זהו, אחרי עונה שלמה של ספקולציות – מי עדיין יחד ומי ממש לא, האם ההיריון של הדר אמיתי או לגמרי מדומה ומה בדיוק קורה בין אריק לדנית – סוף סוף יש לנו תשובות. הערב (שלישי) בחלק א' של פולואפ חתונה ממבט ראשון, גילינו מה מצב הזוגות היום, ויש לא מעט הפתעות. אז בזמן שאנחנו מחכים לגלות גם את הסטטוס הזוגי של הגר וניר (שבת אחרי החדשות, קשת 12), זה מה שאתם חייבים לדעת.

דנית ואמיר

מי שהתיישבה ראשונה מול המומחים היא דנית, מינוס אמיר שהודיע שלא יגיע לבדיקות המעכב. "אחרי כמה ימים אמיר אמר לי: 'את וג'ינג'ר נכנסתן לי ללב אבל יש דברים בהיבט הפיזי שגדולים עליי, ואני לא יכול להתגבר על העניין של המשיכה'", סיפרה דנית והתייחסה לקשיים שחוותה מאז: "נפגעתי מאוד, אמיר כל כך רצה שנשאר חברים טובים, הוא הדגיש את זה כמה פעמים, ואז פתאום נעלם. נראה לי שקשה לו להתמודד עם זה עכשיו, אני מבינה שהוא עובר תקופה מאוד קשה, האמת שאני אחרי כמה ימים לא פשוטים".

בנקודה הזאת דנית החלה לדמוע. "זה כל כך כואב, הוא פגע בי והיה לי כל כך קשה לראות את זה. סופר מעליב, ובטח כשזה מול כולם, זה נוגע בנקודה הכי רגישה שלי. ולא, זה לא מנחם אותי שיורדים על אמיר ברשת, אני לא חושבת שצריך לרדת עליו, היד קלה על ההדק ומי שלא עבר את זה – לא יודע".

אמיר אמנם לא הגיע למפגש, אבל בפברואר 2020 צילם את הצד שלו בסיפור. "הבנתי שגם בסיטואציה החדשה, מחוץ לתוכנית, אנחנו לא מצליחים למצוא את התשוקה שלא רציתי לוותר עליה. לדעתי, היא כל מה שהיה חסר לנו. החלטנו להיפרד, נשארנו בקשר לפחות בהתחלה, ואז רציתי לחזור לחיים שלי ולהתנתק מכל מה שעברתי. רציתי להתאפס על עצמי, וחלק מזה היה גם להתרחק מכל מה שקשור בתוכנית, וזה כלל גם את דנית. החוויה בהחלט טלטלה אותי, היה קשה יותר ממה שציפיתי". 

מור ומאור

גם למור ומאור הייתה חוויה מטלטלת שלא הגיעה לקו הסיום, וחצי שנה אחרי שלא התראו – הם נפגשו שוב על ספת המומחים. אפשר להודות שהזמן עשה להם רק טוב, וכזאת כמות של מחמאות לא ראינו ממאור, ובכן, אף פעם. אחרי סמול טוק על געגועים וסיכום הדרך שעברו במהלך התוכנית, נראה ששני הצדדים שמו את הסיפור מאחור. "אני ממש מתנצלת", הודתה מור, "זה די מטורף – החיבור שאני מרגישה עכשיו עם מאור – לא היה לאורך התוכנית. אני רואה פה בן אדם אחר". נשמע מוכר, לא?

אפשר לשים את טייטל סיפור ההחמצה מעל לראשם של מור ומאור, אבל נראה שבכל סגירת דלת יש אחת חדשה שנפתחת, ובמקרה של מאור קוראים לה – נטע דורון. מסתבר שדי מהר לאחר סיום הצילומים, מאור פגש את האקסית המיתולוגית אחרי חמש או שש שנים שלא פגשו זה את זו. "באותו יום שנפגשנו עברנו לגור ביחד", חשף מאור, "נטע היא בחורה מאוד חזקה, היא תקתקנית ברמות, בקטע הזה היא מאוד מזכירה את מור. אני במקום טוב כרגע". בתגובה, מור הודיעה שהיא כבר מצפה להזמנה לחתונה, ובינתיים חוזרת לעולם הדייטינג בתור רווקה טרייה עם אנרגיות אחרות לגמרי. אז לרווקים שבינינו, למה אתם מחכים? 

דובי ואריק

כל אחד מהם פגש את המומחים בביתו שלו, אריק אפה עוגות עם ריח ששבר את הקיר הרביעי, דובי בעיקר התרגשה מהביקור הראשוני ואנחנו שמענו על התקופה של שידור התוכנית. "היו דברים שאם היו קורים אחרת, זה היה יכול להיות יותר טוב", הודה אריק, "יכול להיות שהייתי צריך לעשות את זה יותר רך, אבל אני גם בן אדם, אז יש רגעים שאתה נשבר ומוציא פורקן בקטנות האלה".

וכמובן, גם יש רגעים שדובי נשברת. אחד כזה קרה כשדיברה על התגובות שקיבלה במהלך העונה, והדגישה עד כמה משמעות המשפחה חשובה בימים שכאלה. "מי שלא מכיר אותי, קשה להעביר אותי בגרון", הבהירה, "כל הכינויים האלה של 'גננת עלובה שמנסה להיות ילדה', על גבול האלימות המילולית, המון המון סיטואציות של השפלה וזלזול. אחד הדברים המדהימים שקרו זה קצירת הפירות של המשפחה הזאת, אני מצטערת שאני מתרגשת, כי באמת שאם הם לא היו, לא הייתי עומדת בתגובות".

