עכשיו זה רשמי, דנית ואמיר מנהלים את מערכת היחסים הכי קרינג'ית שאי פעם הייתה בחתונה ממבט ראשון. אחרי חתונה עמוסה במבוכה בין השניים, ירח דבש צונן ומעבר לא מלהיב בכלל לבית משותף, הזוג הטרי לא מצליח לעשות את הדבר שלשמו הם התכנסו - להכיר אחד את השנייה. 

דנית לא מצליחה לפצח את האגוז איתו יצאה למסע וזה לא שהיא לא מנסה, הוא פשוט לא מצליח להשתחרר ולהתמסר לתהליך, למרות שהוא חושב אחרת ומעיד על עצמו שהוא "חי את הרגע". בפרק ששודר אתמול (שבת), הוא בלי שום ספק חי את הרגע - פשוט עם ג'ינג'ר, הכלבה של דנית.

השניים קמו בבוקר ובילו את הדקות הראשונות במיטה (אמיר וג'ינג'ר, כן?), הוא אמר לה כמה מילים טובות והיא ישר התמסרה. הם התכרבלו והתלטפו קצת ואז הוא לקח אותה ליום כיף בים. אה כן, גם דנית הייתה שם וחשבה שהדברים ביניהם זורמים בסך הכל, אבל אז הוא ביקש ממנה רשות לישון עם הכלבה. שוב. 

דנית מתחילה לקנא בקשר של אמיר וג'ינג'ר
מישהי פה מתחילה לקנא. דנית, אמיר וג'ינג'ר במיטה אחת | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת

אמיר מתחמק מעימות ובורח ליצור האנושי הכי קרוב בסביבה. מהרגע שהכירו, הוא ניהל יותר שיחות עמוקות עם ג'ינג'ר מאשר עם האישה שהכיר מתחת לחופה. בכל פעם שדיבר למצלמה, עם המומחים או החברים, הוא הקפיד להזכיר כמה הוא לא נמשך לדנית. סטטיסטית, כל פעם שאמיר אמר שהוא לא נמשך לדנית, התגלה עוד מקרה של קורונה בעולם. ככל שהוא משנן יותר את המנטרה הזאת, המסר מעמיק והוא הופך לנינוח פחות ופחות בחברתה.

גם דנית לא מרגישה בנוח עם כל השקט המביך הזה ואפילו מודה שהוא לא מסוג הגברים שהיא הייתה יוצאת איתם, אבל בניגוד אליו, היא מסורה לתהליך. היא משתדלת לדובב את האגוז, אבל איכשהו תמיד נופלת לשיחות סתמיות על כלום כמו מלפפונים במלח או בחומץ, כן או לא. כאילו לא הגענו לתחתית, היא עוד מעזה לבחור בצד הפחות פופולרי ולהצהיר בלי שום בושה "אני מתה על חומץ". אכן יונית, מראות קשים. 

ירח הדבש: דנית ואמיר מתקרבים
מתוך חתונה ממבט ראשון 3 | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת

עד שנגלה הערב (מיד אחרי החדשות בקשת 12) איך יתפתחו העניינים ביניהם, החלטנו שאנחנו לא יכולים סתם לשבת בצד ולא לעשות כלום. בניגוד למה שחושבים ברשתות החברתיות, אנחנו בחרנו לא לאבד את התקווה שמשהו אמיתי יכול לצמוח מהקשר, ופרגנו לדנית תשעה דברים שהיא יכולה לעשות כבר עכשיו כדי להתחמק משתיקות מביכות. 

 1. לקחת בחזרה את מה שהיא אמרה על מלפפונים חמוצים

  בואו נשים את הדברים על השולחן. 90 אחוז מחוסר המשיכה של אמיר לדנית נובע מזה שהיא אמרה שהיא מתה על חומץ, בעוד שכולם יודעים שמלפפונים במלח הם ה-דבר. כל מה שהיא צריכה לעשות זה להעלות שוב את הנושא (לא תהיה עם זה בעיה, זה בדרך כלל מגיע לזה) ולהגיד "רק במלח!". אם הוא יזכור את ההצהרה הקודמת, היא צריכה להכחיש. מכאן אפשר רק לעלות. 
 2. לעשות ביחד את השאלון שיגרום להם להתאהב

