שתי החלטות כבר מאחורינו, ועכשיו כל שנותר לגלות הוא מה תהיה התשובה של קארין ואיתמר, הדס ושי וניצן ומנו בפרק הסיום של "חתונה ממבט ראשון" (שבת אחרי החדשות, קשת 12). בינתיים, חיפשנו איך להפיג את המתח, ונתקפנו בנוסטלגיה מתוקה-מרירה שכזו. אז העלנו מהאוב את הפיצוצים הכי גדולים שלמדנו מהם - איך צריך לריב נכון במערכת יחסים.

רוצים עוד? היכנסו עכשיו לפייסבוק ולאינסטגרם "חתונה ממבט ראשון"

המעורבים: ניצן ומנו

תקציר הסערה: משחק הקלפים של ניצן ומנו אולי התחיל בהומור, אבל נגמר בוויכוח לא קטן. שלושה קלפים ברצף דרשו ממנו לפרגן לניצן, אבל הוא התקשה למצוא מחמאות פרסונליות והחמיא לה על כמה שהיא יפה וחכמה.

הצד שלו:
יש שפות שונות של אהבה. בזמן שניצן יודעת לבטא רגש היטב, מנו מביע חיבה דרך מגע, או אם תרצו - דרך חוש הומור. הפעם, הוא הרגיש שניצן דוחקת אותו לפינה, גם כששמה לב שהוא לא מוצא את המילים הנכונות.

הצד שלה: 
אחרי חודש שלם יחד אלה המחמאות? הבעיה של ניצן היא בשימוש הסופרלטיביים הבנאליים, אותם ניתן להדביק לכל אדם עלי אדמות. הפרגונים לא עברו מחשבה יתרה, ולכן לא באמת תואמים את האופי שלה ממה שמנו הספיק להכיר.

הצד שלנו: התחושה שאדם קרוב מרים לך עם מחמאה שנוגעת במי שאתה באמת, היא פרייסלס. ברוב הפעמים, המילה הטובה יכולה לשנות את מצב הרוח וליצור קרבה אמיתית. ניצן ניסתה באותם רגעים, לקבל ממנו את ההוכחה לכך שהיא הרבה מעבר לשותפה לדירה עבורו - שהיא שותפה לחיים, ושהוא אוהב אותה בגלל האדם שהספיק להכיר. זה ברור לגמרי שאנשים מדברים בשפות שונות של אהבה, אבל לראות את הייחודיות של האדם למולך היא חשובה לא פחות. בסוף גם ניצן מתאימה את גילויי האהבה החמים, אז למה שזה לא יגיע גם מהצד השני?

המעורבים: מעיין ועומרי

תקציר הסערה: מעיין ועומרי החליטו לעשות טיול משותף ולצפות בזריחה בים המלח. לשם כך, הם היו צריכים לקום מוקדם מהרגיל. בלילה שלפני, עומרי בחר לבלות עם חברים וחזר בשעות הלילה המאוחרות, כך שישן שעה אחת בלבד לפני ההשכמה. אתם יכולים לדמיין את מצב הרוח שלו ביום שאחרי.

הצד שלו:
עומרי בחר להתנצל על המקרה הזה, אבל מבחינתו אם אפשר לשלב גם וגם, למה לא? בינינו, כנראה שלא התכוון לחזור בשעה כזאת מאוחרת, אבל בואו לא נשכח את 12 השנים בהם היה בחו"ל - הוא התגעגע לחברים, ולכן רצה ליהנות משני העולמות.

הצד שלה: 
מעיין דיברה על הטיול בהתלהבות, וממש לא מנעה מעומרי להתאוורר בחוץ עם החברים. היא הייתה בטוחה שיפעיל שיקול דעת, וכשזה לא קרה - האכזבה נתנה את אותותיה. היא ציפתה לזמן איכות זוגי, וכשזה לא קרה בגלל הנסיבות - הלכה והסתגרה בעצמה.

הצד שלנו: הקשר בין מעיין לעומרי ידע לא מעט עליות ומורדות לאורך הדרך, עד שהסתיים בפרידה. למרות זאת, שניהם היו יכולים להתמודד עם הסיטואציה הנוכחית בצורה אחרת לחלוטין ואפילו להחליק אותה. הרי השניים בילו בסופו של דבר במקום אליו רצו להגיע, וחוו את הזריחה מול הנוף המרהיב של ים המלח. אז עומרי ומעיין, עד שהגעתם לבאר, עדיף לשתות וליהנות ממנה כמה שאפשר ולא להתעסק בקושי שצף בדרך. 

המעורבים: עינת ולירון

תקציר הסערה: גם אצל הזוג שיצא מאגדת דיסני היו כמה חיכוכים, כשהבולט ביניהם קרה אחרי מפגש הזוגות. עינת נעלבה שלא העבירו אליה את סליל השאלות במשחק של יעל ודני, מה שהציף לה קשיים מהעבר. גם בשבוע שאחרי היא הסתובבה מדוכדכת, ולירון החל לתהות - האם האנרגיות של שניהם מתכתבות זו עם זה?

