סבב הבתים השלישי של MKR המטבח המנצח יגיע הערב לסיומו, כשהמתמודדות ספיר אביסרור וסתיו עוזר יגישו ליתר הזוגות ולשופטים חיים כהן ורותי ברודו את הארוחה המכריעה – ואחרי שאבי וליאור שברו שיא וקיבלו לא פחות מ-86 נקודות, תהיו בטוחים שקל זה לא הולך להיות.

כזכור, סתיו וספיר הן חברות טובות שבניגוד לרוב המתמודדים האחרים, לא עוסקות בקולינריה באופן מקצועי. ספיר היא מעצבת אופנה וסתיו עוסקת בתחום הרכב, ויחד הן נהנות לבשל בזמנן הפנוי. האם חוסר הניסיון שלהן יהיה מה שיביא גם לסיום דרכן בתחרות?

המתמודדים מגיעים למסעדה של כוכי והדר
האם חוסר הניסיון ישלח אותן אל מחוץ לתחרות? ספיר וסתיו | צילום: מתוך "MKR המטבח המנצח", קשת 12

בקטע מתוך הפרק שישודר הערב, אחרי החדשות בקשת 12, נראות סתיו וספיר כשהן בעיצומן של ההכנות לסרוויס. "העגבניות לא נגמרות", אומרת ספיר בזמן שהיא מגרדת לא פחות מ-40 עגבניות שנדרשות לרוטב באחת מהמנות שלהן. "נחתכתי, שהשם יהיה איתנו", היא אומרת לסתיו. "כאילו, כמה עגבניות אני אעשה? כל הידיים שלי חתכים, לקצוץ 40 עגבניות? באיזה עולם? אולי בצופים, כשהייתי במחנה קיץ קצצתי 40 עגבניות. מי קוצץ את זה?", מוסיפה ספיר.

בשלב זה המתח מתחיל להשפיע גם על היחסים בין החברות הטובות וספיר מאיצה בסתיו להזדרז. "את מתעכבת על הדגים? כמה עשית כבר?", היא שואלת, וברגע אחד של חוסר תשומת לב היא מפילה את הקערה שבה נמצאות כל העגבניות המגורדות שעבורן התאמצה כל כך. "אני לא מאמינה", אומרת ספיר ותופסת את ראשה בהלם.