  אחת הסיבות שבגללן דנית ואמיר לא מצליחים לנהל שיחה נורמלית היא המבוכה הרבה שנמצאת ביניהם. אחת הדרכים לפתור את זה היא לענות על 36 השאלות הבאות, שיכולות לגרום לשני אנשים זרים להתאהב. מדובר בשאלון שנבנה על ידי פרופסור ארתור ארון בשנות התשעים כדי לבחון האם ניתן ליצור קרבה ואינטימיות בין זרים בתנאי מעבדה, אבל מאז שהוא פורסם ברבים, הצליח לעזור לזוגות רבים להתמודד עם קשיים בתקשורת. גם שרונה וליאור מהעונה הקודמת עשו אותו, אם כי להם זה קצת פחות עזר. 


 3. "תגיד, יש לי שאלה, אתה נמשך אלי בכלל?" 

  אבל למה ללכת סחור סחור ולהתענות 36 שאלות כשאפשר פשוט לאמץ את הגישה הישירה, להסתכל לאמיר בעיניים ולשאול את שאלת מיליון הדולר. דנית קשובה לאינטואיציות שלה וחיה בזוגיות הזאת, אז אולי כדאי להפסיק עם האופטימיות ולהתמודד עם השאלות הקשות באמת. 

 4. "הייתי שמחה לשמוע איך אתה באמת מרגיש" 

  כשזה מגיע למערכת היחסים ביניהם, דנית די פסיבית ונותנת לאמיר להוביל את הלך הרוח, הבעיה מתחילה כשהמוטיבציה שלו להניע נמוכה. את כל הסיפור אפשר לפתוח עם שיחה פתוחה וכנה בין הצדדים, אז אולי דווקא כדאי להימנע מלשאול אותו ישירות על הנושא ולצאת תוקפת, ולהגיע לנקודה דווקא דרך החלון. 

  הבוקר שאחרי: דנית ואמיר בארוחת בוקר
  מתוך חתונה ממבט ראשון 3 | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, שידורי קשת

 5. לספר את הסיפור הכי מביך על עצמה 

  דרך קלילה וטובה לשבור את הקרח שנוצר בשתיקה מביכה, היא להציף סיפור מביך מהעבר. אם דנית תעמיד את עצמה במצב החשוף הזה ותדע לצחוק על עצמה, זה יחשוף את האנושיות שבה ואולי יגרום לו להתעורר על עצמו ולראות את הבחורה המתוקה והנעימה שהיא. 

 6. לאמץ את השתיקה 

  כשאין לך שום דבר טוב להגיד, אל תגיד. לפעמים שתיקה היא דבר מבורך, אז אולי כדאי לדנית בעצם לברך עליה ולאמץ אותה. ככל שהשתיקה תהיה ארוכה יותר, המבוכה תגדל עוד ועוד, עד שלא יהיה כבר מקום בחדר לפיל הזה והכל יהיה חייב לצאת החוצה. נכון שאתם מרגישים יותר טוב עכשיו? 

 7. להחזיר לו באותו מטבע 

  אולי התרופה היא להציב לאמיר מראה שתציג לו את הצורה שבה הוא מתנהג. דנית מוזמנת להתחיל לענות לו קצר, לשקוע בטלפון ולא לשתף אותו במחשבות שמתרוצצות אצלה בראש. לא כדי לשחק בו, אלא כדי לתת לו את המרחב לתהות בינו לבין עצמו על טיב הקשר. הערכה שלנו - אחרי יומיים הקערה תתהפך על פיה והוא ירדוף אחריה. 

  הבוקר הראשון של דנית ואמיר
  מתוך "חתונה ממבט ראשון 3" | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12

 8. להרשות לאמיר לאמץ את ג'ינג'ר 

  זה כל כך שקוף שקורה משהו בין שניהם שלא צריך אפילו לנסות להכחיש. דנית צריכה להיות אמיצה, להסתכל למציאות בעיניים ולהעביר את הבעלות על ג'ינג'ר לידי אמיר.

 9. לשאול אותו מה לדעתו יקרה אם תפרוץ מגפה עולמית

  כמובן שזה לא היה מציל אותם מעצמם, אבל זה היה נותן לנו עוד אייטם על איך אמיר חזה את הקורונה כבר בקיץ האחרון.