זה היה הסרוויס היצירתי והמקורי ביותר שאנחנו זוכרים ב"המטבח המנצח VIP" - והזוגות לא כל כך ידעו איך לאכול אותו. מיכל ושי אביבי סיימו את הערב עם 74 נקודות, נקודה אחת פחות מיועד ומשה דץ. בזמן שהאביבים עשו אומנות במטבח, מסביב לשולחן דיברו הזוגות על סוגיית המשקל שהוציאה מהם כמה וידויים מפתיעים ומרגשים.

החיים בוורוד

יגאל גואטה, לשעבר חבר כנסת בש"ס, בחר להתפטר מהכנסת ולסיים את הקריירה הפוליטית בעקבות מחאה שקמה נגדו. הסיבה? השתתף בחתונה הגאה שערכו אחיינו ובן הזוג שלו, בניגוד גמור לדעת הרבנים. "כשהלכתי לחתונה של הומואים, כל העולם סער", נזכר גואטה, "300 איש מתחת לבית שלי, 400 אלף טלפונים. 'תתפטר', 'אל תתפטר'. כולם היו בלחץ, כולל אריה דרעי. אני ישבתי בבית וצחקתי".

את משה דץ זה הפתיע: "למה צחקת? זה היה משפיל". גואטה הסביר, "זה השפיל אותם, לא אותי. ביום שהושבעתי לכנסת הלכתי לקבר של ההורים שלי בקריית שמונה. אמרתי להם: הוריי היקרים, באתי לפה כדי להגיד לכם דבר אחד: אני הולך היום לכנסת ישראל ואני יודע שזה מקום שאנשים מתקלקלים בו. באתי לפה להישבע על קברכם שביום שאחשוב שאני מתקלקל, אברח משם. זה מה שעשיתי ביום ההתפטרות".

"ברגע שאתה מבין שכל מה שקורה לך בחיים הוא ורוד, זה פנטסטי. אתה מצליח בהכל", סיכם גואטה, "החיים יפים, הכל ורוד. אנחנו צריכים לרקוד כל היום".

התקרית ביוניברסל סטודיוס

יועד דץ שקל בשיאו 176 קילו ועבר רגעים לא פשוטים בילדותו, כשגילה עד כמה העולם הזה לא תמיד ידידותי לכבדי משקל. "קרה משהו ששבר לי את הלב לרסיסים, לגמרי", נזכר אבא משה, "נסענו לחודש לארצות הברית והיינו ביוניברסל סטודיוס. בדיוק פתחו את הפארק של הארי פוטר, שזה החלום של יועד".

"הגענו למתקן שהוא הכי רצה והחגורה לא נסגרה לו על הבטן. זה היה רגע קשה. שיישרף המתקן, שיישרף יוניברסל - למה עשיתם מתקן שילד שמן לא יכול לשבת בו? רציתי להרוג את האחראי ואת וולט דיסני בעצמו, שנאתי אותם שנאת מוות. זה היה יום שחור. כפיצוי הלכתי וקניתי לו מעיל ב-400 דולר".

עברו שנים עד שיועד קיבל בעצמו את ההחלטה לשנות את אורחות חייו. "אני עקשן נורא. אם יש לי דעה זו דעתי, לא תצליחו לשנות אותי", הסביר יועד, "הייתי יכול להמשיך את חיי כסדרם, אלא שבטירונות ישב מולי הרופא ואמר, 'חמוד, אתה לא יכול לשרת בצבא'. ברכבת חזרה התקשרתי לאבא, גמור. זה הטריגר שבגללו התחלנו את סיפור הניתוח. מהרגע שחזרתי הביתה התחלנו לעבוד על איך אני חוזר לצה"ל".

יועד סיפר בדמעות כי אבא ליווה אותו יד ביד בתהליך הזה, ובלעדיו זה אולי לא היה קורה. "מהרגע שהגעתי להחלטה הזאת, אבא התחיל לאסוף את המסמכים הרפואיים. המנתחת נתנה רשימה של דברים שצריך לעבור, הוא התקשר אחד-אחד ברשימה. תוך שלושה-ארבעה חודשים היינו מוכנים לניתוח. בזכותך אבא עברתי את התהליך הזה, אני מודה לך על זה עד היום ואמשיך להודות לך על זה. אני אוהב אותך".

התמודדות שלא נגמרת

יועד הוא לא היחיד מסביב לשולחן שמכיר את הסוגיה הזאת מקרוב, אלא גם מבקר המסעדות ניב גלבוע. "יועד מרגש אותי", הודה גלבוע ופרץ בבכי. "השומן הזה, זו מלחמה שלא נגמרת. זה לא הדימוי גוף, אלא ההבנה שיש פתאום משהו ששולט בך ואתה לא שולט בו. יש לך בור בלי תחתית שאתה כל הזמן מנסה למלא אותו".

"אתה יכול למלא אותו עם אוכל, יש אנשים שימלאו אותו עם סמים, אחרים עם אלכוהול - זאת התמודדות בלתי אפשרית", תיאר גלבוע, "אתה כל הזמן מקבל את הפידבק הזה מהסביבה ומהראי. זה משהו שנורא קשה לנצח".