו מהגן לא אומר שרע לו. לא נוכל באמת לדעת מה קורה לאותו אדם בשעת לחץ ולכן חובה להכניס מצלמות לכל גן, זו ההרתעה היחידה. הדבר היחיד שמנחם הוא הידיעה שהילדים לא יזכרו את מה שקרה כשיגדלו, כי זה שלב שעוד לא מבינים משמעויות".

"חדשות הבוקר": ראשון עד חמישי ב-06:15 בקשת, ערוץ 12