אם יש מילה אחת שחוזרת על עצמה בעונה הנוכחית של חתונה ממבט ראשון יותר מכל, היא תהליך. כולם רוצים לעבור אותו, הרוב לא ממש יודעים איך. יותר מהרצון למצוא אהבה ולמצוא זוגיות, האנשים שמוכנים לקחת על עצמם אתגר גדול כל כך כמו בתוכנית עושים את זה מתוך צורך לעבור תהליך כן ואמיתי, קודם כל עם עצמם ואחר כך גם עם בן או בת הזוג שהם פוגשים מתחת לחופה. כבר ראינו לא מעט תהליכים העונה, אבל זה של דניס והדר הוא אחד הבולטים שבהם.

גם אם הם נראו כמו אי של יציבות לעומת הזוגות האחרים בחלק מהזמן, דניס והדר חוו לא מעט סערות במערכת היחסים הקצרה שלהם. מה שהתחיל כהתנגשות בירח הדבש הפך להתקרבות, אחר כך להתרחקות, התקרבות ואז שוב התרחקות, כשהמכשול האחרון היה כמובן הנסיעה המתוכננת של דניס ליפן. בין לבין היה רגע קטן שנבלע, אבל סימל אולי יותר מכל את הבעייתיות במערכת היחסים הזאת. זה קרה כשדניס לקח את הדר לסדנת בישול איטלקית וחשף בפניה צד אחר באישיות שלו: הצד ה"חברמני" שזקוק באופן מידי לתשומת לב מהסובבים אותו.

הדר ודניס נקלעים למשבר בזוגיות (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12)
במקום אחר. הדר ודניס | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12

אם נסתכל על דניס והדר של תחילת התהליך, נוכל לראות לפחות את הדר במקום שונה לחלוטין מזה שהיא נמצאת בו היום. אם אז דניס החברותי מדי גרם לה לסגת, במפגש הזוגות הוא דווקא חיבר אותה אליו מחדש. בזמן שדניס סיפר ליתר הזוגות על הלם הקרב שהוא חווה בירח הדבש שלהם, היא חייכה באדישות ושתקה. בפעם הראשונה, הדר נהנתה להיות תחת הצל שדניס הטיל עליה. היא נתנה לו להוביל את השיחה וקיבלה על עצמה להיות הירח שחג מעל כוכב הלכת שהוא בן הזוג שלה.

התהליך שהדר עברה מעורר השראה בשני מובנים. כל תהליך שבן אדם מצליח לעבור, כל מעבר מנקודה א' לנקודה ב' תוך התגברות על קושי, הוא מבורך. מעבר לכך, המכשול שהדר הצליחה להתגבר עליו הוא גם נקודת התורפה של לא מעט מערכות יחסים, ולעיתים גם שלי, בתור מי שהופכת לפעמים לקצת דניס בעצמה. האובר-שרינג הזה מצליח לעורר דחייה אצל אנשים שרואים בו פגיעה בפרטיות ואפילו בגידה באמון, אבל לא בטוח שהוא רע כל כך.

כשאתה מדבר על משהו מספיק מול אחרים, אתה בעצם עורך תיאום ציפיות עם עצמך ומבין מה אתה מרגיש כלפיו. יש הבדל ברור בין לחשוב על משהו בינך לבין עצמך, לבין לדבר עליו בקול רם. כשדניס מדבר על מערכת היחסים שלו עם הדר ועל הקשיים שהם חוו עד כה בתהליך, הוא בעצם מעבד בדרכו המיוחדת את כל מה שעבר עליהם בזמן הקצר שלהם יחד. מבחינתו זה לא שיתוף יתר, ואפילו לא קריאה לתשומת לב. זה חלק מהתהליך שהוא עובר עם עצמו ואיתה.

בעולם הרווקות אפשר למצוא טיפוסים קולניים יותר וקולניים פחות, וברור לאיזה צד דניס משתייך. ולמרות זאת, הדר הצליחה להבין שהקולניות של דניס לא מכוונת נגדה, אלא להפך. אם ניצמד לקלישאות מעולם הפרסום הפיננסי, הדר הצליחה להפוך את המינוס של דניס לפלוס ואין ספק שזה כבר מבשר טובות לגבי העתיד שלהם. נכון, זו עדיין לא תעודת ביטוח לגבי המשך הקשר, אבל זו עוד הוכחה לכך שדברים שרואים מכאן, לא תמיד רואים משם.