כשרחלי-אפרת וברק אלימלך מנצרת עילית ציפו ללידת בנם השני, הם לא תיארו לעצמם שהיא תתקיים באמצע הרחוב כשהטמפרטורה בחוץ קרובה לאפס מעלות. אתמול בשעות אחר הצהריים, רחלי-אפרת חשה צירי לידה ובני הזוג מיהרו לבית החולים, שם התברר שיש עוד קצת זמן לבואו של התינוק והשניים חזרו לביתם. שעות לאחר מכן בני הזוג מיהרו שוב לבית החולים, אך כבר ביציאה מהבית הבינו שהפעם הם יצטרכו להיעזר במד"א. 

"במעלית כבר ירדו לי המים, כשהתקדמנו לאוטו הרגשתי שמתחילה הלידה", שיחזרה רחלי-אפרת את הרגעים הדרמטיים באמצע הרחוב. בסיוע מוקדנית מד"א, ליז גורל, יילד ברק את אשתו תוך שהוא שומר על קור רוח. "אשתי בדרך כלל לא מרימה את הקול, ברגע שהיא התחילה לצעוק הבנתי שהיא בלידה", סיפר בהתרגשות האב הטרי על רגעי הדרמה שתפסו אותו בהפתעה, "הכל רץ מהר והתקשרנו למד"א, פתאום מצאתי את עצמי מיילד". 

בהקלטת השיחה עם מוקד מד"א נשמעים הרגעים המרגשים בהם בני הזוג מבינים שהלידה החלה, כשתוך מספר שניות נשמע ברקע בכי של תינוק והאב הטרי מבשר: "הוא בידיים שלי, הוא בוכה לי". האם הטרייה והתינוק אושפזו במצב טוב במחלקת היולדות, והאב זכה למחמאות ממוקדנית מד"א: "עם כל הלחץ הוא תיפקד חבל על הזמן".

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. א'-ה', 6:15-9:00 בקשת, ערוץ 12