השבוע צפינו בזוגות של חתונה ממבט ראשון (שבת אחרי החדשות, קשת 12) נוסעים אל הסופ"ש הרומנטי האחרון רגע לפני קבלת ההחלטות – האם להישאר ביחד או להיפרד. הם קיבלו את אלבומי החתונה שלהם, ואצל כולם כולל כולם רף ההתרגשות עלה שלב. זאת בעצם הפעם הראשונה שהם חוזרים אחורה, ומסתכלים אל תחילת המסע שהביא אותם לאיפה שהם נמצאים היום.

אני זוכרת שאצלי אלבום החתונה הציף רגעים טובים יותר ופחות, וזאת גם הסיבה שהיה לי מאוד קל להתחבר לאלה שחוו מערבולת של רגשות, כמו במקרה של דנית ואמיר, דובי ואריק והגר וניר. הרגע הזה מציף כל כך הרבה, עד שנדמה שהאלבום הזה מסמן סוג של חיים שכאלו. לכולם יש את אותה התחושה – "וואו, כמה עברנו". ותכלס, אם נהיה כנים, גם אנחנו כצופים מרגישים כמוהם.

יחד עם האדרנלין של קבלת האלבום, גם ההתרגשות מנקודת הסוף אצל הזוגות בהחלט ניכרת. ולא רק אצל הזוגות שבטוב, אלא גם אצל אלה שפחות צלחו בזוגיות שלהם. כולם מבינים שהמסע שלהם בתהליך עומד אוטוטו להסתיים, וגם אם הם לא יצאו עם זוגיות חזקה, הם לגמרי הוסיפו כמה כלים טובים שיעזרו להם בחיים האמיתיים מחוץ לתוכנית.

אז איך בדיוק? בוא ניקח לדוגמה את דובי ואריק, הם כבר הצהירו על כך שלמרות שלא מצאו בתוכנית את אהבת חייהם, הרבה מים עברו בנהר שלהם, ולכן בהחלט למדו כמה דברים. המסע המפרך שלהם עדיין לא הסתיים, אבל הם כבר מביטים קדימה ויוצאים לדרך חדשה ומרתקת. הם למדו על עצמם מהתהליך, ואם כבר, הם פשוט שמחים שהצליחו להשלים אותו.

נעבור לדנית ואמיר. כל אחד לחוד, מרגיש שהם לא נמצאים במקום שהיו רוצים להיות בו, לכן ההחלטה שעומדת בפניהם לא תהיה פשוטה, בלשון המעטה. יחד עם זאת, הניסיון שלהם להחזיק את הזוגיות בכל מחיר ועם כל הקשיים, גרמה להם להגיע לתובנות שבהחלט יכולות לעזור להם בחיים האמיתיים. בין אם ביחד ובין אם לחוד. אני חייבת לציין לטובה את שניהם, הם עברו כברת דרך תלולה ומסובכת, אבל הגיעו לנקודת הסוף למרות הכל.

רוני ונעם מקבלים את אלבום החתונה  (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12)
מתוך "חתונה ממבט ראשון 3" | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12

במקרה של הזוגות האחרים, יש פתיחות גדולה בנושא ההחלטה ומה יהיה ביום שאחרי, פשוט כי הם מרגישים מאוד בנוח לחשוף את הרגשות שלהם. הגר וניר למשל, הודיעו מול החברים שהם ימשיכו לעבוד על הזוגיות שלהם ויתנו לזה צ'אנס, ניר אפילו התנדב להמשיך לגור בתל אביב למרות עניין החנייה. אבל לכו תדעו, הכל עוד יכול לקרות.

כמוהם, רוני ונעם וגם הדר ודניס הפגינו גינוני חיבה, ורמזו לנו שבשבילם המבחן האמיתי יהיה אחרי סיום הצילומים. רוני אפילו הגדילה להבין שהמכשולים האמיתיים בחיי הזוגיות שלה ושל נעם יגיעו ברגע שהחיים שלהם ייכנסו לשגרה יומיומית ועבודה. אני מסכימה עם כל מילה שלה. כי אמנם הזוגות מסיימים את התהליך, אבל זה רק המבוא בספר שלהם, ועכשיו הם צריכים להתחיל מחדש פרק אחר שבו המשך החיים ובניית הקשר תהיה שונה (מאוד) ממה שהכירו עד כה. בהצלחה.