עיכוב בטיסת אל על שיצאה מניו יורק לישראל בסוף השבוע הוביל למהומה גדולה על המטוס. ב"חדשות הבוקר" שוחחו עם שני נוסעים שהיו שם וסיפקו גרסאות שונות להתרחשות. סמנכ"ל השירות באל על, אמיר רוגובסקי, הגיע לאולפן כדי להגיב על האירוע.

"קבוצת חרדים הגיעה לקדמת המטוס ודרשה להישאר בני יורק", העידה שי חסון, נוסעת שישבה קרוב לאזור בו התפתחה המהומה. "כשסורבו הם החלו לקלל את אנשי הצוות וזה הגיע קרוב מאוד לאלימות פיזית. אחד הנוסעים צעק לאחד החרדים שלפחות יקלל ביידיש כדי שהדיילות לא יבינו. נלחצתי והתחלתי לבכות, גם הדיילות בכו כי לא ידעו איך להתמודד עם זה. ראיתי את אחד הנוסעים דוחף דיילת, הייתה אלימות מילולית קשה, הם השליכו מזון והמטוס נראה מזעזע".

על המטוס היה גם עיתונאי "ישראל היום" יהודה שלזינגר שסיפק גרסה שונה לגמרי מזו של שי. "3 שעות ישבנו במטוס כשאף אחד לא נותן תשובות", סיפר שלזינגר על האירוע בטיסה, שנחתה בסופו של דבר באתונה על מנת להימנע מחילול שבת. "עירבבו את החרדים ושיקרו להם, הבטיחו להם לנחות בארץ שעה לפני שבת. שמעתי את אחד הרבנים אומר להם לא לדאוג ושיגיעו לפני השבת. באלימות לא נתקלתי ויש לי תיעוד. נכון שהייתה סיטואציה קשה, אבל אם חרדים היו אומרים שדיילים הרביצו להם היו מאמינים להם?".

כאמור, סמנכ"ל השירות באל על, אמיר רוגובסקי, הגיב לדברים בשם החברה. "הטיסה התעכבה בקרוב לשלוש שעות כי חלק מהצוות איחר בגלל כבישים שנחסמו", התייחס רוגובסקי לעיכוב שהוביל להתפרעות. "המהומה בטיסה גרמה לטייס לשקול להחזיר את המטוס. אחר כך עשינו את כל החישובים וראינו שכנראה לא נצליח לנחות בשבת והתקבלה החלטה לנחות באתונה. אל על חברה שומרת שבת שלא מטיסה נוסעים בשבת".

"הדיילות דיווחו על אלימות פיזית שכללה דחיפות, קללות, השפלות וצעקות", הוסיף רוגובסקי. "אל על מגבה את הצוות באופן מלא ולא תעבור לסדר היום על הדברים. נזהה את הנוסעים המתפרעים ונגיש תלונה למשטרה. בעתיד נמנע מהם לטוס באל על, הדיילות יודעות לזהות אותם".

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. א'-ה', 6:15-9:00 בקשת, ערוץ 12