הצד שלו:
עינת לא חשפה בפניו את הזיכרונות שהמשחק הציף, ולכן לירון נשאר מבולבל. הוא הבין שיש צד גדול שלא מכיר בה, ולכן תהה האם הוא באמת מבין מי ישנה לצידו בכל לילה? 

הצד שלה: 
דווקא במצבי רוח ירודים, עינת קיוותה שלירון יזהה את המצוקה שבה היא נמצאת וייתן לה כתף תומכת. במקום זה, לירון לקח צעד אחורה וחשב על החששות שלו. 

הצד שלנו: זוגיות אמיתית לא נמדדת כשהכל הולך חלק, אלא דווקא כשדברים מגיעים למבוי סתום. ברגעים שאנחנו למטה, אפשר לשים לב האם בני הזוג חושבים על עצמם או מצליחים להכיל את סערת הרגשות. במקרה הזה, לירון נבהל מהשינוי הדרסטי בעינת, מה שגרם לו לחשוש שהאנרגיות של שניהם לא תואמות. חבל, כל מה שהיא צריכה זה מישהו להיפתח אליו, ואולי שיר חדש על הגיטרה היה עושה את העבודה.

עינת ולירון בשיחה (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

המעורבים: שני ודני

תקציר הסערה: שני קיבלה הודעה קולית מחברה שלה, שתהתה בקול איך דני מתמודד עם מישהי רוחנית כמוה. גם דני שאל בעקבותיה מה המומחים חשבו כשהתאימו לו מישהי כזו, ושני שעד אותו רגע עמלה לכבוד ארוחת הערב המשפחתית, נעלבה אך לא אמרה כלום. רק בחדר המומחים, היא פתחה מול דני פרידלנדר את סערת הרגשות שלה, ואם הוא לא היה מספר לדני המשתתף, כנראה ששני לא הייתה אומרת דבר.

הצד שלו:
סוגיית הרוחניות של שני צפה כבר בתחילת הדרך, ולקח לדני רגע להתרגל לזה. מבחינתו, השאלה הייתה לגיטימית, וממש לא ממקום רע של להנמיך או להעליב את שני.

הצד שלה: 
שני ממש לא רוצה שיצמצמו אותה לכדי מילה אחת. מבחינתה, היא ודני השאירו את העיסוק בנושא הרוחניות בעבר, ועצם העובדה שעוד פעם דני הציף את זה - פשוט נגעה במקום רגיש.

הצד שלנו: הוויכוח שלהם היה יכול להימנע, אם רק היו מתקשרים יותר טוב בזמן קונפליקט. הרי ברגע שדני הבין מה הפריע לה כל כך, הוא התנצל על שפגע בה והבין מאיזה מקום היא מגיעה. הוא כמובן קיבל נקודות על היעדר האגו, אבל בשביל שקשר רומנטי, או קשר בכלל, יוכל להצליח, צריך לדעת להגיד גם את הדברים הלא נעימים שאנחנו מרגישים. הרי בני הזוג הם אלה שאמורים להכיל אותנו, זה כביש דו סיטרי.

דני ושני (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12)
צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12

המעורבים: איתמר וקארין

תקציר הסערה: אחרי שאיתמר נחשף לחולה מאומת, הוא הבין שעליו להיכנס לבידוד של ארבעה ימים. קארין אולי הציעה להעביר איתו את פרק הזמן יחד, אך איתמר ביקש לעבור את הבידוד בנפרד. הוא טען שפוחד להדביק את קארין בנגיף, קארין נעלבה שהוא לא רוצה להיות איתה, ומכאן הריחוק ביניהם קיבל מקום משמעותי.

הצד שלו:
איתמר הרגיש שארבעה ימים יחד יהיו אינטנסיביים מדי עבורו, והאמין שכמה ימים בנפרד יציפו את הגעגועים אחד לשנייה. מבחינתו הוא תופס שתי ציפורים במכה אחת - גם הבריאות של קארין וגם היכולת להתבונן ביחסים שלהם מהצד.

הצד שלה: 
תראה איתמר, כשבני הזוג מבקשים מאיתנו ספייס זה בדרך כלל לא מנבא טובות. במיוחד כשאתה אול אין בזוגיות. הפער בקצב של הזוגיות, עורר את החשש של קארין להיות זו שרוצה יותר, ומשם שמענו ממנה על הרגש שפשוט לא קיים ביניהם.

הצד שלנו: לכל אורך הדרך שמענו מקארין ואיתמר על הכנות הגדולה ביניהם, אבל מאז הריב על הבידוד משהו השתנה בדינמיקה. נראה שלשני הצדדים החלו לצוף סימני שאלה, ואם רק היו פותחים ומתקשרים את שעל ליבם, הדברים כנראה היו נראים אחרת. זה נכון, הם שומעים מה הצד השני אומר, אבל לפעמים מה שחסר להם זה פשוט השיח הרגשי, שיציף את מה ששניהם מתכחשים אליו כל כך. רק ככה מתקרבים באמת, חברים.