בפרק השני של ריאליטי הבישול "MKR המטבח המנצח" ששודר הערב (ב'), חיים כהן, רותי ברודו ויתר הזוגות הדרימו עד לכפר אחים כדי להתארח במסעדה של לבנה וחי. בעוד שדודה לבנה מחוברת לאוכל עממי שמתבשל מהלב, האחיין חי אוהב שהיוקרה מנצנצת לאורחים בעיניים.

אז למקרה שהאורחים החשובים יפספסו את הקונספט היוקרתי של הארוחה, השניים בחרו בעיצוב שבו הזהב לגמרי שולט וקראו למסעדה "הארמון". ותסמכו על הזוגות של "MKR המטבח המנצח" שהם לא יפספסו שום פרט בארוחת הערב הזאת. כשאת פניהם קיבל זמר שהוזמן במיוחד כדי להכניס אותם לאווירה, נראה שאת חן התוספת המפתיעה בהחלט הצליחה לשעשע: "זה מזרחית כמו בחאפלות, בחגיגות מימונה של הכפרות".

רוצים להישאר מעודכנים? עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "המטבח המנצח"

כשעל השולחן הוגשו מגוון סלטים מרוקאיים כמנות פתיחה, המתמודדים חששו שמצפה להם חוויה בסגנון ארוחת שישי ללא שום טוויסט מיוחד. למנה הראשונה לבנה וחי הגישו סלסלת קדאיף במילוי קציצות דג לוקוס, בתוספת סורבה כוסברה. אין ספק שהפרזנטציה של המנה הצליחה להרשים, אבל הטעם קצת פחות. חן הודיעה חגיגית שהייתה מחזירה מנה כזאת במסעדה, ואכזבה נרשמה גם בצד של שמרית: "אני מודה שהקציצות לא היו מה שציפיתי". הסורבה כוסברה לעומת זאת, זכה למחמאות מרותי, עד שגילתה שלמעשה מדובר בגלידה.

הביקורות הקשוחות אחרי המנה הראשונה גרמו ללבנה סחרחורת קלה, אבל אחרי מנוחה קלה השניים המשיכו כמו מקצוענים לנהל את הסרוויס. למנה העיקרית לבנה וחי הגישו קרואסון במילוי תבשיל בשר ראש, שלגמרי הצליח להעיף את המוח לחלק מהאורחים. רותי הגדירה את המנה כטעימה, אך כזאת שמתאימה לנשנוש בבר ולא כעיקרית במסעדה. את חיים לעומת זאת, המנה בהחלט סיפקה כמנה עיקרית: "הבשר היה מושלם, החריפות הייתה מדוייקת".

קרואסון במילוי תבשיל בשר ראש וחומוס (צילום: אמיר מנחם, mako אוכל)
קרואסון במילוי תבשיל בשר ראש | צילום: אמיר מנחם, mako אוכל

אוהבים לארח? ענו על כמה שאלות ותקבלו תפריט לארוחה מנצחת

למנה שסגרה את הארוחה במסעדת "הארמון", לבנה וחי הכינו קינוח מרוקאי מסורתי - ז'בן עם פיצוחים ועוגיות יויו. הדעות סביב השולחן היו חלוקות, כשחלק מהסועדים לא הצליחו להתמודד עם רמת המתיקות שבקינוח. למרות שחיים אהב את השילוב בין הז'בן לפיצוחים, הוא הבהיר שזה לא קינוח שיזכה להצלחה במסעדות.

ניקוד כולל לארוחה של לבנה וחי: 67 נקודות

ארוחת הערב של לבנה וחי קיבלה ציון כולל של 67 נקודות, ומיקמה אותם כרגע במקום השני בטבלת התוצאות. בפרק הבא של "MKR המטבח המנצח" יהיו אלה ללי ושמרית שיקימו מסעדה וינסו לטפס למקום הראשון. איך יקראו למסעדה שלהם, ואילו מנות הן מתכננות לאורחים? מחר (שלישי) ב-21:00, בקשת 12. 

>>5 המסעדות הטובות ביותר באזור כפר אחים לפי משתמשי איזי

"MKR המטבח המנצח" משודרת בימים א'-ה' אחרי החדשות, בקשת 12