הקומיקאי אבי נוסבאום הוא לא רק אחד מחברי הפאנל הוותיקים והאהובים של מועדון לילה (הערב, אחרי החדשות, ערוץ 12), אלא גם חיית במה וסטנדאפיסט בחסד שגורם לקהל שמגיע להופעותיו לכאב בטן מרוב צחוק. נוסבאום מצא כמה דקות פנויות במהלך ההכנות לקראת תוכנית הערב, בין כתיבת הפאנצ'ים והעקיצות העסיסיות לארז טל, כדי לגלות לנו מי הבן אדם שהכי מצחיק אותו בעולם, איזה קומיקאי הוא היה רוצה לצרף לפאנל ומה הוא עושה כשהקהל לא צוחק מבדיחה.

מתי התעצבנת בפעם האחרונה ובגלל מה?
"עכשיו, בגלל השאלון הזה שבזבזתי עליו את ההפסקה ביום צילום של מועדון לילה".

מהו הרגע הכי מצחיק שקרה לך במהלך הצילומים של מועדון לילה?
"הפעם הראשונה שפרידמן עשה דמות, זו הייתה נדמה לי בריטני ספירס. לא ידעתי בכלל שיש פינה כזו, ופתאום אני רואה אותו במסדרון, עובר עם חצאית מיני ורודה, קוקיות וזיפים וצורח: "אני מלכת הפופ, נבלות!". חטפתי התקפת צחוק ברמה מסוכנת".

מה יותר מלחיץ, להופיע מול קהל במועדון סטנדאפ או מול המצלמה?
"סטנדאפ כמובן. זה רק אתה, הקהל והבדיחות, בלי תיקונים ובלי עריכה. הכי מלחיץ, הכי מפחיד והכי כיף בעולם".

מהי המתיחה הכי אכזרית שעשו לך אי פעם?
"כשצילמנו את התכנית 'נראה אותך' עם שי גולדשטיין, יגאל שילון העורך מתח אותנו באחד האייטמים ודאג שהכל ישתבש כאילו במקרה. בסוף הוא הבין שלא כזה אכפת לנו כי הוא העורך, בעיה שלו".

אבי נוסבאום נגד ניילון נצמד (צילום: מתוך מועדון לילה)
אבי נוסבאום | צילום: מתוך מועדון לילה

>> שחקו: עד כמה אתם באמת מכירים את אבי נוסבאום?

מהי השמועה הכי הזויה שהפיצו עליך?
"זו לא ממש שמועה, אבל פעם כתב רכילות כתב שהייתי במסיבה עם בלונדינית בשם מורן. העניין הוא שבאותו אירוע הייתי עם אשתי, שהיא לא בלונדינית וקוראים לה לירן. הוא התקשר להתנצל אבל עבדתי עליו שאנחנו מתגרשים בגלל זה. מאז לא כתבו עלי ברכילות".

מי הבן אדם שהכי מצחיק אותך?
"יש מלא, אבל כל היום יש לי בראש שטויות מתוכנית הרדיו של טייכר וזרחוביץ'. אני שומע אותם כל יום וזה הדבר הכי מצחיק שקיים בערך. לא יודע אם לזה התכוונתם, אבל זה מצחיק אז סתמו".

אם היית צריך לבחור קומיקאי אחד שיצטרף לפאנל מועדון לילה, במי היית בוחר?
"בגדול אני מת על הפאנל כמו שהוא, אבל הייתי מחזיר אלינו את שי גולדשטיין. יש לו הומור פסיכי ומיוחד שאין לאף אחד מאיתנו, וזה חסר לפעמים".

מה אתה עושה כדי להתחמם ולהעלות אנרגיות לפני שמתחילים הצילומים?
"לפני הצילומים האנרגיות כל כך גבוהות מהאדרנלין שאני מחפש דווקא דרכים להוריד קצת כדי להיות בשליטה. מה שהכי עוזר לי זה לצאת לחצר של האולפנים עם אורי חזקיה האהוב, לקשקש ולהמציא כל מיני שטויות לצילומים".

נוסבאום מגיש את האלסקה בומב (תמונת AVI: מתוך מאסטר שף VIP, שידורי קשת)
אבי נוסבאום | תמונת AVI: מתוך מאסטר שף VIP, שידורי קשת

>> אל תפספסו את כל הקטעים הכי מצחיקים של מועדון לילה

באיזו קומדיה צפית לאחרונה והיא לא יוצאת לך מהראש?
"ראיתי לאחרונה את הסטנדאפ של דייב שאפל בנטפליקס, ומאוד הצחיק אותי. חד, בוטה וגם מטופש. כמו שצריך".

אם יכולת להחליף את החיים שלך בחיים של בן אדם אחר, עם מי היית מתחלף?
"אם לא קומיקאי, הכי הייתי רוצה להיות כוכב ספורט. לא אכפת לי מי, העיקר ספורטאי: עומרי כספי, לברון ג'יימס, ליאו מסי, שלומי קריאף. אני משחק לפעמים עם חברים ולצערי גם אז אני נראה יותר קומיקאי מספורטאי".

מה הדבר הכי כנה עד כאב שהילדים שלך אמרו עליך?
"אתמול הקטנה שאלה אותי למה אני קירח כמו איש שלג, ואם זה בגלל שנסעתי על אופניים ברוח בלי קסדה. בתגובה הגדולה הסבירה לה שזה לא יפה להגיד את זה כי זה נקרא שמחה לאיד. הן צמד קומי נהדר".

ולסיום, טיפ לסטנדאפיסט המתחיל: מה עושים כשהקהל לא צוחק?
"מנסים בדיחה אחרת, מה חשבתם?!".