הדס ביטון בת ה-11 נדבקה בנגיף הקורונה ואושפזה בבית החולים רמב"ם כשהיא במצב קשה, מורדמת ומונשמת. הדס שהתה במשך חמישה ימים בבית מלון לחולי קורונה בצפון, ולפי הממצאים החמורים של התחקיר שביצע פיקוד העורף, למרות שבמשך זמן רב גורמים במלון התלוננו שלהדס יש חום גבוה, קופת חולים לאומית סירבה לפנותה לבית החולים.

בימים האחרונים חל שיפור במצבה של הדס, היא נותקה ממכונות ההנשמה והתעוררה. אביה, אליהו ביטון, סיפר על הרגע המרגש שבו הדס פקחה את עיניה. "היא התעוררה וחזרה לעצמה, זה היה מרגש עד דמעות. חיבקתי ונישקתי אותה, זה היה אושר של ממש", תיאר ביטון ב"חדשות הבוקר", "אמרתי לה שאנחנו אוהבים אותה ושעם ישראל מאחוריה. העם מעורה ומרגיש שותף לדבר הזה וכולם מתפללים".

"הדס משתפרת ברוך השם, אבן ענקית ירדה לנו מהלב", המשיך ביטון, "אבל עדיין המתח נמצא ויש קושי, היא עדיין בטיפול נמרץ, עוד לא בפוקוס מלא בגלל ההרדמה והתרופות. יש להדס דלקת בשריר הלב וגם במעי הגס, אבל ברוך השם המדדים משתפרים ואנחנו אופטימיים. אנחנו תומכים בה ומעודדים אותה, לא זזים ממנה לרגע. צריך להמשיך ולהתפלל שהיא תצא מזה במהרה".

במשך הרבה זמן התפיסה הרווחת הייתה שילדים לא חולים בקורונה, או לפחות שזה לא מסוכן להם. המקרה של הדס הוכיח שזה לא נכון.
"צריך זהירות מאוד גדולה. הייתה אווירה בציבור שילדים מוגנים ושהכל בסדר, שצריך להיזהר רק על המבוגרים ולסגור אותם. ממש לא, כמעט איבדתי את הילדה שלי, אבל בזכות חסדי שמיים, התפילות של עם ישראל והרופאים, השליחים הנאמנים, זה לא קרה. זה מסוכן, המחלה הזאת מתעתעת. הורים צריכים להסביר לילדים כמה שהקורונה מסוכנת, צריך לשמור על היגיינת הידיים ולהקפיד על מסכה".

קראת בוודאי את הדוח של פיקוד העורף על מה שקרה להדס, אתה חושב שקופת החולים לא טיפלה בה מספיק טוב?
"מי שצריך להפיק לקחים עליו לעשות זאת כי אלה דברים שמצילים חיים. אם צריך, נפנה לגורמים שיטפלו בעניין".