בכל פעם שזוג חדש מתחיל את הסרוויס שלו, אף אחד לא יודע למה לצפות - האם הארוחה תהיה מוצלחת או נפילה מביכה? אבל מה שבטוח יקרה סביב השולחן, אלה דיונים וויכוחים סביב הנושאים הכי בוערים ורגישים שיש. הערב ב"המטבח המנצח VIP" (רביעי, אחרי החדשות, ערוץ 12), משה דץ יספר על החוויה הקשה שעבר עם אורנה ברבנות כשהשניים החליטו להפריד כוחות - ויגרור אחריו דיון סוער.

"בחיים לא הייתי מתחתן בחתונה רבנית עוד פעם", הצהיר משה, "אורנה ואני התגרשנו קודם באזרחי, כי עשינו הסכם - ואז הלכנו לאשר אותו ברבני. זו באמת השפלת ההשפלות, כאב לב נורא. גם המילה 'לגרש', מה זה הדבר הזה? אני לא מגרש אף אחת".

שמחה גואטה סיפרה על הקושי שמלווה אותה עד היום בעקבות הגירושים שלה: "החוויה שלי ברבנות היא צלקת עבורי. מישהו צריך לגרש אותך? למה אני לא צריכה לגרש אותו? יש הרבה דברים ברבנות שקשים לי".

ניב גלבוע שיתף על החוויה שלו כשנישא לבן זוגו בחתונה רפורמית: "התחתנתי בבית דניאל עם בן הזוג שהיה לי. שמה אין את כל האמירות ואין כתובה לדאוג לאישה, וכל הדברים האלה שכאילו הגבר הוא הפטרון והאישה היא המסכנה שהוא דואג לה".

יגאל גואטה לא הסכים איתו בכלל: "זה שגבר דואג לפרנס את האישה זה לא בגלל שהיא מסכנה וצריך לדאוג לה, זאת הפרשנות שלך. בזמנו נשים היו בבית והגבר היה צריך לשאת בעול". האמירה הזאת הרתיחה את גלבוע: "לא, אתה מיושן. אנחנו לא בימי הביניים".