קשה עד בלתי אפשרי לנסות לפענח את הסיבות שבגללן זוגיות מצליחה או נכשלת. לרוב מדובר במשוואה מסובכת שגם גדולי המתמטיקאים, או במקרה שלנו המומחים, לא מצליחים לפתור. רוני ונעם הם הדוגמה המושלמת לכך - איש כמעט לא היה יכול לצפות את הפרידה המבאסת שלהם אחרי רומן קיצי נוצץ ונוטף רומנטיקה, ובכל זאת, אם אני אנסה לקחת על עצמי את התפקיד היומרני של לנסות ולהסביר מה גרם לקשר של דניס והדר לשרוד את הקיץ הזה, אני אבחר במילה אחת מתעתעת: כנות.

לזכותם של דניס והדר אפשר להגיד ששתיקות מביכות הן ממש לא הקטע שלהם. כבר מהחתונה היה ברור שמדובר בזוג דברנים מקצועיים שלא מהססים להגיד את כל מה שעל לבם, גם אם זה מופרך וגם אם זה עשוי לעורר אנטגוניזם אצל הצד השני. זה התחיל כבר בירח הדבש, כשהדר לא היססה להזהיר את דניס שדמעות גבריות לא באות אצלה בחשבון וזה המשיך בחששות שלה לקראת הנסיעה המתוכננת ליפן. דניס והדר לא עוברים על שום דבר בשתיקה ובזמן שאצל זוגות אחרים זו עלולה להיות בעיה רצינית, הם הפכו את הכנות העודפת למפתח שלהם להצלחה.

ציינתי כבר קודם שהכנות מתעתעת, כי במקרים מסוימים היא עשויה להפוך לחרב פיפיות. כנות בכמות גדולה מדי עלולה להביא לפגיעות הדדיות אצל שני בני הזוג והיא עלולה להידרדר במהירות לאימפולסיביות. מנגד, גם כמות קטנה מדי של כנות היא דבר בעייתי. דניס והדר הצליחו להגיע לאיזון כמעט מושלם, הם השכילו לדבר על הדברים שמציקים להם בזמן אמת ותרגלו תקשורת בריאה ופתוחה לאורך כמעט כל התהליך. הם ידעו לעצור כדורי שלג מתגלגלים רגע לפני המדרון וכשהם כבר נקלעו למשבר, הם הצליחו לדבר עליו, להכיל אותו ולעבור הלאה בזמן.

בחודשים האחרונים ניסיתי להשוות בין הדרך שעברתי עד עכשיו, שלושה חודשים לפני שאני נכנסת מתחת לחופה בעצמי, לבין הדרך שעוברים הזוגות של חתונה ממבט ראשון בתהליך. זה לא משנה אם זה קשר של 42 ימים או של 10 שנים, בכל מערכת יחסים יש דברים שחוזרים על עצמם, מוקשים שצריך להיזהר מהם והזדמנויות שחייבים לנצל. אם יש משהו אחד שלמדתי מדניס והדר, זה לא לפחד לדבר על הרגשות שלך, לא לדחות שיחות קשות לבוקר שאחרי ולא לתת לשום דבר לחמוק מבלי שפותרים אותו ביחד. דניס והדר ניצלו את היכולת הוורבלית של כל אחד מהם כדי לדבר בפתיחות על מה שמפריע להם, גם אם לפעמים זה דרש מהם לגלות תעצומות נפש. זה לא פחות ממעורר קנאה.

נכון, רובנו לא מוצאים אהבה בתהליך מהונדס ומפוקח עד אחרון הפרטים, כולל מבחני רחרוח חולצות. אפשר לתת לדניס והדר הנחות ולהגיד שזו ההתאמה המוצלחת של המומחים שפעלה לטובתם, אבל ראינו בתוכנית כבר לא מעט מקרים שבהם משיכה וכימיה פשוט לא הספיקו. כדי להצליח להתגבר על כל המכשולים של התהליך המפרך הזה, דניס והדר היו חייבים את אותו אקס פקטור חמקמק, הדבר הזה שאי אפשר ממש להגדיר אותו, אבל ברור שהוא שם. הם היו חייבים לעשות משהו שלחלק מאיתנו הוא כמעט דיל ברייקר: לוותר על האגו, וזה עסק לא פשוט, בטח למי שמגיע לזוגיות אחרי שנים של רווקות.

הדר ודניס (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של דניס רוסקוב)
הדר ודניס | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של דניס רוסקוב

חשוב להגיד שההצלחה הזאת לא מבטיחה לדניס והדר אריכות ימים. מערכת יחסים היא עבודה קשה שדורשת השקעה, התמדה ונכונות לעמוד באינספור מבחנים בכל יום מחדש. בכל זאת, ברור ששניהם יצאו מהתהליך הזה מחוזקים בכמה תובנות שיגרמו להם להגיע לקשר הבא קשובים יותר, מכילים יותר וסבלניים יותר. האמת? יש מצב שגם אנחנו.