פרק 11 (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, באדיבות ספורט 1)
שולם שולם לעולם? | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, באדיבות ספורט 1

נכון שאווירת חגיגות ראש השנה עוד איתנו, הצפצופים מהצפירות בפקקים עוד באוזניים, התחקורים הצולבים מהדודות מהדהדים לנו בראש וכן, אנחנו עדיין מתחרטים על הביס האחרון מהעוגה. אבל בעוד רגע השלטר הראשי של המדינה ירד, ושקט מופתי ימלא את הרחובות. יום הכיפורים יכנס ואיתו יגיע הזמן לעשות פוס משחק ולחשוב על השנה שעברה - ועל הדרך שעברנו בה כל אחד לבד וביחד עם הקרובים אליו.

כולנו חווינו לפחות פעם אחת בשנה שחלפה ריב או משבר עם הסובבים אותנו, ואם לא עשיתם את זה עד עכשיו - יש לכם הזדמנות לבקש סליחה. עם זאת, למרות המנהג היפייפה, הדרך האמיתית לשמור על זוגיות בריאה ואפילו חברות, היא להשלים בזמן אמת. גם הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" (שבת אחרי החדשות, קשת 12) חוו רגעים מורכבים במהלך הדרך - וקמו מהם בזכות שיח כנה, התנצלות אותנטית ולבסוף גם מילה טובה. אז כדי שתוכלו לקבל כמה רעיונות, הינה ההתפייסויות הכי יפות של המשתתפים:

 ניצן ומנו - ההוכחה שסופגניות עושות טוב לנשמה

נהיה כנים, גם אנחנו לא הצלחנו להירגע אחרי המפגש המבלבל של ניצן ומנו מתחת לחופה, שעורר אינספור שאלות על העתיד של הקשר הזה. אבל מהרגע שהם עלו על המטוס לסיישל הקסומה, השניים קברו את המאץ' העתיק בטינדר עמוק בארכיון - ונתנו לירח הדבש הרומנטי לעשות את שלו. במהלך החופשה מנו וניצן הגיעו לבית החב"ד המקומי בשביל לבקש יין לקידוש - וקיבלו בנוסף סופגניות עבודת יד. מנו, שהתרגש מהמחווה המקסימה שסימלה עבורו בית וילדות, דהר קדימה עם הרב - והשאיר את ניצן מאחור לבדה. הרגע הזה הוליד איתו כנות בלתי מתפשרת. השניים נכנסו לשיחה עמוקה, בה הבינו כי מהות האמונה שלהם זהה לעומת הדרך ששונה. ומה אנחנו לומדים מזה? אם ניקח את העלבון או את התחושות הפחות טובות שלנו לשיחה נטולת מגננות נוכל להגיע למעמקי הנפש. ובגדול, גם כמה סופגניות באמצע תמיד יכולות לשפר את מצב הרוח. 

>> עוד לא נרגעתם מהפרק? השיחה השבועית בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון" רק מתחילה

 קארין ואיתמר - הכנות הראשונית לא תמיד קלה

בתחילתו של קשר חדש, כולנו מנסים להבין מה הגבולות של האדם שעומד מולנו. על מה מותר לדבר, על איזו נקודה עדיף שלא ללחוץ ומה נשאיר לרגעים שבאמת נכיר אותו ואת הסיפור שעומד מאחוריו. עם זאת, נראה שכבר מההתחלה קארין ואיתמר דיברו את האמת שלהם בחופשיות שלעיתים מעוררת קנאה - עד שהגיעה שיחה אחת יותר מידי. באחת מארוחות הצהריים, קארין החליטה לנתח בפתיחות את הפרטנר שלה ואת ההרגלים שלו. איתמר מצידו, נפגע בלשון המעטה ומיהר לסכם השיחה. בזמן שרבים מאיתנו היו בורחים למקום הנוח של הצטדקות, קארין החליטה להיות אקטיבית ולבקש סליחה. ואיתמר? העריך אותה על זה. הם הראו לנו שזה בסדר לטעות, אבל חשוב להודות בכך ולהבין איך צומחים מאותה נקודה.

