נמשכת חקירת הרצח של תושבת תל מונד אופירה חיים, שגופתה נמצאה קבורה בבור בחצר ביתה לאחר שהוכרזה כנעדרת לפני כשלושה שבועות. החשד מתמקד בסביבתה הקרובה של אופירה ובני משפחתה שגרו בשכנות אליה. הבוקר (רביעי) חלה התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה ושניים מבין החשודים שנעצרו אתמול יובאו להערכת מעצר, לאחר שנמצאו סתירות בגרסאות שמסרו. במקביל ממתינים במשטרה לממצאי נתיחת גופתה של הנרצחת וייתכן שימצאו עליה דגימות DNA שיובילו לרוצח.

ב"חדשות הבוקר" שוחחו עם עורכי הדין של שניים מהנחקרים בפרשה, קרובי משפחתה של הנרצחת החשודים במעורבות במעשה המזעזע. עורך הדין קובי שקלאר מייצג את מי שחשוד כי חפר את הבור בו נמצאה גופתה של אופירה. "יש ללקוח שלי את האליבי הכי טוב בעולם", אמר תחילה עורך הדין, "כשהנרצחת נעלמה הוא היה בחופשה עם בת זוגו באיטליה". עורך הדין נשאל מדוע הלקוח שלו חפר בור בחצר הבית והשיב: "הוא חפר בור לצרכי גננות ונוי, כשהוא חזר מאיטליה הבור היה מכוסה. מה היה עומק הבור? בשלב זה אני לא יודע". ניב רסקין ציין כי דווח שמדובר בבור בעומק של כמה מטרים ולא בבור רדוד שנועד לכמה שתילים, ועורך הדין הגיב לכך: "הלקוח שלי הוא זה שמסר למשטרה את המידע על הבור".

על הדיווחים לפיהם מערכת היחסים של הלקוח עם הנרצחת הייתה עכורה על רקע סכסוך כספי, הגיב עו"ד שקלאר: "הוא ובת הזוג שלו גרו ביחידת דיור ליד הבית שלה ושילמו שכירות, היחסים היו סבירים". רסקין הקשה על עורך הדין ושאל: אתה מבין שאם יש סכסוך כספי בין בת הזוג של הלקוח שלך לבין הנרצחת, והוא חפר את הבור, יכול להיות שהיה לו קשר לרצח, גם אם הוא היה באיטליה? "אני מבין וזו כנראה הסיבה שהוא נעצר. יש לו חשד מי עשה את זה אבל לא נוכל לחשוף פרטים מסיבות מובנות. לדעתי, מי שכיסה את הבור הוא הרוצח וזה גם החשד של הלקוח שלי".

את בת הזוג וקרובת משפחתה של הנרצחת מייצג עורך הדין יהלי שפרלינג, שטען בשידור: "ללקוחה שלי אין שום קשר לפרשה הזו. אנחנו רואים שמשחררים את העצורים אחד אחד ואני מאמין שגם היא תשוחרר". עורך הדין נשאל האם יכול להיות שהיא עזרה לטשטש ראיות לאחר הרצח, והשיב: "יש הבדל בין לעזור אחרי הרצח לבין לרצוח בת משפחה". רסקין התקומם מדבריו של עורך הדין והתעמת איתו: "לכסות בור שבו בת משפחה שלך קבורה לא נראה לי הרבה פחות קשה מאשר להיות הרוצח, למרות שהחוק אומר שזה לא אותו דבר. מבחינתי כבן משפחה זו מחשבה מוטרפת לחלוטין גם אם היא לא הרוצחת". עו"ד שפרלינג השיב: "אין ספק שזה מצמרר, אבל מההתרשמות שלי ללקוחה אין קשר לרצח".

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין: ראשון עד חמישי ב-06:15 בקשת, ערוץ 12