האם מדינת ישראל בדרך לסגר נוסף בחגי תשרי? פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו צפוי להמליץ על הגבלות תנועה נרחבות בחגים במטרה להוריד את נתוני התחלואה, זאת בתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין.

יושבת ראש ועדת הקורונה בכנסת, יפעת שאשא ביטון, הביעה ב"חדשות הבוקר" את התנגדותה הנחרצת לסגר כללי נוסף: "אני מסתכלת על המספרים בדיווחים של משרד הבריאות ורואה שיש דעיכה, גם בקצב התחלואה וגם במספר החולים הקשים. רואים איזושהי יציבות והרבה פחות חולים בפועל, על אף מספר הנדבקים המאומתים. לכן, צריכים מאוד להיזהר עם הנושא של הסגר. אני נגד סגר כללי, ברור לכולנו שזה לא הפתרון. צריך ללכת לסגרים נקודתיים במקומות שבהם יש התפרצות, וזה דורש אומץ כי זה קורה במגזרים מאוד מסויימים".

"הטיפול צריך להיות ממוקד ובאומץ. אנחנו לא נגד האוכלוסיות האלה, אנחנו לטובתן, רוצים למנוע את ההתפשטות בקרבן", המשיכה שאשא ביטון, "כל האזרחים במדינת ישראל מרוויחים מפעולות כאלה. ללכת לסגר כללי כשאנחנו יודעים שהכלכלה שלנו בשפל, שמצב האנשים לא טוב, שהם בלי פרנסה ובטראומה מהסיטואציה הכלכלית, גם אם לא יעשו סגר, עצם זה שזה מרחף באוויר כל הזמן, זה פוגע בתחושת הביטחון וביציבות האנשים. צריך להפסיק עם זה".

את מסתכלת על מתווה פתיחת השמיים וטוענת, השמיים לא באמת נפתחו.
"הם נפתחו לכאורה, בניגוד להצהרות הפומפוזיות שהיו. מה שמטריד הוא שלא ברורים הקריטריונים שעל בסיסם נבחרו המדינות הירוקות. אנחנו מאפשרים לישראלים לצאת החוצה למדינות ירוקות, אבל לא מאפשרים לתיירים מהמדינות האלה להגיע הנה. יש הרבה מאוד שאלות שעומדות על השולחן ויעלו שוב לדיון בתקווה שיתקבלו ההחלטות הנכונות".

את חושבת שיש אינטרס פוליטי שמונע את פתיחת עולם התרבות?
"שאלת המיליון, אין לי מושג. זאת שערורייה שהענף שיכול להתנהל בצורה הכי מסודרת והכי מופתית, כשאנחנו יודעים מי האנשים שנכנסים לכל אירוע, איפה הם יושבים ומי מסביבם, לא נפתח. צריכים לזכור שזה לא רק האמנים, זה גם עובדי הבמה, אבטחה, אנשים שעוטפים את הענף הזה. כל אלה יושבים היום בבית בלי אופק תעסוקתי. נקיים היום דיון בנושא כדי להביא בשורה, אם לא עוד שבוע אז בעוד שבועיים. הענף חייב להיפתח".

אחרי התאקל שלך עם מיקי זוהר ובכירים אחרים בליכוד, האם את בדרך החוצה מהמפלגה? דווח שנפגשת עם נפתלי בנט.
"המחיר האישי שאני משלמת לא באמת חשוב, הסיפור פה לא אישי. אני ממשיכה לעבוד. לגבי פגישות פוליטיות, נפגשתי עם הרבה מאוד אנשים, יותר נכון הם באו ונפגשו איתי, הכל ברמה חברית של תמיכה. שום דבר שקשור לפוליטיקה, אין לנו פריבילגיה לעסוק בפוליטיקה עכשיו. אני רוצה להאמין שאנחנו ממש לא בבחירות".