48 שעות לפתיחת הקלפיות, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר" והתייחס למתיחות הביטחונית בדרום, כוונתו לספח את בקעת הירדן, חוק המצלמות וברית ההגנה עם ארצות הברית. ראש הממשלה אמר גם כי הוא לא מאמין שכתבי האישום נגדו יבשילו לכדי משפט: "אני לא חושב שזה יקרה, זה כל כך פריך, כל כך אפסי. זו מדינת חוק, העדויות נגדי הושגו תחת לחץ של סחיטה ואיומים, זה לא יחזיק מעמד. יש שתי אפשרויות שאני לא יודע מה מהן יותר גרועה, או שהיועץ המשפטי לממשלה ידע על השיטות האלה ואז זה חמור מאוד, או שהוא לא ידע וזה גם חמור מאוד".

בקרב תושבי הדרום יש תחושה ששום דבר לא נעשה בשנים האחרונות מול עזה, שכל ההבטחות שלך לא מומשו.
"אני מבין את המצוקה שלהם, אנחנו מטפלים גם בחזית הזאת וגם בחזיתות אחרות שהאויבים שלנו מנסים לאיים עלינו מהן. עיראק, סוריה, לבנון, עזה כמובן ומעוד מקומות. במקרה של עזה כנראה שלא תהיה ברירה למוצא האחרון, מלחמה. אני מאוד זהיר לפני שאנחנו מסכנים את חיילנו ואזרחינו, אבל כנראה שלא יהיה מוצא ממערכה רחבה. אני לא רוצה לאותת לחמאס ולהגיד לו מתי נעשה את זה ואיך נעשה את זה, אבל כנראה שהוא לא מבין שהוא חייב למנוע התקפות משטח עזה אלינו או שלא תהיה אלטרנטיבה אלא לצאת למערכה גדולה. ברוך השם יש לנו הרבה הפתעות בשבילם".

אולי החמאס לא לוקח ברצינות את האיומים שלך?
"הם לוקחים ברצינות. הם משלמים מחירים גדולים, אנחנו משלמים מחיר במצוקה של התושבים ואני מבין אותה".

אם יוצאים למבצע בעזה יהיו אבידות רבות. אחרי שלושה מבצעים מול החמאס, מבצע נוסף זה מה שיעזור?
"מה שיקרה זה שנקנה שנים של שקט. אני לא אגיד שקט לעולמי עד, כל עוד יש שם גרעין איסלאמיסטי שרוצה להשמיד אותנו. אנחנו יכולים לתת להם מכות שהם לא חלמו עליהן, החוכמה היא לעשות את זה באופן כזה שלא נשלם את המחיר הכבד והנורא כל כך, גם באזרחים וגם בחיילים".

יש ביקורת רבה על הכסף שמועבר אליהם מדי חודש. אומרים שהם סוחטים אותנו בתמורה לשקט.
"זה בלוף אחד ענק, את הכסף הזה הם קיבלו כל הזמן, זה כסף שהיה תחת אבו מאזן ועכשיו התחלף בכסף של קטאר. הכסף הזה נועד לפתור בעיות הומניטריות, אחרת נקבל בעזה מחלות ומגפות שיבואו גם אלינו".

"טראמפ אמר לי שהוא מקבל את הצעתי להביא ברית הגנה היסטורית בין ישראל לארצות הברית"

כששומעים אותך מדבר על סיפוח בקעת הירדן וחוק המצלמות, יש ששואלים למה נזכרת רק עכשיו, בימים שלפני הבחירות, ולא בעשר השנים האחרונות?
"תמיד היו מצלמות בקלפיות, פתאום בא השופט ואומר שמה שאתה יכול לעשות בכל סופרמרקט, בכל בנק, בכל מקום במדינת ישראל, אסור פה. אומרים לך ברגע האחרון שאם אתה רוצה להכניס מצלמות, תחוקק חוק. אני בא לחוקק חוק, אומרים, 'אין לך מספיק זמן', זה אבסורד. לגבי בקעת הירדן, זה פשוט מגוחך. במשך עשר שנים תחת הממשלים של קלינטון ואובמה מנעתי נסיגה ועקירה לקווי 67' בלחצים שלא הופעלו על שום ראש ממשלה. בשלוש השנים האחרונות עשיתי תפנית עם הנשיא טראמפ ועכשיו אני מביא להכרה אמריקנית בריבונותנו בבקעת הירדן ובהמשך של כל ההתיישבות".

