תאריך לידה:

נדב: 28.6.90 

דניאל: 17.12.90

מקום מגורים: קדימה 

מחוץ למטבח:

נדב: שף בקייטרינג המתמחה במטבח שף תאילנדי.

דניאל: מנהלת קייטרינג המתמחה במטבח שף תאילנדי.

באינסטגרם: nadavnobel | danieltor

בפייסבוק: Nadav Nobel | Daniel Tor Nobel

איזה תבלין חייב להיות לך במטבח ולמה? 

נדב: זרעי כמון, הריח של הקלייה והארומה של כתישת התבלין ממכרת. התבלין שימושי לכל המטבחים. מבחינתי זרעי כמון (וכוסברה) הם תבליני בסיס ליצירת טעמים בכל סוגי המטבחים.

דניאל: סוכר דקלים. אני כל כך אוהבת את העשייה עם מרכיב זה. יש בו עומק מרגש ואפשר להשתמש בו בכל כך הרבה רבדים ומנות. מהמתקת הקפה, הכנת מחית קארי, קינוח תאילנדי אותנטי ועד נשנוש בימים שרוצים להתפנק עם מתוק. אני גם מאוד אוהבת את הדרך בה מייצרים את סוכר הדקלים. ממליצה להיכנס ליוטיוב ולראות תהליך הכנה מהמם. סוכר הדקלים מפיקים מסירופ הנובע מגזע עץ דקל. מטפסים גבוה לגזע העץ, חורצים חריצים לאורכו כדי להפיק את הסירופ. מדובר בתהליך ארוך מאוד ומעניין, שבסופו מייצרים גוש סוכר עשיר בטעם ומתוק.  

בלי איזה כלי מטבח אתם לא מסתדרים?

נדב: סט קופסאות אחסון עמידות לחום ואטומות היטב זה המפתח לחיים מאושרים ומאורגנים במטבח.

דניאל: מכתש ועלי (פוק פוק). התרבות התאילנדית טומנת בחובה עולם שלם ונפלא של טכניקות מסורתיות ובישול מרגש. מכתש ועלי הוא כלי מטבח בסיסי במטבח התאילנדי, המאפשר לפתוח טעמים יוצאי דופן וקבלת מרקמים שונים ומגוונים. באופן כללי אני משתמשת בכלי זה גם ביום יום, פעולות קטנות אך משמעותיות בטעם המנה. 

מה המתכון הסודי שלכם - שהוא גם הכי קל, ומהו?

נדב: ביצת עין מטוגנת בסטייל תאילנדי (קאו דאו) לצד סטיקי רייס וירקות חתוכים.

דניאל: רוטב פסטה מקשיו או מאגוזי מלך. משדרג כל מנת פסטה טובה. והוא גם טבעוני אז בכלל שווה ומזין.

מה הטריק שלכם במטבח שאתם לא יכולים בלעדיו?

נדב: לייבש סירים על כירת גז וקילוף ג'ינגר עם כף תאילנדית רחבה.

דניאל: סבלנות. במהלך השנים עם נדב למדתי שבמטבח צריך סבלנות. ברגע שלמדתי להרגיש, להתבונן ולשהות במקום של יצירה ועשייה בכל הקשור לעולם האוכל והבישול, גיליתי עולם חדש. הבנתי יותר לעומק את ההתפתחות של מנה מסוימת, חיבור בין מרכיבים שונים ומקום לגלות את עצמי במטבח. מתנה לכל החיים.

איזה מאכל לא תסכימו לטעום בחיים?

נדב: תרחיש לא סביר, אבל אף פעם לא הצלחתי להתרגל לטעם של בטן של פרה.

דניאל: טונה. בגיל ארבע אכלתי טונה בפעם הראשונה ולא הפסקתי להקיא לאחר מכן. מאז אני לא יכולה אפילו להריח או לנסות בכלל לחשוב על כך.

איזה מאכל תוכלו לאכול כל החיים?

נדב: קוגל פולני אסלי של אמא רינה.

דניאל: כל דבר שבא עם טחינה. זה החיים.

מה הפדיחה הכי גדולה שקרתה לכם כשאירחתם אנשים בבית?

נדב: גיליתי בזמן סרוויס שהשרתי אורז יסמין במקום סטיקי רייס. 

דניאל: האמת שאני לא זוכרת. אבל אני בטוחה שהיו כמה וכמה פעמים כאלו. בתקופה האחרונה, לאחר הלידה אני קצת מעופפת אז בטוח שהיו ויהיו עוד כמה הפדיחות נחמדות. כמו לשכוח מפתחות בפריז'ר למשל.

טיפ אחרון לקוראים, מה הדבר הכי חשוב שצריך לדעת כשמארחים?

נדב: המפתח לאירוח טוב נעוץ בתכנון מוקדם גם לבישול אך במיוחד למחשבה איזו חוויה ודרך אנו רוצים להעביר את הסועד, השניים שזורים אחד בשני. כל מנה שמוגשת חייבת לעורר רגש ולהתחבר עם סיפור שמספר אותי ואת דניאל, במסע האינסופי שאנו עוברים בלמידת המטבח התאילנדי.

דניאל: אהבה. שעושים משהו מאהבה הדברים נראים אחרת. אנשים מרגישים את האנרגיה הטובה והחיובית, את הרצון של המארח להעניק, לפנק ולשמח. אני מאוד מאמינה בלחלוק, לשתף ולהעניק טוב לאנשים שסביבנו. עבורי ועבור נדב, המטבח וחווית האירוח זה המקום הכי טבעי ושורשי.