82 ימים לפני לפני הבחירות, הבוקר התייחס יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד לפרסומים אודות מגעים בינו לבין הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. "גנץ איש טוב ורמטכ"ל לשעבר, גם מי שעוד לא שמע אותו מדבר מכיר את ההיסטוריה והמוניטין שלו", הסביר לפיד והוסיף: "היה משהו קשה ולא מכבד בדרך שבה קיבלו אותי כשנכנסתי לפוליטיקה. הפוליטיקאים התייחסו אליי כאילו אני מנסה לגזול מהם משהו ונדרתי אז שאני לא אעשה את זה לאחרים".

חיבור שלך עם גנץ יכול לשנות את המפה?

"אני בידידות עם בני ואנחנו מדברים. אני רוצה להקל על כולם, אני מבין את השאלה העיתונאית. אני לא מאמין שייקרו דברים לפני פברואר. יש המון מפלגות שנוצרו לפתע, חלק מהן יתפוגגו".

שקלת לקרוא לו פומבית?

"אני לא צריך לקרוא פומבית. אני יכול להרים לו טלפון. זה דברים שצריכים את הזמן שלהם. זה גם בסדר שיש לו חלום למשהו משלו והוא מאמין בדרך שלו. בסוף אתה צריך להגיע למצב שאתה ממקד את המבט בחלום שלך ובחזון שלך".

לפיד התייחס גם לסקרים שמתפרסמים כמעט מדי יום ומנבאים למפלגתו תחרות צמודה מול מפלגת "הליכוד". זה "מה שינצח בסוף זו החרישה הזאת את הארץ", אמר לפיד והוסיף: "בסופו של דבר 'יש עתיד' היא המפלגה היחדה שיודעת לתת פייט לליכוד. אז לדברים לוקח להם זמן להתכנס ואני מניח שבסופו של דבר הכל יתכנס מאחורי המפלגה היחידה שיכולה לתת פייט".

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין: א'-ה', 6:15-9:00 בקשת, ערוץ 12