הימור מסוכן: מי עומד מאחורי המנה?

בשלב האודישנים השופטים טועמים את המנות מבלי לדעת מי המתמודד שמחכה במתח מאחורי הזכוכית. הצלחת שמגיעה לשולחן השופטים כבר הצליחה לבלבל אותם לא מעט פעמים, וסיפקה לנו ניחושים משעשעים שנגמרו בהפתעה מוחלטת באולפן. כמה מבלבל זה כבר יכול להיות? המלצה שלנו: הכי בטוח לחשוב מחוץ לקופסה.

 

הכל בפנים: איך להגיב כשטועמים מנה?

בריאליטי בו השופטים מפעילים את בלוטות הטעם שעות נוספות, זה פשוט בלתי נמנע שנראה מיד על הפרצוף שלהם עד כמה המנה שעל הצלחת עשתה להם גם שמח בלב. השופטים אמנם מגלים רגישות כלפי המתמודדים והמנות שהכינו, אבל אם המנה מצליחה להפתיע אותם כנראה שאנחנו נזהה גם ללא מילים. המלצה שלנו: לא תמיד חייב להרחיב בביקורת, אפשר להסתפק גם במבט אחד שמעביר את המסר. 

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: לוח השידורים המלא

סכו"ם זה אוברייטד

אמנם יש מצלמות מסביב ומדינה שלמה צופה בך טועם אינספור מנות, אבל זה לגמרי בסדר להרגיש את האוכל בידיים. אם חושבים על זה לעומק, כל מתמודד מכניס אל תוך המנה את הרגשות שלו ולא פעם מסתתר שם גם איזה סיפור מרגש. אז למה לחתוך בסכין ומזלג כשאפשר פשוט ללקק את האצבעות? המלצה שלנו: תמיד טוב כשיש מפיות בסביבה. 

via GIPHY

תילחם על המועמד שאהבת

עם ארבעה שופטים סביב שולחן טעימות אחד אין ספק שיצוצו חילוקי דעות לאורך העונה. אולי זאת הטכניקה שלא הרשימה את כולם באופן חד משמעי או הטעמים שלא קלעו בדיוק, אבל מה שבטוח זה שאם זיהית את הפוטנציאל אל תיתן לו ללכת. המלצה שלנו: אל תחשוש ללכת נגד הזרם.

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: כל מה שצריך לדעת לקראת הפיצול של ערוץ 2

תספר סיפור אישי

בדיוק כמו שהמתמודדים מגיעים עם סיפור אישי מאחורי המנה שהכינו, גם לשופטים מותר ואף רצוי לחשוף קצת רגשות. להיות בעמדת השופט שחורץ גורלות זה תפקיד די מחייב, אז גילינו שאין כמו סיפור אישי שיגרום למתמודדים (וגם לצופים בבית) לסלוח על ביקורת שאולי הייתה קצת קשוחה מדי.

תאמץ חומר גלם שיהיה סימן ההיכר שלך

כן, את הטיפ החשוב הזה למדנו מהשופט אייל שני ואהבתו הבלתי מוסברת לעגבניות. החיבה העזה לירק האדמדמם אמנם כבר גרמה לכמה גבות להתרומם במהלך השנים, אבל בואו נודה שמדובר במיתוג חזק ביותר שגרם גם למתמודדי "מאסטר שף" להתאמץ קצת יותר כשזה מגיע לעגבניות. המלצה שלנו: גם חצילים יכולים לתת פייט רציני.

עגבניות (צילום: thinkstock)
לאייל שני כבר יש את העגבניות, מעניין איזה מאכל אהרוני יאמץ | צילום: thinkstock

נתקעת בלי מילים? תמיד אפשר להמציא

לפעמים אין יותר מדי מה להרחיב על מנה מסוימת, שיכולה להיות טובה מאוד או ממש לא. כדי להימנע ממצבים מביכים בהם האוכל שעל הצלחת לא מעורר השראה וגורם למילים להיעלם, אפשר פשוט להרכיב משפטים מתוחכמים ופילוסופיים שאף אחד חוץ ממך לא אמור להבין אותם. 

עוד ב"מאסטר שף":

>> העונה החדשה של "מאסטר שף" בקרוב בקשת, ערוץ 2