לא מעט גבות הורמו בשבוע האחרון על כוכי והדר, מתמודדות סבב הבתים השלישי של MKR המטבח המנצח. כזכור, הדר בת ה-23 הגיעה לתחרות יחד עם כוכי, בה היא רואה כמנטורית קולינרית. השתיים אירחו את השופטים חיים כהן ורותי ברודו ואת הזוגות לסרוויס בנוסח אסייתי, מה שגרר ביקורת לאור העובדה שלא מדובר במטבח המזרחי, הביתי והמסורתי של השתיים.

בקטע מתוך הפרק שישודר הערב, אחרי החדשות בקשת 12, מגיבה הדר לביקורות ומסבירה את מה שעמד מאחורי ההחלטה יוצאת הדופן. השיח הסוער נפתח כאשר המתמודדים אבי וליאור, שזכו בלא פחות מ-86 נקודות בתום הארוחה שלהם, שואלים את כוכי והדר האם הן שלמות עם הקונספט שבחרו. "את מבינה שבעצם את באה ומקימה מסעדה, ואת מכינה אוכל ממקום מסוים שאפילו לא ביקרת בו ולא הרגשת אותו?", שואל אותה ליאור.

"לי זה נכון", עונה להם הדר, מה שגורר תגובה נוספת מצד אבי: "כי את צעירה עדיין. לענות תשובה כזאת, זה עם הרבה ביטחון", הוא אומר לה. בשלב הזה, הדר לא נשארת חייבת ומבהירה: "רציתי להעז, מאסתי במטבח שלי, מאסתי באוכל שלי ומאסתי ב-DNA שלי. אני אלך ואלמד, זה לא קשור. עשיתי על כל מנה שהגשתי המון שיעורי בית, גם אם לא טסתי עד לתאילנד, או עד להודו או עד לוויאטנם בשביל ללמוד את הדברים האלה. אני חושבת שמי שלא מהמר לא מרוויח. אני אמנם לא הרווחתי, אבל הימרתי. לקחתי את הסיכון הזה ורציתי להמר". עוד ממשיכה הדר בתקיפות: "זה לא המטבח שלי, זה לא הבית שלי, זה לא אזור הנוחות שלי, שזה מה שכולם עשו פה. כולם הלכו פה על אזור הנוחות שלהם. זה הכי קל".

"הבעיה היא שאם היית מהמרת בחיים האמיתיים, היית מפסידה מיליונים שהיו מסבכים אותך להמון שנים", עונה לה אבי. "זאת התחרות הראשונה שלי וזאת ההתנסות הראשונה שלי. מכאן אני קמה ולומדת, שום דבר מזה לא יפיל אותי לעולם", מסכמת הדר.