חבר הכנסת דוד ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר, הכחיש כי התערבות מצד אשת ראש הממשלה היא שמנעה את שריונה של איילת שקד בליכוד.

"זו שמועה שמנסים לנפח אותה. שרה רוצה בטובת בעלה, שימשיך להיות ראש ממשלה ושינצח בבחירות. היא פועלת במובן הזה, לא במובן האישי לפי אם היא כן אוהבת או לא אוהבת מישהו. אנחנו לא צריכים להיות חברים של אף אחד, כולם צריכים לעבוד ביחד להצלחת המחנה הלאומי והליכוד".

זו הייתה טעות לפטר אותה?
"אני לא רוצה לדבר במונחים של טעויות, זאת החלטה של ראש הממשלה. אני לא ארעיף על איילת שקד שבחים ומחמאות בתקופת בחירות. סביר שהיא תתמודד מולנו ואני לא מתכוון לחזק אותה. את דעתי עליה כולם יודעים, אבל ראש הממשלה החליט משהו ואנחנו מתקדמים קדימה".

איפה היא תרוץ להערכתך?
"לא בטוח שהיא תרוץ. יש לה הצעות מהסקטור הפרטי, היא יכולה לקחת פסק זמן, זה לא יזיק לה, ולהצטרף לליכוד בבחירות הבאות. לדעתי בנט ירוץ במפלגה שלו, וזהו".

ראש הממשלה יודיע היום ליועץ המשפטי לממשלה האם הוא או הנציגים שלו מתכוונים להגיע לשימוע שנקבע לתחילת אוקטובר. אתמול (שבת) דיווח גיא פלג שנתניהו מתכוון לעתור לבג"צ נגד החלטת היועמ"ש שלא לדחות שוב את השימוע.

"מן הראוי לדחות את השימוע. אין ברירה פשוט", הסביר ביטן. "המערכת המשפטית עושה 'מי יותר חזק'. ודאי שהם יותר חזקים ממנו בעניין הזה. יש פה אדם שחשוד, עם חומר אדיר, שאפילו עוד לא סגר את הייעוץ המשפטי שלו. צריכים להתחשב בזה".

החומר של תיקי ראש הממשלה שכב אצל היועמ"ש חודשיים ואף אחד לא בא לקחת אותו.
"אבל מה לעשות שהוא לא סגר את הנושא של היועצים המשפטיים שלו? זה עלויות אדירות ולא מאפשרים לו לקבל תרומות. לא צריך להתחשב בזה? הוא לא סתם לא לקח את החומר, לא היה מי שיקח את החומר. הוא צריך להתעסק גם בבחירות וגם בניהול המדינה, ברור שבמצב הזה יהיה לו פחות זמן להתעסק בשימוע".

הוא צריך להגיע לשימוע לדעתך?
"אני הייתי הולך על איזושהי הצעת פשרה: לפצל את השימוע. את תיק 1000 שהוא תיק יותר קל לדחות לדצמבר, ואת תיקים 2000 ו-4000 לדחות לאפריל-מאי. אם אתה מחלק את זה לשניים, כל אחד מקבל את שלו. בתיק אחד היועמ"ש מקבל שימוע קרוב ככל האפשר וראש הממשלה מקבל את התיקים האחרים יותר רחוק, כדי להתכונן אליהם יותר טוב. זאת הצעת הפשרה הכי טובה".

אתה יודע כבר אם תהיה שר או לא בממשלה הבאה?
"לא, זה תלוי בראש הממשלה. נראה מה הוא יחליט. אני ביקשתי, עכשיו זאת החלטה שלו. אני סומך על ראש הממשלה ואקבל כל החלטה שלו, לא אערער".