"המפלגות שקיימות כרגע על המפה לא יישארו כפי שהן", אמרה הבוקר (חמישי) השרה לשוויון חברתי מירב כהן ממפלגת יש עתיד, והסבירה מדוע ראש ממשלת המעבר, יאיר לפיד, אינו מפעיל לחץ על איחוד מפלגת מרצ ומפלגת העבודה: "בסוף גם הם יעשו סקרים, ויראו שהם בסכנה. הם יקבלו את ההחלטות האחריות והמושכלות. אנחנו בתחילתו של תהליך, כל המפלגות עושות את הבדיקות, ואף אחד לא יעשה מעשה לא אחראי".

כהן הסבירה כי היא מאמינה שאיילת שקד רוצה להקים ממשלת אחדות רחבה, אך גם שהיא תלך עם נתניהו. "אני מאמינה למה שהיא אומרת בפה מלא", אמרה כהן והוסיפה: "אם היא הייתה רוצה להקים ממשלה עם נתניהו ובזאת למנוע את מערכת הבחירות הבאה, היא חושבת שזאת ממשלה טובה בראשותו של נתניהו אנחנו חושבים אחרת. היא שמה את הדברים על השולחן והבוחרים יחליטו מה מתאים להם".

השרה התייחסה גם לעדות של הדס קליין במשפט נתניהו בתיק 1000: "זה התפקיד של בית המשפט לקבוע האם זה חוקי או לא חוקי – אנחנו לא מתערבים בזה. כל אחד שצופה בעדות הזאת שישפוט על פי הערכים שלו, בעיניי זה דבר לא נורמטיבי שאנשים מקבלים כל כך הרבה מתנות".

אחת הטענות היא שנתניהו קיבל ייעוץ משפטי וכי בין חברים מותר מתנות. האם יש היתממות מצד יאיר לפיד שהיה חבר ועובד של מילצ'ן?
"אני מאוד מציעה שלא להפוך את כל אנשי העסקים לפושעים שאסור לדבר איתם, זה בסדר הדברים שצריכים להיות שקופים, הם מייצרים משרות בשוק שלנו, אנשים חשובים מאוד במשק".