כזה עוד לא היה ב"המטבח המנצח VIP": בין מנה למנה, בזמן שחזי דין ואמו בלהה מזרחי עמלו וטרחו במטבח, הנשים והגברים התפצלו לשני מעגלי שיח, כשאת מעגל הגברים הנחה ליאון רוזנברג שעושה זאת שנים.

שליטה בכעסים, גבריות רעילה והיחסים שבינו לבינה - לא מעט סוגיות חשובות נדונו במעגל, אבל עוד לפני זה קובי אריאלי חשף את התקרית שהתרחשה בין ליאון לחיים לוינסון מאחורי הקלעים. מה הסיבה שלווינסון צעק על ליאון - ואיך הגיב?

רוצה שיאהבו אותו

לרותי ברודו הייתה שאלה חשובה לאריאלי שהעסיקה אותה מתחילת העונה: "אתה יושב בשקט ליד החבר שלך, הפטפטן. היית רוצה להיות יותר חיים לוינסון? יותר ביקורתי, יותר מרושע". אריאלי הודה בגילוי לב: "האמת שכן. יש לי חוש בסיסי לזיהוי פייק לא פחות מחברי, אבל אין סיכוי שמשהו מזה יתקדם לכיוון של חשיפה. אני לא מסוגל".

"אולי זאת חולשה. אני 'לאבלי', מקריב הרבה בשביל ההתנחמדות. אל תהפכו את זה לאיזו תכונה אלוהית, אני פשוט רוצה שיאהבו אותי. כל הזמן. ממש רוצה שיאהבו אותי". לוינסון העיר: "לא יאהבו אותך כולם, אל תנסה אפילו. אין טעם". קובי השיב: "אני הססן, קצת פחדן ומתנחמד, ועסוק הרבה בצורך שיאהבו אותי. טונות של זמן ואנרגיה. עולם שכולו 'קובים' לא יכול להתנהל ועולם שכולו 'לוינסונים' לא יכול להתקיים".

התקרית מאחורי הקלעים

בפתח הערב, חשף אריאלי כי מאחורי הקלעים התרחשה תקרית לא נעימה בין לוינסון לליאון. "היה עניין של עצבים. לוינסון הרים את הקול על ליאון", סיפר אריאלי, "הגאון הזה פתח פה כמו שהוא יודע ותוך שנייה הם היו על 250". לוינסון הסביר מה גרם לו להתרגז: "כל הזמן שואלים איפה פאולה וליאון. הם יורדים אחרי 25 דקות. לא רק שהם יורדים אחרי 25 דקות, אז ליאון עומד לי במסדרון ועושה צילומי ביוטי. מצטלם לי בשביל האינסטגרם? בשביל הביוטי שלו? אתה יפה, הכל בסדר. אתה בן 50 ועסוק כל היום באיך שאתה נראה".

ליאון הגיב באיפוק להתנפלות הזאת ואריאלי לא הבין איך זה אפשרי: "אם הייתי ליאון, זה היה עובר למכות תוך שנייה. אני מיד מסתער, נהיה משוגע. ליאון, אני אומר לך בהערצה, לא ראיתי בחיים שלי כזו שליטה עצמית, בן אדם שמנהל את הרגשות שלו ונושם. הוא עשה סיבוב קטן כדי לארגן לעצמו את השליטה ואז דיבר בטון מאוד נמוך. הייתי מלא קנאה והערצה, רציתי להשתחוות בפניו. גם אם הייתי לומד סדנאות על שליטה 700 שנה בטיבט, הייתי נכנס לו ישר באמא".

ליאון הסביר: "ראיתי אותו כועס. הכי קל זה להיכנס ישר לקרב, בום. חיים, אני מבין שזה נראה לך כמו חוסר כבוד אליך או שמישהו מזלזל בך, אבל זה לא קשור אליך. אני יכול כרגע להכיל את הכעס, אבל אם אתה תמשיך - יש לי גבול".

גברים מדברים רגשות

כשליאון, לוינסון, אריאלי, ליאור נרקיס וחיים כהן התיישבו למעגל הגברים, הם הודו כי לא נוהגים לדבר עם גברים אחרים על רגשות, אפילו לא עם חברים קרובים. "זה לא קורה לי, וזה לא קורה מבושה, מזה שזה לא מקובל", אמר אריאלי, "זה אידיוטי לגמרי". נרקיס הסכים, "יש את דמות הגבר שאבא שלי הראה לנו. אתה מסתכל עליו ורואה מודל: 'גבר גבר' עם החברים שלך, עם האנשים שמסביבך. 'גבר עם מילה של גבר'". ליאון גילה: "אני גדלתי עם אבא מאוד קשוח, מאוד חזק, מאוד דעתן. המילה שלו היא הקובעת. הרגשתי שאני לא בטוח שיש לי את התכונות האלה לאורך השנים. אמרתי לעצמי שיש דברים שאני לא כזה גברי בהם".

חיים שיתף במה שהוא למד מאביו ולקח איתו הלאה, לחייו שלו. "אצלי בבית אבא שלי שטף רצפה והיה עובד בניין, עבד קשה מאוד. כשבא מישהו הביתה, תמיד יצא שהוא זה שהלך ועשה את ה'כוס תה', הביא את העוגיות והפיצוחים. מהבחינה הזאת אני לגמרי מאמץ את זה. המודל שלי בזוגיות הוא של שיתוף", אמר.

המשתתפים סיפרו מה היו רוצים לשנות בעצמם: "אני עצבני מדי. אני לא אוהב את זה", הודה לוינסון, "כנער אהבתי מאוד את התגרנות הזאת, את העוקצנות המילולית, את ההתרסה. די, כבר יש לי את הדרכים שלי לעשות את זה היום. אני לא צריך לעשות את זה בצורה אגרסיבית. זה כמו פרקי אבות, אני ממהר להתחמם וממהר להתקרר".

"אני גרוע ממך בזה בהרבה", סיפר נרקיס, "הגענו לזה בזוגיות שלנו. יש עניינים כאלו ואחרים שאתה מצטער עליהם אחרי זה. אני יכול לכעוס ולפעמים לשבור את הכלים ממש. אני גם עושה טעויות בדקות האלו של הכעס. אלה דקות קריטיות עבורי. אני יכול לכעוס מאוד ולעשות דברים שנורא אצטער עליהם אחר כך, או להגיד מילים שאצטער עליהן".