איילת שקד אמרה שאם היית באמת רציני בכוונות שלך לספח את הבקעה, היית עושה את זה בעשר שנות כהונתך.
"מי מסוגל לעשות דבר כזה? מי מסוגל להכשיר דבר כזה? איילת שקד? גבי אשכנזי? אתה צריך את ההסכמה הבינלאומית. אתה רוצה שיהיו סנקציות על ישראל? איך אתה מבטיח את הוטו במועצת הביטחון? אנשים פשוט מדברים מתוך בורות ואי הבנה. כדי להשיג את זה אני צריך את הסכמת ארצות הברית. האם כשהכרזתי על זה ארצות הברית באה ואמרה, כמו שאמר הממשל הקודם כשסגרנו מרפסת בגילה, שזה דבר נורא? קיבלנו גינויים? תגובת ארצות הברית הייתה אפס, לא שמעת שום דבר. להפך, הם תדרכו שזה לא סותר את התוכנית של הנשיא טראמפ. עשיתי פה עבודה מדינית".

אז למה הנושא הזה עולה רק עכשיו לפני הבחירות?
"באתי אחרי עבודה מדינית, אני מדבר עם האמריקאים, סולל מסילות, מכשיר לבבות. אני בא לעשות את זה בכנסת והיועץ המשפטי אומר לי, כמו בחוק המצלמות, 'אתה לא יכול'. שאלתי למה אני לא יכול, הוא אמר שאני צריך לקבל מנדט מהציבור על כל החלת ריבונות ושרק אחרי הבחירות אוכל. אני בא עכשיו לבקש מנדט מהציבור, אם לא הייתה לי המגבלה של היועץ המשפטי הייתי באמת מביא את זה לפני שבוע".

סיפרת על כוונתך להביא ברית הגנה בין ישראל לארצות הברית.
"נשיא טראמפ מצלצל אלי אתמול ואומר לי בשיחה מאוד חמה ומאוד לבבית, 'תראה, אני מקבל את הצעתך שנתחיל באופן פורמלי בשיחות להביא ברית הגנה היסטורית בין ישראל לארצות הברית ולבסס את הברית הזאת לדורות'".

בני גנץ אומר שזה יעשה נזק, כי אז ישראל תהיה חייבת לקבל אישור מהאמריקאים לפני כל פעולה שלה.
"זה מראה לך כמה האיש הזה לא מבין שום דבר במדינאות. זה רמטכ"ל שתמך בהסכם הגרעין השערורייתי עם איראן והתנגד להקמת הגדר בגבול מצרים שהצילה את ישראל ממיליון מסתננים מאפריקה. גנץ מבין משהו במדינאות? קשקוש. אתה שומע את הפריכות של בני גנץ, הוא מתבלבל. הסכם הגנה בפירוש משאיר את האופציה של פעולה עצמאית. יש פה שינוי כביר בעוצמת ההרתעה של ישראל, אנחנו נשמור על חופש הפעולה שלנו".

אתה טוען שלמפלגה של ארבעה רמטכ"לים אין מושג בביטחון?
"אין להם מושג במדינאות. רמטכ"ל זה לא ראש ממשלה, ראש ממשלה צריך להבין במדינאות. לגנץ אין מושג ירוק במדינאות, אין לו מושג איך להשפיע על דעת הקהל העולמית. הוא יעמוד מול טראמפ? הוא ינהל את המשא ומתן על תוכנית המאה? הוא ידבר עם פוטין? זה פשוט מצחיק".

"אני אוהב ומכבד את בני יאיר אבל לא מסכים עם כל הציוצים שלו"

אחת הטענות העיקריות נגדך היא שאתה אחד ממחולליו של שבר נוראי בחברה הישראלית. אתה מרגיש את השיסוי הזה?
"אני שומע כל הזמן את ההסתה נגדי ונגד מצביעי הליכוד מהשמאל. אני לא מדבר כמו שהם מדברים. אני ראש ממשלה גם של אנשי השמאל, כשאני מביא ברית הגנה היא משרתת גם את אנשי השמאל. האם יש לי טענות לתקשורת? איומות, אני חושב שהיא סובייקטיבית ברובה, לא כולה אבל רובה ככולה. היא פשוט בלתי הוגנת, חד צדדית ומוטת ואני מבקר אותה".

קראת גם להחרים גופי תקשורת, כמו הערוץ הזה, ערוץ 12, אבל בימים האחרונים בחרת כן להתראיין לערוץ.
"הייתי חייל ומפקד בסיירת מטכ"ל, אז יש לי הרבה ניסיון בלפשוט על עורף היריב. היריב, לא חלילה האויב. חוץ מזה אני גם מתראיין באל גז'ירה, אז אני הולך גם לאולפנים הקשים. אני שומע איך מדברים על הליכוד, 'בוטים', 'צ'חצ'חים', איך אמר אחד האנשים של גנץ? 'אנחנו הלבנים, הם השחורים, אנחנו מביאים את האור, הם את האפלה'. אחר כך הוא אמר שמצביעי הליכוד גרועים מהחיזבאללה ומהחמאס".

