אחרי עונה מותחת, טעימה ומצחיקה, הערב (חמישי) ישודר גמר "המטבח המנצח VIP" (אחרי החדשות, ערוץ 12). רק זוג אחד יסיים את הערב כזה כמנצח - דודו ונטלי אהרון או אורלי זילברשץ ואלישע בנאי. מי שתנקד את מנות הגמר לצד השף חיים כהן והזוגות שלא העפילו לגמר, היא המסעדנית רותי ברודו.

בשיחה עם נסלי ברדה ב"חדשות הבוקר", סיפרה ברודו מה היא חושבת על הזוגות שעלו לגמר. "מתחילת הדרך, אלישע ונטלי היו הכי לוחמניים. שניהם מאוד רוצים לזכות בתחרות הזאת. זה חשוב להם במיוחד, יותר משאר המתחרים - ככה זה מרגיש לחיים ולי".

התהפכו היוצרות - פעם הסלבס היו באים לאכול אצלך במסעדות, ועכשיו את אוכלת אצלם.
"חלק מהאנשים שם באמת לקוחות. היה נורא מוזר לשבת סביב השולחן כשהם המארחים, כי את לא באמת יודעת עד כמה הם הולכים לתת בראש ולהיות רציניים. הם כן היו מאוד רציניים, וזה היה מגניב".

היו רגעים העונה שהרגשת שאחרי כל השנים האלה, הצליחו להפתיע אותך?
"כל הזמן, לגמרי. קיבלתי מנות שהיה בא לי לאמץ אותן. אמרתי - ואוו, זה פצצה, אני מאמצת אותן ברשות 'ההורים הביולוגיים' של המנה. זה קרה לי עם הקציצות של קורין גדעון ואמא שלה, זו הייתה מנה שאמרתי - וואלה, אני מאמצת אותה".

חיים כהן ורותי ברודו (צילום: מתוך "המטבח המנצח VIP", קשת 12)
מתכוננים לרגעי ההכרעה. רותי ברודו וחיים כהן | צילום: מתוך "המטבח המנצח VIP", קשת 12

מי הכי הצחיק אותך מאחורי הקלעים?
"אורלי כמובן הצחיקה את כולנו, אבל אני גיליתי את איתן כבל. יצאתי חצי מאוהבת באיש הנמוך הזה, הוא פשוט איש מדהים".

בזמן שהיא מתרוצצת בין המסעדות שלה לאולפן "מאסטר שף" בו תשפוט בעונה הבאה, ברודו מודה שהיא מותשת קצת וחייבת לעצמה זמן מנוחה: "אני מתכננת לקחת חופש, אני עייפה נורא. אסע באמצע נובמבר לפריז בשביל השפיות".