חודש עבר מאז מותה הטרגי של אביטל נזרית ז"ל, בת ה-5 שטבעה למוות במהלך חופשה משפחתית בצימר. אביה, הרב אריאל נזרית, התראיין הבוקר (חמישי) בתוכניתו של ניב רסקין,  "חדשות הבוקר" בערוץ 12 ודיבר על האסון, השלכותיו והמסר שהוא מבקש להעביר להורים בישראל.

"התקשרתי לגיסתי ששמרה עליה והיא נשמעה לחוצה", שיחזר האב שלא היה במקום בזמן טביעת בתו. "היא סיפרה שמד"א מטפלים באביטל אבל כנראה שזה כבר היה מאוחר מדי. היא הייתה ילדה שתמיד חששה ממים, אפילו למקלחת לא הסכימה להיכנס לבד. כשהגענו לצימר היא אמרה שלא תיכנס למים בלי מצופים ומישהו שיהיה איתה".

לדברי האב בזמן הטביעה שהתרחשה בג'קוזי, גיסתו נכנסה לרגע לתוך הצימר והאחים של אביטל שהיו במתחם לא הבחינו בילדה שטבעה. "אין לנו מושג מה משך אותה לג'קוזי, שכמו הבריכה לא היה מגודר. ארבעה נערים עמדו סמוך אליה ולא שמעו כלום, הכל קרה תוך שניות. זה הכי קשה לרעייתי, שהוצפה ברגשות אשם על שלא הייתה איתה באותו רגע. היא ידעה שאביטל עם האחים שלה ועם גיסתי, אז היא לא דאגה לה. כשחוזרים למה שקרה אנחנו מבינים שלא הייתה לנו דרך לעצור את זה".

למרות הדברים, לרב ברור שבמקרים כאלו יש לנהוג אחרת ובסיום הראיון הוא העביר מסר להורים: "לא לתת לילדים להיות לבד אפילו לשניה. היה קיץ קשה וכואב הלב לשמוע על כל הטביעות של הילדים. אנחנו מרגישים שכל עם ישראל שותף לכאב שלנו, תומך בנו ומנחם אותנו. זכינו לילדה המתוקה הזאת, כנראה שהיא הייתה מתנה לזמן קצוב ולא היינו מוכנים לכך".

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין: ראשון עד חמישי, 06:15-09:00 בערוץ 12