הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" (מוצ"ש, קשת 12), מקבלים הזדמנות לצבור חוויות משמעותיות ב-42 יום, דברים שלזוגות אחרים לוקח שנים להגיע אליהם, ולא סתם. הרגעים הקטנים (והגדולים) שהם עוברים, הם עוד אבן בדרך לזוגיות יציבה ומבוססת, כשכל דבר כזה הוא עוד מבחן בדרך להתאמה. הנה חמישה דברים שכל זוג חייב לעבור כדי לדעת לסמן וי על מבחני הקשר הכי קשוחים שיש.

לטוס לחופשה בחו"ל
על פניו נשמע כמו רגע חלומי במיוחד, מה כבר יכול להשתבש בטיול לחו"ל? מסתבר שלא מעט. הרבה זוגות יוצאים לרגע הזה כשהם עוטים משקפיים ורודות ובטוחים שאין דבר שיהרוס להם חופשה רומנטית ופוטוגנית. אבל אז, הצבים מגיעים, הלחץ עולה והחששות צפים. לראשונה, שניכם יחד במדינה זרה, מרגישים לבד בעולם ומתמודדים עם הרצונות השונים שלכם בחופשה ותחומי עניין שפתאום מתגלים כהפכים מוחלטים – בזמן שאחד רוצה לראות אומנות מהמאה ה-17, השני חותר בעיקר למסעדות משובחות. אם יש זוג שהצטיין בתחום הנופש במיוחד, על אף משבר קטן בדרך, הלוא הם מעיין ועומרי שדיגמנו חופשה משותפת מושלמת ויפה שהייתה מלאה ברגעים מרגשים. 

עומרי קראוס, מעיין רובין (צילום: פרטי)
ככה נראית חופשה מושלמת | צילום: פרטי


לעבור לגור יחד
המהלך שקורה כמעט בכל זוגיות, הידוע גם בשמו השני "זאת הסיבה שנפרדנו". הרגע המיוחל לעבור לגור יחד, ליצור בית וסביבת חיים משותפת וחדשה, יכול מהר מאוד להפוך לסיוט בלתי נגמר. כשאחת משאירה שערות במקלחת ללא הכרה, והשני משאיר כלים בכיור בלי בקרה, יש כאן קרקע פורייה לריבים בלתי נגמרים. הדרך הטובה ביותר לצלוח את מבחן הזוגיות הזה הוא לעשות שיחת תיאום ציפיות ולהציף נושאים שעולים במהלך המגורים המשותפים לאורך כל הדרך.

להרשים בארוחה משפחתית
אם אל שני הדברים הראשונים הזוגות ניגשים מתוך בחירה ורצון אמיתי, הרי שאת הסעיף הזה אף אחד לא ביקש. הרגע שנכנסים בפתח הדלת של משפחה שזרה לכם לחלוטין, כל העיניים נישאות אליכם ואתם מוצאים את עצמכם משווקים את קורות החיים שלכם בלי הפסקה. את הפחד ממפגש ראשוני עם המשפחה של בן הזוג, אפשר בקלות להפיג כשאנחנו יודעים שהצד השני יגבה אותנו וירים לנו, ייחלץ אותנו משיחות מביכות ויהיה שם בשבילנו. קארין ואיתמר צלחו את המפגש הזה ואף עשו אותו לתפארת ולדוגמת כל בית ישראל, כשקארין נכנסה מהר מאוד למשפחה והתקבלה בהמון חום ואהבה. 
קארין ואיתמר (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
התקבלה במשפחה | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12


לשרוד יחד בחולי
אהבה היא דבר רומנטי וקסום, שמתפרש אצל רבים כנוצץ, יפה ונוטל פגמים. ואז, בבוקר בהיר (או לילה אכזרי), אחד מבני הזוג מגיע לשפל כשהוא מעלה חום ומפתח שפעת, יחד עם תופעות הלווי הידועות - שיער מקורזל, אף אדום, עיניים נפוחות ובקיצור – מראה מחריד לכל הדעות. כל זוג חייב לעבור את הרגע הזה, שצד אחד חסר אונים לחלוטין והצד השני תופס את תפקיד המטפל האולטימטיבי, אבל זה לא חייב להיות סיוט. כל מה שצריך זה המון סבלנות ורגישות, מתכון טוב למרק עוף ומאגר טישו בלתי נדלה. דני עשה זאת בהצלחה כשלקח על עצמו את כל משימות הבית ובמקביל טיפל בצורה מסורה ומעוררת קנאה בשני. אין ספק שמבחן אחד גדול השניים עברו בהצלחה. 
שני ודני (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
מטפל בה במסירות | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12

לצלוח מסע קניות באיקאה
להעביר טיול בחו"ל יחד זה עוד קל, להרשים את המשפחות גם אפשרי, אבל לצאת למסע קניות באיקאה בלי לריב אפילו פעם אחת? וואו, זאת הפסגה. בין מיליון רהיטים, אלפי צמתים בסניף אחד, מבוך לא מוסבר ורשימת קניות מסורבלת – להצליח לא לריב, ואף לצאת משם עם חיוך, זה עילה לחתונה. ניצן ומנו הוכיחו שלשדרג את הדירה לא חייב להיות עול, ושאפשר להפוך את הקניות לכיפיות ומהנות מתמיד, ואפילו לסיים בבדיחה גסה ששוברת את הקרח. אז מה הסוד? לקחת הכל בקלילות וליהנות מהתהליך, גם אם הדרך בלתי נגמרת.