אי אפשר להכחיש שההחלטה של שני ודני שלא להמשיך יחד אחרי התהליך של "חתונה ממבט ראשון" לוותה בתחושת אכזבה. הם אמנם ידעו הרבה מורדות אבל גם לא מעט רגעים קסומים יחד, ולכן עוד הייתה לקהל הצופים תקווה שיזכו בסוף מהסרטים. אבל סרטים ומציאות לחוד, ואחרי ששני בחרה לעצור את הקשר ביניהם, דני הסכים איתה בטענה שציפה להתאהב וזה לא קרה. אז רגע לפני שאנחנו נפרדים מהם בלב כבד, קבלו את כל הסימנים שצצו בדרך לפרידה הסופית.

עוד לא נרגעתם מההחלטות? השיחה בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון" רק מתחילה

 1. הניצוץ
  מה לא נאמר על הניצוץ הזה? החיבור המיידי, זה שמסעיר את הפרפרים בבטן, גורם ללב להתאהב ומבלבל את המחשבות ביום ובלילה – פשוט לא קרה לדני. כבר בתחילת הדרך, שמענו מהמומחים איך שני ודני הם היחידים שביקשו למצוא אהבה במיונים, כך ששניהם הגיעו עם הציפייה להתאהב. כשזה לא קרה, כל אחד מהם התמודד עם המציאות בצורה שונה. שני אולי פיתחה רגש מסוים והייתה פתוחה יותר לתהליך, אבל בצד של דני הכל היה מבולבל. בירח הדבש שמענו לא פעם על ההתלבטויות שלו, כשדיבר על הדיסוננס בין התפאורה הרומנטית לבין מה שמתחולל בפנים. כנראה שהסימן הראשון שקיבלנו הוא שרושם ראשוני בהחלט נחשב לפקטור מכריע בסיפור, וחבל.
  שני ודני (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
  צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12
 2. הסלע והנחל
  שני אולי הכילה את ההתלבטויות של דני בסיישל, אבל כבר בטיפול הראשון בארץ, משהו השתנה. בזמן ששניהם ישובים על ספת הפסיכולוג, שני הבהירה כמה חשוב לזרום עם החיים כמו נחל ולא להיות הסלע שעוצר הכל, מה שהאיר את נורות האזהרה של דני באדום. הוא פתח את האמת על השולחן, ואמר בפעם הראשונה שהמשיכה לא קיימת מהצד שלו. במילים עדינות מאלה, כמובן. הווידוי הזה הכעיס את שני, שעם החזרה הביתה הסתגרה בחדר עד הבוקר באקט מחאתי – זהו, אנחנו לא ישנים יותר ביחד. מה שכנראה הכעיס אותה עוד יותר היו המסרים המבלבלים שדני העביר לה דרך המגע, מה שהציף את הפער בשפות האהבה ששניהם מדברים. זה בלבד, היה צעד משמעותי בדרך לפרידה שלהם.
  דני ושני (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12)
  צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12
 3. המילה האסורה
  מאז החזרה לישראל ועד לוויכוח על המילה האסורה, חזינו בהתקרבות בין שני הצדדים. אמנם הרבה מים עברו בנחל שלהם, אבל אז הגיע הסלע שעצר את הזרימה. למקרה שתהיתם איך קוראים לסלע המדובר, נעים להכיר - הרוחניות. אז מה בדיוק קרה שם? שני קיבלה הודעה מחברה קרובה ששאלה איך דני מסתדר עם הרוחניקיות שלה. בתגובה, דני תהה בקול מה גרם למומחים לשדך לו מישהי שכזו, ושני נעלבה אך לא הראתה כלום כלפי חוץ. בחדר המומחים היא הודתה שמאסה בכך שדני מצמצם אותה לכדי המילה הזו, ואם לא דני פרידלנדר שפתח הכל בשיחה עם השניים, דני המשתתף כלל לא היה יודע על התחושות. הם אמנם יצאו מהריב הזה מחוזקים, אבל נורת האזהרה שבזמני משבר שניהם לא מצליחים לתקשר כבר זהרה לה במלוא תפארתה.
  דני ושני. מימוש התשוקה לא פגע בהתלהבות (צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון)
  צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון
 4. יש מאין
  למפגש עם שאר הזוגות הייתה השפעה מכרעת על הקשר הזוגי של שני ודני, ולו בגלל העובדה שעניין ההשוואות נכנס ללקסיקון. דוגמה מובהקת לכך ראינו בארוחת הערב עם עינת ולירון, שדיברו על החיבור שנוצר ביניהם מיד, מה שהציף את הנקודות הכואבות אל פני השטח. בזמן ששני החזירה את הדוריטוס מהקערה אל השקית ושיגעה את הרשת, דני היה עסוק בפירגונים לזוג המאושר (עינת ולירון). שני פצחה במונולוג מופלא אל מול המצלמות, שהסתכם ב- "אולי לנו יש דברים שלהם אין? עומק למשל?". עצם העובדה שזו לא הפעם הראשונה ששניהם מתקשים לתקשר בזמן ריב, הציפה את סימן השאלה הגדול מעל לעתיד לקשר, וחבל, על תקשורת אפשר לגשר.
  שני יוסיפון ודני זיסקינד (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12)
  צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12
 5. בחורה שווה מאוד
  בסופו של דבר, שני סיפקה לנו כמה מהמונולוגים היפים, המרגשים והחדים בתולדות התכנית כולה. זה התחיל מההצהרה שהיא בחורה שווה מאוד ומגיע לה את האחד שיראה בה את כל הטוב הזה (יו גו גירל), והמשיך לסצנת הדמעות של דני בבריכה. בזמן ששני מנחמת אותו, שמענו על האסימון שנפל לה – היא הייתה רק הדרך, ולא המטרה. זה כואב וזה פוגע, אבל המסקנה הזאת היא שהביאה את הפרידה על שני ודני. מכאן אנחנו יכולים רק לאחל להם שאמן וימצאו את הנחלה שלהם בקרוב, גם אם זה לא אחד עם השנייה. וואלה, מגיע להם.