נאום הפרידה של בן נדל ממנור בר-טוב אמש (רביעי) תפס הרבה מהצופים בהפתעה. הוא הודה שאינו נמשך להתאמה שלו ב"חתונה ממבט ראשון" (מוצ"ש בקשת 12), ושאחרי חודשים של מיונים הוא מאוכזב מהמומחים, דני פרידלנדר ויעל דורון, על שהתאימו עבורו מישהי כמו מנור. בנקודה הזו, מנור שישבה לצידו בחדר הטיפולים, הודתה שאם אין משיכה היא גם כן לא רוצה להמשיך והשניים ביקשו להפסיק את התהליך. מיד אחרי הפרידה, הגיעו שני המומחים לאולפן "מדברים על חתונה ממבט ראשון", והגיבו לאמירות הקשות בחדר הטיפולים. "בן כועס עלינו קצת כמו ילד שקיבל מתנה שהוא מאוכזב ממנה", אמר דני, "אנחנו יכולים להבין שברגע הזה, כשהזוגיות לא מצליחה לו, הוא כועס".

על ההתאמה של השניים שמענו עוד בפרק הראשון שבו הכרנו את מנור ובן. היא אנרגטית ומלאה במרץ, הוא שקט ומכיל ויחד המומחים חשבו שהם יצליחו לאזן אחד את השני ומעבר לכך, להשלים זה את זו. "מכל המשתתפים שלנו בן הוא זה שהכי רצה להיות בקשר ויחסים", הסבירה יעל, "בחודשים שלפני בן שכנע אותנו שהוא הבן אדם שנכנס עם הכי הרבה מוטיבציה, ומה שקרה לו שם זה משהו לא צפוי. שנינו לא ציפינו לזה. פתאום הוא הרים חומות, ואנחנו מכירים את השלב הזה ביחסים שבן אדם ננעל. ברגע שבן אדם ננעל כבר לא משנה מה אומרים, הוא פשוט חסום".

מנור ובן הם לא הזוג היחיד שחווה קשיי הסתגלות, אבל אם במקרים אחרים דני ויעל נלחמים על הקשר הזוגי, כאן נראה שהדברים נראו אחרת. "אנחנו מאמינים ששני האנשים האלה ראויים לאהבה, מתאימים לאהבה ומקווים שהשנה יימצאו אהבה", אמרה יעל, "צריך להגיד מתי אנחנו כן נותנים פייט, יש זוגות שאנחנו ממשיכים איתם שיתנו עוד ניסיון, פה לא התעקשנו כי הרגשנו ששני הצדדים הגיעו למצב שאי אפשר להמשיך בו. בן לא נתן שום סימן לזה שהוא יכול להתקדם, ומנור אמרה שהיא עוצרת בשלב הזה – אם אתה לא נמשך אליי, אני לא רוצה להמשיך. בן לא הרגיש שמנור משלימה אותו, הוא לא הרגיש שמנור יכולה להפוך אותו לבן אדם שלם".

להפך, לדבריה של יעל, הקושי של בן נבע מהמאמץ שהיה צריך להשקיע כדי להתאים לעוצמות שלה. "אחת הסיבות שחשבנו שבן יכול להכיל את השוני של מנור", הוסיף דני, "היא שבן היה מסומן אצל שנינו לאורך כל התהליך כאדם שמאוד מסוגל לעשות עבודה, עם יכולות הכלה ושינוי מאוד גבוהות. אבל הוא ננעל, אני לא מאשים אותו. ואני רוצה להגיד מילה על מנור, מעבר לכאב שזה לא הלך להם, לא הלך לנו ואני חושב שהרבה צופים מאוכזבים כי הייתה אמונה שזה כן יעבוד, אני מאוד גאה במנור על האמירה שלה. כשהיא אומרת – יש לי ארגזים של אהבה לתת, זה כמעט גירל פאוור, וזו אמירה נורא חשובה לנשים שצופות בה. זה שאת נמצאת במקום שלא טוב לך, ומישהו מבקש ממך לא להיות את – אל תהיי שם".

>> עוד לא נרגעתם מהפרק? השיחה השבועית בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון" רק מתחילה