שני אנחנו בבעיה. אי אפשר לבנות מערכת יחסים שלמה שנשענת על שיחות חיוביות בלבד ושתיקות רועמות כשקשה. א' ב' של זוגיות זה לדעת לתקשר החוצה רגשות, במיוחד אלה שמחצינים את הפגיעות שלנו, כי שם נוצרת הקרבה האמיתית. מודה שבתחילת העונה מאוד הערכתי את השיח החיובי, אבל אם כבר מדברים על נחל וסלע, צריך להבין איך בדיוק מדברים על הסלע הזה שבחדר. דני לא אמור לפרש לבד למה את כועסת, וזה בסדר גמור לכעוס – אי אפשר להתווכח עם רגשות – אבל לעשות פרצופים? זה כבר לשים את בן הזוג שלך במצב של חוסר אונים.

למי שבכלל לא בלופ, הנה הרפרנס. שני ודני אירחו בפרק האחרון של "חתונה ממבט ראשון" את עינת ולירון לארוחת ערב ביתית. במהלכה לירון פתח על המשיכה, האינטימיות והכימיה שמהרגע הראשון נדלקה בינו לבין עינת, ושני? איך לומר, לא בדיוק קנתה את זה. לגיטימי ועדיין, כשדני החל לפרגן להם על החיבור תוך כדי שהיא ממחזרת את הדוריטוס, שני מיד נסגרה. אל מול המצלמה דווקא שמענו שנמאס לה להתרכז במה שאין, למה לא לדבר על מה שיש? ובכלל, למה שדני ישווה את עצמו לגבר בן 30, אבל כשדני שאל מה עובר עליה הוא נתקל בדממת אלחוט.

שני ודני (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12)
"הגענו לקונפליקט הבא ושני חוזרת על אותה טעות" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת12

זאת לא הפעם הראשונה ששני לא מתקשרת החוצה את מה שהיא מרגישה. רק בריב הקודם שבו דני תהה בקול למה שידכו לו מישהי רוחנית, צפינו בה פורקת את שעל ליבה בחדר המומחים. אם לא דני פרידלנדר, שסיפר לדני המשתתף על הצד של שני בסיפור, הוא בכלל לא היה יודע. המסקנה של המקרה הזה הייתה ששניהם חייבים ללמוד איך לריב נכון, אבל הנה הגענו לקונפליקט הבא ושני חוזרת על אותה הטעות. היא לא נותנת לדני פתח אמיתי לפגיעות שלה, מה שמשאיר אותו תלוי באוויר אל מול חומת ההגנה שלה. דני אמנם הבין שהקליק בין עינת ללירון נגע בנקודה רגישה, אבל אם שני לא תסביר לו מה בדיוק מפריע לה, הקשר שלהם לא יתקדם לשום מקום.

לא כולם היו מצליחים להתמודד עם המצבים ששני עמדה ועומדת מולם בעונה הנוכחית, ודווקא בגלל זה הציפייה ממנה היא ליותר

ומה באמת מפריע לשני כל כך? לדעתי זה אפילו לא קשור לדיבור על מה שיש או אין ביניהם, אלא בקושי שלה לקבל שהקשר עם דני פשוט לא התחיל עם ניצוץ מהצד שלו. ראינו איך בסופ"ש הזוגות היא אמרה לכולם שהמעבר לדירה שלו עבר חלק, כשבפועל לא כך נכתב הסיפור. לא, מה שחסר לשני זה ביטחון אבל אי אפשר להגיע אליו, אם היא לא תחשוף את הצד הרגיש של הבטן. שתסביר לדני שקשה לה עם זה שהוא לא נמשך, או שאין ניצוץ, או כל דבר אחר שקשור ברגשות שמסתתרים אצלה מאחורי מעטה של קשיחות מיטבית, ואז ורק אז, אפשר יהיה להתקדם.

בינתיים, הבעיה במעטה הזה היא שבמקום לשחרר קיטור קטן בכל פעם, פתאום כשמגיעה מראה בצורת עינת ולירון - היא מתנפצת לשני בפנים. המראה מציפה לה את הנקודה הכואבת מתחילת העונה, זאת שאגרה ואגרה לאורך הדרך, ועכשיו פתאום עולה אל פני השטח. עוד בעיה היא שאם שני לא תפתח את הנושא, גם דני לא ירגיש בנוח לדבר עליו ואולי פה בדיוק קבור המפתח ללב שלו. דני לא באמת יודע מה עובר על שני, וקשה להרגיש קרוב לבן אדם כשאתה מגשש באפלה את הדרך אליו. בתחילת העונה שמענו ממנו על הצורך שלו במישהי שתדע לרכך אותו בזמן קונפליקט, ופה שני עושה בדיוק להיפך.

שני ודני מתנשקים (צילום: חתונה ממבט ראשון, באדיבות ספורט 1)
תלמדו איך רבים נכון | צילום: חתונה ממבט ראשון, באדיבות ספורט 1

וחבל. אני תופסת משני בחורה מאוד אינטליגנטית. היא יודעת לקרוא מצבים חברתיים מצוין, יש לה יכולת הכלה שלא רואה ממטר אף אחד ואי אפשר להתכחש לעובדה שהיא פשוט בן אדם מרשים. לא כולם היו מצליחים להתמודד עם המצבים שהיא עמדה ועומדת מולם בעונה הנוכחית, ודווקא בגלל זה הציפייה ממנה היא ליותר. אבל צריך להגיד את האמת בפנים, קשה ככל שתהיה, והאמת היא ששני מייחלת לקליק כמו זה של עינת ולירון. זה מובן, אבל משאלת הלב הזאת לא אמורה לבוא על חשבון בן הזוג, ובטח שלא על חשבון הפרגון. לערב את הגיל של לירון, זה פשוט לא פייר. יש כמובן כמה וכמה הבדלים בין שנות ה-30 המוקדמות לאלה המאוחרות, אבל כל זוגיות, בכל גיל שהיא, עומדת בפני עצמה, ודני הבהיר את הנושא טוב מאוד. הוא מבין שלו ולשני יש סיפור אחד, לשאר הזוגות יש את הסיפור שלהם וכל אחד מקבל טופס שונה, אי אפשר להעתיק. אז דווקא כאן, דווקא כשקשה, נמדדת היכולת שלנו לפרגן לאחר, גם אם ביניכם לא היה את הניצוץ שהיה להם.

בסדר גמור שאת כועסת, אבל לעשות פרצופים? זה כבר לשים את בן הזוג שלך במצב של חוסר אונים

בסופו של דבר, אם שני ודני לא יפתחו את הקלפים על השולחן בזמני משבר, העתיד לא ידפוק על הדלת וחבל. כמו ששני אמרה, יש ביניהם הרבה דברים טובים, גם כאלה שחסרים לעינת ולירון, וחבל שעל תכתיבי האגו הקשר ביניהם יתמסמס. זה ברור וידוע שלא נעים להיות בעמדה הזו שאדם לא נמשך אלייך, אבל זאת לא הפעם הראשונה שזוגות התגברו על עניין המשיכה ב"חתונה ממבט ראשון". על מה הם לא הצליחו להתגבר? על בעיות תקשורת. לא סתם אומרים שזוגיות זו עבודה יומיומית, זה הניסיון לדברר את מה שאתה מרגיש בפני בני הזוג, בניסיון להגיע לעמק השווה. אז שני, בואי ננסה להוריד את חומות ההגנה ובעיקר לדבר את הרגש החוצה – זה יעשה גם לך וגם לדני רק טוב.