אין ספק שמדינה שלמה מעורבת בתהליך הכי עמוק ורגשי של משתתפי "חתונה ממבט ראשון" (שבת אחרי החדשות, קשת 12). הם מקבלים אינספור הודעות תמיכה, סופגים ביקורות קשות ברשתות וכבר מזמן הפכו לשיח היומי כמעט בכל משרד בארץ. אבל עם כל הכבוד לעם ישראל, אותנו יותר מעניין לשמוע מה היה לחברים ולמשפחות להגיד על התהליך שהקרובים אליהם עוברים במסך. אז אספנו את העצות הכי שימושיות שלהם, ותתפלאו אבל יש הרבה מה ללמוד מהם. מה בדיוק? הנה התשובות. 

רוצים עוד? היכנסו עכשיו לפייסבוק ולאינסטגרם "חתונה ממבט ראשון"

למדנו ש... פתיחות בקשר היא קלף מנצח

"אחד הדברים שאני הכי אוהבת בניצן זה שהיא אומרת מה שהיא צריכה" (קארו, חברה של מנו)
כפי שראינו עד עכשיו, ניצן ומנו שונים ברמת הפתיחות זה מזו. לעומת מנו, ניצן חושבת שהכל צריך להיות פרוס על השולחן, לטוב ולרע. ואכן יש הגיון בכך. כששני בני זוג אומרים הכל ולא שומרים שום דבר בבטן יש לכך משמעויות גדולות לכאן ולכאן. ניצן שמשתפת את מנו בכל מה שהיא מרגישה וחושבת, מצפה לקבל ממנו בדיוק את מה שהיא עושה. אבל שניהם מדברים בשפות שונות. היא במילים והוא במגע. האיזון ביניהם הוא הדבר היפה, וכל אחד מהם צריך לקחת קצת דוגמה מהשני. מה שכן, הדבר הכי חשוב זה לגרום לשני הצדדים להבין שלא משנה מה יאמר - הכל מקובל, בין אם ירצו לשמוע זאת או לא. השיתוף והכנות יכולים להוביל לקרבה אמיתית, והרי בשביל זה אנחנו כאן.

ניצן ומנו (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת12)
"היא אומרת מה שהיא צריכה". ניצן ומנו | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת12

למדנו ש... להתמודד עם משברים זה דבר הכרחי

"משברים הם חלק מהחיים" (עדה, אמא של עינת)
לעינת ולירון היו בעיקר רגעים קסומים, שלא השאירו לנו הרבה ברירות חוץ מלהניח את כתר המלוכה על ראשיהם של הנסיך והנסיכה. אבל מסתבר, שגם לזוג שעל פניו הכל נראה מושלם, מתחת? לא הכל סרט דיסני. כל זה צף כלפי חוץ, כשלירון השאיר את משוואת האהבה (L+E=) פתוחה, מה שגרר אי וודאות לעתיד הקשר מצידה של עינת. למרות הקושי שבדבר, לחוות משברים בזוגיות זה משהו שקורה לא מעט פעמים לאורך השנים. בשביל להתגבר עליהם כמו שצריך, עינת ולירון יצטרכו לראות איך הם מתמודדים איתם. ולכן, כשקורה דבר כזה בתחילת הקשר, זה לגמרי הגיוני להבין שהכל חלק ממשחק החיים. או כמו שאמא של עינת אמרה? משברים הם חלק מהחיים, חברים. ותקשיבו לה, היא יודעת על מה היא מדברת.

ירח הדבש של עינת ולירון (צילום: פרטי)
יש גם את הזווית הפחות לאבי דאבי. עינת ולירון | צילום: פרטי

למדנו ש... איך אומרים את המילים לא פחות חשוב ממה אומרים

"קארין תרגיש ביטחון וזה יקרה כשהיא תראה שאיתמר מחויב לתהליך" (שיר, חברה של קארין)
אצל קארין ואיתמר ראינו לא מעט עליות ומורדות. החברות שנרקמה לה עם הזמן וההשתדלות הגדולה, אפשרה לנו לראות את שכבות הבצל שלאט לאט הם מקלפים מעצמם. אבל, יש לזכור שצריך לדעת איך אנחנו יכולים לתת לבני הזוג שלנו כנות עם פרופורציה, ומהצד השני לא לצאת מפרופורציה בעצמנו. אנחנו נסביר. לומר לקארין אמירות באין כניסה ולצפות שיהיה בסדר זה לא רציונלי, צריך לדעת גם איך להגיד את הדבר ולא רק מה. בצד שלה, אפשר למנן את המחוות והמתנות שמכסות על חוסר הביטחון בקשר שהיא מרגישה. שניהם צריכים להתחיל לדבר בשפה רגשית, ולראות את האחר יותר, ואת זה אין ספק שהקרובים אליהם רואים יותר מאיתנו. 