דובי לא עצרה כאן, והתייחסה לפרק החתונה שלה ושל אריק. "יש רגעים שקשה לי עם מה שאני רואה, ואני אומרת לעצמי 'וואלה, הייתי באפס סיכויים'. לראות מישהו שאומר שהציון הוא אחת מתוך 10, הרגשתי שזה בעצם נועד לכישלון. כשפוגעים בי אני פשוט לא רוצה להיות במקום הזה, זה עושה אותי נורא כבויה והיום אני מבינה כמה אני סלע איתן. יכולים לרדת עליי ברחוב שאני מטורללת, אבל אני ממש לא מרגישה מטורללת". 

רוני ונעם

הסיפור של רוני ונעם חצה יבשות והגיע עד למיאמי שבארה"ב, שם הם עברו לגור בדירה של רוני. אלא שההתחלה החדשה הציפה אל פני השטח קשיים חדשים-ישנים. "חסר לנו משהו", פתחה רוני מול המצלמה במיאמי, "כמה שנראה מבחוץ שקל לנו ושמח לנו, יש הרבה רגעים קשים. אבל אנחנו לא מוותרים, ופשוט ניצבים מול החיים כדי להבין מה העבודה שלי ומה העבודה שלו, מה הפרנסה שלי ומה הפרנסה שלו ואיך ביחד אפשר ליצור בית".

מכאן התפתח לו ויכוח על המשמעות מאחורי המילה 'בית', האם זוהי רק התחושה או גם משהו מעבר? למעשה, נראה ששני הצדדים מתווכחים על אותה נקודת מבט עם תוספת ביטחון מצד אחד. "אני מסמנת בית כשיש גם ביטחון כלכלי מסוים", הסבירה רוני שאהבה היא לא הכל, "כשבן אדם יוצא לעבודה ויש הבטחה מסוימת להכנסה שמאפשרת לך להמשיך לחיות בסבבה שלך. ואני ממש לא גרידית".

"אני מנסה לפענח מה קורה פה, והאמת שלא כל כך קל מהרגע שהגענו למיאמי", סיפר נעם באחד מהטיולים עם הכלב של רוני, "במערכות יחסים קודמות הייתי בורח כבר בשלב הזה, ולא ממש מתמודד עם הקשיים והמשברים. זה מאוד מחזק אחרי שעוברים את הסערה והמשבר, יוצאים מזה הרבה יותר חזקים ככה שזה נותן משמעות יותר גדולה לקשר".

בחזרה לארץ. הקשר בין רוני לנעם לא צלח את מבחן הזמן, או לפחות עד להודעה חדשה. "נפרדנו, אני נשארתי שם ונעם חזר לישראל", שיתפה רוני, "לאט לאט נוצר ריחוק והבנו שאם אנחנו לא מפסיקים את זה – זה לא יהיה טוב". על השאלה של דני ויעל האם יש עוד סיכוי לקאמבק הם לא ענו, אבל הבהירו שהחיבור ביניהם עדיין קיים. "אנחנו יכולים להיכנס לשיחות עומק, אני יכולה להסתכל עליו ולהרגיש אותו בלי שום קשר לזה שאני לא בת הזוג שלו יותר. האהבה קיימת". קחו את יונת השלום שנכנסה במפתיע לאולפן כהוכחה, טוב? 

הדר ודניס

אפשר לומר שאחרי רוני ונעם מדד האופטימיות שלנו צנח קצת, ולכן כשראינו את הנשיקה המיוחלת בין הדר לדניס שחררנו אנחת רווחה קטנה. מסתבר שהקשר ביניהם רק התחזק אחרי שהמצלמות כבו, ובדיוק כמו שהבטיח, דניס בילה עם הדר את ראש השנה ומשם טס ליפן עם החברים. "היו לנו שבועיים ממש כיפיים ביחד", משחזרת הדר, "אני חושבת שהשבוע הזה שדניס דחה את הטיסה שינה פלאים". וגם הוא, חושב בדיוק כמוה: "יפן הייתה אחד הדברים הכי טובים שקרו לנו, הרגשתי שככל שאנחנו מתרחקים יותר אנחנו רק מתקרבים יותר, הדר ראתה שאני יכול לחבק אותה גם מרחוק".

אחרי הטיסה ליפן, הגיעה תורה של החופשה במדריד ומאז נראה שהזוגיות שלהם לגמרי על הגל. הם אפילו אמרו אחד לשנייה את שלוש המילים שלדניס היה די קשה להביע, או כך לפחות הוא טוען. "אני שוכב במיטה, אנחנו מדברים ואז אני מתחיל לצחוק", הוא נזכר בסיטואציה, "אני אומר שיש לי משהו שיושב לי כבר שבוע בגרון ואני לא מצליח להגיד את זה. אני מגמגם, היא שואלת 'מה קרה?' ואני אומר 'אני אוהב אותך'. לקח הרבה זמן להגיד את זה, כנראה שהחומות שלי יותר גבוהות מהחומות של הדר".

משם הגענו לתקופת השידור, אותה הם העבירו יחד בצפייה עם ליזה החתולה. "עברנו חוויות אחרות כתוצאה מהצפייה", מודה הדר, "מן הסתם שאני חוויתי סוג של ביקורת מאוד קשה, מתקפה שלא הגעתי אליה משוריינת, והם בעצם עושים בדיוק את מה שהם מבקרים אותי עליו. הגולשים נתנו לי שעה, תיארו איזו סוג של מפלצת שהיא לא אני. אבל דניס טוב בלייצב את הסירה שלנו. הוא כל כך שומר עליי, לוקח ללב ומרגיש אותי – זה שווה לי עוד חמש שנים של טוקבקים. בסוף, אני יודעת שזכיתי בכל הקופה".