שני ודני - רגע ההארה

לכולנו ברור ששני היא אישה מכילה עד שלפעמים זה בא על חשבונה. לא פעם היא העידה על עצמה, שיש לה נטייה ליפול למקום של אמא תרזה, שלא מפסיקה לדאוג לאוכל, לנוחות ולצרכים של בן זוגה. ומהרגע שהיא ודני נחתו בסיישל שאמורה להיות קסומה ומשוחררת מדאגות, היא שוב תפסה את המקום המוכר והמעייף - עד שדי. ברגע הארה, שני הבינה שיש עוד אדם בזוגיות, בלי קשר לתחושות של דני או למה שהוא אכל, ושהיא צריכה לדאוג גם לעצמה. והפלא ופלא - מהרגע שהיא פעלה לטובתה והסבירה את עצמה באופן חד משמעי, דני הבין לגמרי. מה המסקנה? ברור שזה מבורך לוודא שלבן או בת הזוג טוב, אבל צריך לשים לב שלא לאבד את עצמך בדרך.

 רוצים עוד? היכנסו עכשיו לפייסבוק ולאינסטגרם "חתונה ממבט ראשון"

מעיין ועומרי - גם הצב מחכה לסליחה

רגע לפני שירח הדבש של מעיין ועומרי הגיע לסיומו, השניים יצאו לטיול אקזוטי ברחבי סיישל ופגשו חברים חדשים - הלוא הם הצבים. מעיין מצידה הביעה התלהבות מהחברים עם הבית, ומה לגבי לורד קראוס אתם שואלים? הוא נותר משועמם ובעיקר חסר סבלנות. "הרגשתי שהוא לא כל כך איתי - וישר השלכתי את זה עליי", שיתפה מעיין בגילוי לב, "אולי הוא חסר סבלנות בגללי - ואין לו כוח כבר אליי". נכון שמדובר בתחושות לא קלות, והפעולה הטבעית שרובנו היינו עושים הייתה להתכנס בתוך המגננות שלנו - אבל השניים הראו לנו שיח אמיתי מהו. בארוחה באותו הערב, הם ישבו לשיחה צפופה, כשכל אחד הציף את הרגשות שלו בשיח מכיל ומקשיב. ואם זה לא מספיק - עומרי גם הביא לה מנחת פיוס. מעיין ועומרי - אתם לגמרי הזוכים בתחרות הפיוסים של השנה, אבל שכחתם משהו קטן - גם לצבים המתוקים מגיעה סליחה.

 הדס ושי - החופשה הראשונה

תמיד אומרים שאחד מהאתגרים שבני זוג צריכים לעבור כדי להבין האם הקשר יציב - הוא נסיעה לחופשה משותפת. אין ספק שמדובר בדבר סופר פאן, אבל הוא גם יכול להיות מאתגר במיוחד בגלל השהות הארוכה יחדיו - אחת כמה וכמה שהכרתם ממש לפני מספר ימים. כמו שאר הזוגות של "חתונה ממבט ראשון", הדס ושי נסעו לחופשה מיד אחרי שהכירו בפעם הראשונה מתחת לחופה. הדס שהצהירה על עצמה כמי שצריכה את הלבד שלה כאוויר לנשימה, נתקלה בקשיים ויצאה לטיול לבד לפני כניסת השבת, כששי לא ידע איפה היא. מדובר על מצב מורכב, בו לבני הזוג הטריים ישנם צרכים שונים - וזה טבעי. לא סתם זוגיות מורכבת משתי אישויות שונות, שמביאות דברים שונים לקשר ומרכיבות אותו. מה שהדס ושי לימדו אותנו, שכדי להעמיד זוגיות צריך לדבר על ההבדלים ברצונות ובצרכים.