כשמיכל פוסמן ואמיר הירוש אירחו את הזוגות של "MKR המטבח המנצח" והשופטים בביתם שברמת גן, היה ברור לכולם שמדובר במתחרים שהולכים לתת פייט ולהגיע רחוק בתחרות. אבל כמו שכבר הבנתם, לריאליטי יש חוקים משלו, ואמש (ב') הזוג שגרם לנו להאמין מחדש בשילוב של ביזנס ופלז'ר הודח מהתחרות.

בפעם הראשונה בתוכנית, אמיר ומיכל בישלו במקביל לזוגות שמתחרים מולם ועם כמות הדמעות שזלגו לאורך הפרק, היה נראה שהלחץ השתלט להם על הסרוויס. אפשר בקלות לחשוב שהסיבה מאחורי הדמעות היא החשש מפני הדחה מוקדמת מדי, אבל אחרי ההדחה מיכל חושפת שהתמודדה עם טיפול פוריות אינטנסיבי במהלך יום הצילומים: "הייתי סופר הורמונלית ובכיתי מכל שטות. לאורך כל הערב הזה הייתי בתחושות לא טובות, עייפה, קצרה, נורא הסתגרתי ולא רציתי שידברו אליי".

רוצים להישאר מעודכנים? עקבו אחרי עמוד האינסטגרם הרשמי של "MKR המטבח המנצח"

לאורך התוכנית הזוג דיבר בפתיחות על הניסיונות להביא ילדים לעולם, והחלום להקים מסעדה איטלקית בה יעבדו ביחד, בזמן שהילדים מתרוצצים בחצר. ההשתתפות ב"MKR המטבח המנצח" שימשה עבורם מקפצה להגשמת החלום, ועם ההדחה הגיעה גם האכזבה האישית.

אמיר ומיכל בהכנת המנה העיקרית
"בגלל שלא הייתי בפוקוס, חירבשתי את זה לשנינו" | צילום: MKR המטבח המנצח, קשת 12

רגע אחרי שהתחרות עבורם הסתיימה, ולמרות התמיכה האינסופית שקיבלה מבן הזוג, רגשות האשמה התחילו לצוץ אצל מיכל. "אני נמצאת בתקופה בחיים שגם ככה הניסיונות להביא ילדים לעולם מערערים לי את הביטחון, והדבר שהכי חשוב לי בעולם זה הזוגיות שלי עם אמיר", היא מותחת קו בין טיפולי הפוריות הקשים והרצון להוכיח את עצמה במטבח, "בגלל שאני לא הייתי בפוקוס, אני הייתי הורמונלית ואני לא הצלחתי להתאפס על עצמי - חירבשתי את זה לשנינו".

"הקרב האמיתי היה בינינו לבין אלכס ואלכסה"

לצד ההורמונים שהשתוללו וגרמו להתרחשות במטבח להיות על הקצה, היה גם זוג אחד שגרם לאווירה להיות יותר מתוחה ממה שחשבנו שאפשר. "כל הזמן אמרתי שאלכס ואלכסה הם הנמסיס שלי", משתפת מיכל על היריבות שהתרחשה מתחת לפני השטח וגרמה להדחה להיות צורמת מתמיד. "כשהתארחנו במסעדה שלהם פחות הרגיש שאכפת להם מה קורה עם האנשים שיושבים בשולחן חוץ מהשופטים. זה מאוד הרגיז אותנו ולא התחברנו אליהם, אם היינו מודחים מול זוג אחר זה היה פחות מפריע לי".

הופתעתם לגלות שדווקא אתם מודחים מהתחרות?
אמיר: "היינו מודעים לטעויות שעשינו כבר במהלך ההכנה של המנות, אבל למרות שהיה לנו יום קשה, חשבנו שהמנות שלנו כן מספיק טובות כדי לעבור שלב. דווקא אלכס ואלכסה זכו מההפקר ובהפרש של נקודה אחת, צחוק הגורל".

מיכל: "זה היה יום שלא היינו במיטבנו, יחד עם זאת אני עדיין חושבת שלא הגיע לנו ללכת הביתה היינו יותר טובים מאלכס ואלכסה".

הייתה ציפייה לראות אתכם בגמר, מרגישים פספוס?
אמיר: "עם כל הכבוד לתוכנית, זכינו בזה שפתחנו מסעדה. התחילה עבורנו תקופה נהדרת ואנחנו מאוד מרוצים, יכול להיות שהיינו צריכים להיות מודחים כדי לתת את הפוש ותודה לאל יש לנו מסעדה".

מיכל: "ההשתתפות בתוכנית פתחה לנו את התיאבון, הקמנו מסעדה ומבחינתנו זה הניצחון הפרטי שלנו. כל יום אנחנו לומדים ומשתפרים, זה תחום שאי אפשר לדעת בו הכל".

אספטה לילנבלום
"זה הניצחון הפרטי שלנו" | צילום: אתי נמיר, יחסי ציבור

"MKR​ המטבח המנצח" משודרת בימים א'-ג' אחרי החדשות, בקשת 12