אין ספק שחלק מרכזי בזוגיות הוא עניין השיתוף והפתיחות. בדיוק על הנקודה הזאת עובדים הרבה מהזוגות, ובעיקר עינת בן-משה ולירון פז שנתקלו במחסום בנוגע לשאלת עתיד הקשר. לטובת זה, הם קיבלו שיעורי בית מהמומחית יעל דורון, שביקשה מהם לדבר על העבר כדי להבין טוב יותר את העתיד. עינת שיתפה בהופעות שהייתה בהן בעבר, לירון דיבר על רילוקיישן וחמישה ילדים, ועדיין משהו לא זרם. גם כשעינת פתחה את הקשיים מהקשר הקודם שלה, השיחה לא הצליחה להגיע לעומקים ועכשיו הגיע הזמן לדבר על זה. בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון" (הערב אחרי החדשות, קשת 12), יובל פגי ועידו פורת אירחו את כוכבת הרשת, מיה דגן, כדי להבין מה בדיוק חסר שם.

"זה מרגיש שהרבה זוגות לא מנהלים שיחה אמיתית", אמרה דגן, "הם מדברים על נושאים כלליים של מה קורה בעולם ואני כעסתי על עינת ולירון. אומרים לה 'תדברו על העבר', אז מה היה פעם? עינת לא זוכרת והיא צריכה לבדוק בטלפון. מה יהיה בעתיד של לירון? מה שכולם רוצים. מה עם מילים מהראש שלהם? אני התחרפנתי, זה לקחת את המשימה ולעשות אותה בצורה הכי פשטנית ושטוחה - תדברו במילים. היה את הסיפור שעינת שיתפה בזוגיות פעם שלא הצליחה, ולירון לא הצליח להתחבר רגשית לדבר. בשיחה הוא אמר 'אני יכול להבין איך מרגיש פחד', ואני כזה - מה? מה זה אומר? אף פעם לא הרגשת פחד?".

רוצים עוד? היכנסו עכשיו לפייסבוק ולאינסטגרם "חתונה ממבט ראשון"

עד שנגלה את התשובה, לפורת יש הסבר אחר לשיחות הרגשיות שלא מגיעות. "אני מחבב את לירון, הוא בחור מאוד חמוד ונראה לי שהוא מאוד חיובי ורוצה את הדבר הזה, אבל העולם הרגשי שלו לא מפותח", אמר, "יש לו משפטים של ילד - 'אוקי, אני רוצה בית במושב וחמישה ילדים', זה קצת לא מחובר למציאות. אז אני חושב שעינת מרגישה שאין לה פה פרטנר. היא מנסה להבין מי עומד מולה, מי נגד מי וכמה עמוק לירון בקשר, כי היא מאוד רצינית לגביו וחושדת שהוא פחות".

גם פגי הייתה שותפה לתחושות, והוסיפה: "יש בלירון משהו מאוד מבלבל, שמקשה עליי לגבש דעה", הסבירה, "אני כן יודעת להגיד שעינת תקעה רגל בפנטזיית הרילוקיישן שלו, בדומה לרגע הרומנטי של L+E=. משהו בלחץ שלה להבין את העתיד עם לירון, האיש שאיתו היא יוצאת שבועיים, מכבה להם בדינמיקה. בגלל רגעים כאלה, הם נופלים לבורות של כבדות. אנחנו רואים את עינת ולירון עושים שיעורי בית של לדבר על העבר והעבר של עינת כולל הופעות, לירון מביא את הזווית של רילוקיישן וילדים - משהו שם כושל עמוקות ברגע הזה".