הם אוהבים, רבים, כועסים, מתנצלים ומשלימים. הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" (מוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12) עוברים דרך מלאה בחוויות וברגשות שמשתנים בכל רגע, אבל גם הם כמו כולנו, יעצרו ביום כיפור, יסתכלו אחורה על השנה שעברה ויבקשו סליחה. כדי לעזור להם לעשות חשבון נפש, אספנו עבורם את האנשים והחפצים שבאמת מגיעה להם התנצלות מהמשתתפים, או בקיצור - תודו לנו אחר כך.

לירון, מכיר את השיר "מפנה מקום בארון"?
דקות ספורות לאחר שנכנסו לדירתם החדשה, לירון מיקם את הבגדים שלו בארון, ובואו נגיד שהיה לו קל להתרווח. אם זה לא מספיק, הוא גם התמקם בחדר הגדול היותר, ממש כמו אח בכור שתופס את החדר הטוב בבית. מה שהוא שכח, זה שלנסיכה שלו יש גם איזה טי שירט או שניים, או במקרה שלה - כמות אאוטפיטים שזקוקה לחדר ארונות בסגנון קארי בראדשו במינימום. אז עינת סיכמה: "הג'נטלמניות מתה ברגע שנכנסנו הביתה", ואנחנו חושבים שיש כאן איזו שמלת נשף שמגיעה לה התנצלות.

לירון ועינת חדר ארונות  (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
שחרר איזה מדף בשביל החבר'ה | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

קארין, דג בלי חלה זה כמו סיר בלי מכסה
אחת המתמודדות שמיישמות הכי מהר את השיחות עם בני הזוג, היא קארין. ברגע שאיתמר אמר שהוא היה שמח לראות בישולים בבית, בת זוגו המטופחת ששונאת ריח של שום, חריף ולא אוכלת דגים העמידה סיר מן המנין, ורק על זה מגיע לה שאפו. אבל קארין, לאכול דג מרוקאי עם חלה זה א' ב'. אולי האורז המלא היה משתלב טוב עם סלמון, אבל כשהולכים על מנה מרוקאית נדיבה בשמן - הולכים על זה עד הסוף. הכוונות לגמרי היו טובות, אבל החלה לא תנגב לעצמה את הדמעות.

קארין מטבח (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
תפתחו יומנים - הפרשת חלה בקרוב | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

שני, פרסית לא לומדים בחוק חינוך חובה 
אם יש בן אדם שעבד קשה במיוחד בהפקת העונה הנוכחית של "חתונה ממבט ראשון" הוא חד משמעית המתורגמן. שני הפגינה שליטה מדהימה בשפה האנגלית, אבל פרסית? ללא ספק מישהו מאחורי הקלעים היה צריך לעשות שיעורי בית כדי לתרגם לכם את השיחות עם אמא שלה לכתוביות. אז נכון שזאת אחת השפות היפות ששמענו, אבל שני, הסליחה היא עלייך, או מינימום מילון עברי-פרסי

שני מדברת פרסית  (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
יש דובר פרסית בקהל? | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

שי, מוזיקת מיינסטרים זה בינלאומי 
על טעם ועל ריח אין מה להתווכח, אבל להיות ישראלי ולא להכיר את עדן בן זקן? מדובר במחדל. כשהדס כינתה אותו "חוצניק", שי התגונן ואמר: "בהווי ובבסיס שלי אני הכי 'יזראלי' שיש", רק שבעברית אומרים ישראלי, מה שמסגיר את הריחוק התרבותי ואולי זה מסביר למה שי לא מכיר מוזיקת מיינסטרים עכשווית. סלחנו אך לא שכחנו.

הדס ושי באוטו  (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12)
שי אתה מצטרף למועבט? | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12

מעיין, יש מצב שנועה פילטר נפגעה 
בכל אחד מאיתנו חבוי אלטר אגו שלא תמיד מקבל מקום וביטוי בחיים שלנו, אבל במקרה של מעיין - היא עשתה ממנו קריירה. יש לה 16 מיליון צפיות ביוטיוב ועדיין הרגישה מובכת לשים בפרונט את הדמות שבאופן סימבולי פשוט לא דופקת חשבון ועושה מה שבא לה. אחרי התחבטויות רבות וכפות ידיים שמסתירות חלקית את הפנים, היא ישבה לצפות עם עומרי באחד הסרטונים שלה. הוא לגמרי עף על זה, ואנחנו שואלים איפה היית כל הזמן הזה

מעיין רובין מובכת (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
16 מיליון אנשים לא טועים | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

עומרי וסוד הפתי בר הנעלם 
באמת ניסינו לחשוב איזה חשבון נפש תעשה לקראת הכיפורים, ונזכרנו ברגע המבוכה המקסים אותו השוות לחשיפת נועה פילטר, כשסיפרת שאתה מסיים חבילת פתי בר שלמה עם כוס קפה אחת בלבד. הוספת שרק כשתרגיש באמת בפתיחות עם מעיין תוכל לאכול את הביסקוויט הצרפתי המהולל לידה, ואנחנו תהינו עד כמה עמוקים הרגשות שלך לפתי בר? זה אחלה ביסקוויט, אין לך על מה להתנצל - תתפנן עליו, אנחנו איתך. 

עומרי קראוס מחייך  (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
הרתחנו קומקום, כמה סוכר? | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12