בגלי צה"ל התנצלו ואמרו שהוא לא אמר את הדברים האלה. אני מזכיר לך שבנך יאיר כותב בטוויטר דברים לא פחות נוקבים.
"אבל יאיר הוא אדם עצמאי ואני אוהב אותו ומכבד אותו".

אתה שלם עם כל הציוצים שלו?
"לא, ברור שלא, הוא מחליט לבד, אבל אני מבין את הכאב שלו ואת הפגיעה שלו משום שזה כל כך חד סטרי בתקשורת. מסתירים נגדי, קוראים לי בוגד, רוצח. אני, שהקדשתי את כל חיי למדינה, נפצעתי במבצעים, הסתכנתי בכמה וכמה פעולות, אני שהובלתי את כוחותיי למעבר קווי האויב, אותי מאשימים בבגידה? זו הסתה. אני אומר שהשמאל טועה ושמנהיגיו מטעים".

"לא אבקש לשנות את חוק החסינות, לא מאמין שזה יגיע לזה"

למה התנגדת כל כך לצירופה של איילת שקד לליכוד? בכירי הליכוד רצו אותה בפנים.
"יש לי חילוקי דעות איתה. זה לא ימנע ממני לפנות דבר ראשון אל המפלגה שלה, של סמוטריץ' ושל בנט כדי שיהיו בפנים. אתה יודע מה אמרו לי בכירי הליכוד 'אוף-קאמרה'? בחייך. אני מאמין שאם נקבל 61 ואם הליכוד תהיה המפלגה הכי גדולה, הכל יהיה בסדר. עוד מנדט או פחות מנדט במפלגה של שקד וסמוטריץ' לא תשנה כלום. הם יעברו בכל מקרה את הרף ויכנסו לכנסת".

עמית סגל העלה תסריט שבו כחול לבן וליברמן ימליצו על יולי אדלשטיין לראשות הממשלה בתמיכת אנשי ימינה.
"אני לא מעלה על דעתי שהם ימעלו ככה ברצון הבוחר. מצביעי הליכוד בוחרים בי, הם שמים את הפתק של הליכוד בראשות נתניהו. אני לא מאמין שבליכוד יתנו לזה יד, בעת מבחן הליכוד מתלכד. מה שחשוב כרגע זה שאנשי הליכוד ייכנסו מתחת לאלונקה ושיבואו להצביע. אל תבזבזו את הקולות שלכם על מפלגה שבלאו הכי עוברת כמו של שקד וסמוטריץ' או על מפלגה שלא תעבור בוודאות, עוצמה יהודית".

אתה שואל את עצמך לפעמים למה גורמים בימין ובתוך הליכוד רוצים בנפילתך?
"אני לא נכנס לשיקולים פרסונליים כאלה ואחרים, אני יודע שהרוב המכריע רוצה שאני אשאר וגם רוב הציבור. אני אמשיך להוביל את המהפכה הזו, אנחנו עכשיו מחוללים תפנית היסטורית. מאז מלחמת ששת הימים אמרו לנו, 'אתם חייבים לסגת, אחרת העולם לא יקבל אתכם ולא תהיה פה פריחה כלכלית'. אני הלכתי בדיוק בכיוון ההפוך, ועכשיו כשאנחנו יכולים לקטוף את הפירות האלה, להביא את בקעת הירדן כגבול המזרחי ואת ברית ההגנה עם ארצות הברית, עכשיו מצביעי הליכוד יבגדו? הם לא יעשו את זה. אני מבקש שתבואו להצביע, אחרת תקומו בבוקר שאחרי הבחירות ותמצאו את יאיר לפיד וגנץ בראשות ממשלת שמאל".

אם תבחר, תפעל לחוקק את חוק החסינות?
"אני לא אבקש לשנות את חוק החסינות. אמרו שהכנסתי את זה להסכמים הקואליציוניים, זה לא קרה. ראינו את הטיוטה, זה לא שם. לא בכדי אני לא מבקש לשנות את זה, אני לא מאמין שזה יגיע לכלל ביטוי".

אתה פוסל ממשלת אחדות עם כחול לבן? אתה מתחייב שאם לא תצליח להרכיב ממשלה, תחזיר את המנדט לנשיא?
"אני רוצה ממשלת ימין שלתוכה אוסיף גם את מי שיקבל את קווי היסוד שלנו. אני עושה את זה מתוך אמונה ושליחות. כדי להוביל את מדינת ישראל אתה צריך להיות שחקן ברמה עולמית. בני גנץ לא מסוגל אפילו לדקלם את הטקסטים שנתנו לו".