קארין ואיתמר (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
"הכל יכול להיות רגוע ונינוח". קארין ואיתמר | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12

למדנו ש... לומר את האמת בפרצוף זה מתבקש

"הייתי מאוד גאה בה, למרות שהיא ידעה שזה לא יהיה לו נעים לשמוע" (נורית, חברה של הדס)
ההתחלה של שי והדס לא הייתה מדהימה, אבל נראה שבצד שלו נופלים כמה אסימונים לגבי הלך הרוח עם הדס. הוא משתדל מאוד לתת לה את המקום שלה, זה שהיא כל-כך זקוקה לו. אלא שגם בתוך הספייס, יש משהו שיכול להחזיר אותם כמה צעדים אחורה והוא נושא המשיכה. בעזרתו של שי, הדס בחרה ללכת עם האמת שלה ולומר לו בפה במלא שהיא לא נמשכת אליו. כולנו יודעים שמדובר בנושא רגיש, כשמישהי שאתה רוצה אומרת לך שאתה לא נחשק בעיניה. הדס שחררה את האמת בפנים, ודיברה בכנות כובשת, כך שעכשיו כשהדברים על השולחן, שניהם מבינים איפה כל אחד עומד. וכשהאמת בחוץ, אפשר להתקדם.

שי והדס (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, באדיבות ספורט 1)
עניין המשיכה אצלם הוא אישיו בפני עצמו. הדס ושי | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, באדיבות ספורט 1

למדנו ש... צריך להיות מוכנים להגיע לתהליך אמיתי

"אם אתה מתנהג איך שהתנהגת עם בנות זוג קודמות, אז לא עשית פה כלום" (מעיין, חברה של מעיין)
כשאנחנו רואים את מעיין ועומרי על המסך ברגעים הקסומים שלהם, אנחנו לגמרי נמסים. אבל נראה שבזמן האחרון בני הזוג עומדים בפני אתגרים לא פשוטים במערכת היחסים ביניהם. קשה היה שלא להתאכזב מההתנהגות של עומרי כשאמר משהו אחד אבל עשה דבר אחר לחלוטין. מעיין, שמביאה את כל כולה לתהליך, אמנם בסופו של דבר סלחה לו, אבל לעומרי יש שיעור חשוב כאן. צריך להבין שכשאנחנו באים לתהליך כמו זה, חייבים לצאת מגדרנו ולנסות לעשות את כל מה שלא עשינו עד עכשיו. אולי ככה, באמת נראה תוצאות.

מעיין ועומרי (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, באדיבות ספורט 1)
עומרי, חברו הקרוב של עומרי, מבין את הדיסוננס. מעיין ועומרי | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, באדיבות ספורט 1

למדנו ש... לעמוד על שלך לא פחות חשוב מלהכיל את הצד השני

"לפעמים אפשר גם פחות להכיל" (פרח, חברת משפחה של שני)
אחרי שעברו כברת דרך משמעותית, ניתן לראות שבזוגיות של שני ודני יש דגש בעיקר על זמן והכלה. דני שהיה זקוק לכך שהדברים יתקדמו לאט ובזהירות, קיבל תמיכה מלאה משני שהבינה את המצב המורכב. אבל ויש אבל, לכל דבר יש גבול. אי אפשר לקחת הכל על גבנו, ולשכוח גם מהרצונות שלנו. למרות הרצון הטוב של שני להיות לצידו של דני ולהבין את שעובר עליו, יש פה עוד מישהי שלא פחות חשובה וצריכה כתף חמה. לכן, דני צריך להבין שהגיעו מים עד נפש, ועכשיו תורה של שני לקבל את התמיכה. וזה מגיע לאט לאט, אז בוא נחכה ונראה מה צופן להם העתיד.

שני ודני (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
דני משתף בצורה הכי אמיתית, אותנטית וכנה. שני ודני | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12

<<  עוד לא נרגעתם מהפרק? השיחה השבועית בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון" רק מתחילה