במשך שבוע שלם הן חיכו להזדמנות שלהן במטבח, והערב (ה') ב-"MKR המטבח המנצח" הגיע התור של חן הרמן ושרה רנצר לפתוח את המסעדה שלהן. השופטים והזוגות הצפינו עד לחיפה, וגילו מסעדה טרנדית שמשלבת בין אוכל לאופנה. מאחר ומדובר בערב הדחה, בהחלט אפשר היה להרגיש את המתח באוויר, ובמיוחד את החשש של ללי ושמרית שהיו בתחתית הטבלה.

רוצים להישאר מעודכנים? עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "המטבח המנצח"

למנה ראשונה חן ושרה הגישו מרק בצל ומסביב לשולחן התלוננו על חמיצות יתר, ולא בדיוק הסכימו אם שם המנה אכן מתאים לה. רותי הסכימה שהמרק אכן טעים אבל ממש לא עונה על ההגדרה של מרק בצל, אבל גם ההערה שלה על צורת ההגשה לא הצליחה לערער את הביטחון של חן.

אחרי ששמעו את הביקורות וחזרו למטבח, חן זיהתה שהמוטיבציה של שרה יורדת ודאגה לשמור על אנרגיות חיוביות במטבח. מסביב לשולחן הזוגות זיהו שללי ושמרית מקפידות להתלונן על כל מנה שהוגשה לשולחן, והיה להם ברור שמדובר במהלך אסטרטגי כדי לא להיות המודחות של הערב. חי הרגיש שהביקורות מסביב קשוחות מדי וניסה לאזן: "אני לא אומר שהמנה הייתה קלאס אבל גם לא רעה בעיניי".

לקינוח שסגר את הארוחה חן ושרה קראו "קינוח בלאגן", והאורחים הופתעו לקבל דווקא קינוח שמסודר באופן מופתי. את הבלאגן הם מצאו בטעמים של פרפרה הלימון, שטרוזל השקדים וחטיפי השוקולד שהוגשו כולם בצלחת אחת. מזל שהבלאגן הזה זכה להצלחה, והביקורות מסביב לשולחן היו חיוביות ביותר, חוץ כמובן מללי ושמרית שגם כאן המנה לא קלעה לטעמן.

אוהבים לארח? ענו על כמה שאלות ותקבלו תפריט לארוחה מנצחת

הניקוד שקיבלו חן ושרה מיקם אותן במקום האחרון בטבלה, והן המודחות בסבב הראשון של "MKR המטבח המנצח". ארבעת הזוגות הנותרים עוברים לשלב האולפן, שם הם יפגשו את הזוגות שינצחו בסבבים הבאים. בשבוע הבא חמישה זוגות חדשים יפתחו מדי ערב מסעדה במקום אחר, במטרה להצטרף לארבעת הזוגות שכבר הבטיחו את מקומם בשלב הנבחרת.

>>5 המסעדות הטובות ביותר באזור חיפה לפי משתמשי איזי

"MKR המטבח המנצח" משודרת בימים א'-ה' אחרי החדשות, בקשת 12