בסיומו של ערב מותח במיוחד, עם סרוויס של 200 מנות וניקוד צמוד, אסתר ויהונתן מיר מצפת הוכתרו לזוכים של "MKR המטבח המנצח". השניים הגיעו לתחרות כדי להגשים חלום ולקבל הזדמנות שנייה לפתוח מסעדה משלהם, ולאורך העונה הם השתדלו להתחמק ממהלכים אסטרטגיים ולהתמקד במנות שייקחו אותם עד לגמר. 

המטבח המנצח - אסתר ויהונתן מנצחים (צילום: MKR המטבח המנצח, קשת 12)
אסתר ויהונתן מיר ברגע ההכרזה על הזכייה | צילום: MKR המטבח המנצח, קשת 12

באירוע הגמר החגיגי אסתר ויהונתן השאירו את המריבות הזוגיות מחוץ למטבח, וכנראה שהשופטים הרגישו את זה גם במנות עצמן. למנה ראשונה הם הגישו במסעדה את ה"ניו-פריקסה", מנה שמיקמה אותם במקום הראשון בטבלה כבר מההתחלה. למרות היתרון שצברו, אסתר ויהונתן לא נכנסו לשאננות ושמרו על המקום הראשון גם במנה העיקרית.

אבל כמו שכבר למדנו לאורך העונה, ב"MKR המטבח המנצח" הכל יכול להתהפך. בדיוק כשהיה נראה שהתחרות הכי צמודה של אסתר ויהונתן היא מול חי ולבנה, היו אלה דווקא ללי ושמרית שקטפו את המקום השני והמכובד. אז מזל טוב לזוג מצפת שנכנס ללב ופתח לנו את התיאבון!

המטבח המנצח - אסתר ויהונתן מנצחים (צילום: MKR המטבח המנצח, קשת 12)
רותי ברודו: "עשיתם דברים מדהימים, שאפו" | צילום: MKR המטבח המנצח, קשת 12

בראיון ל"חי בלילה" אסתר מספרת לנדב בורנשטיין על ההתרגשות שהציפה אותה עד כדי עילפון ברגע ההכרזה על הזכייה. למרות שהתרגלנו לדרמות במטבח שלהם, אסתר ויהונתן הפתיעו וניצחו את העונה בעזרת סרוויס רגוע ונטול ויכוחים. "זה היה לטובה, גילינו עוד צדדים אחד בשניה וזה נתן הזדמנות מאוד גדולה לעבוד על הזוגיות עם אשתי, להשתפר ולהכיר אנשים במקום כזה" מספר יהונתן על תקופת התחרות הלחוצה שגרמה לחילוקי דעות בין השניים. אסתר מספרת שסוד ההצלחה טמון במקום אחר לגמרי: "אני חושבת שזו עוצמת האהבה שיש בינינו, כי אני באמת מאוהבת ביהונתן ברמות על גם אחרי כל כך הרבה שנים של זוגיות, למרות כל הריבים".

>>חושבים שאתם יכולים להיות המנצחים של "MKR המטבח המנצח"? ההרשמה לעונה החדשה החלה

"MKR המטבח המנצח" משודרת בקשת, ערוץ 12