החופה של דובי עמירה ואריק חביב התחילה בדרמה לא קטנה. היא נכנסה ברוח וצלצולים, הוא חיכה לה עם ורד לבן. היא פיזרה חיבוקים לילדים, הוא ניסה ליצור קשר עין ללא הצלחה. החברים זועמים, דובי מתרחקת ואחרי כל זה נדמה שכבר לא נראה את האור בקצה המנהרה. אלא שאז משהו השתנה. טיסה אחת לירח דבש במנצ'סטר, והנה שינוי התפאורה מביא איתו גם שינוי בדינמיקה בין הזוג שהתחיל את פרק ב' בחתונה ממבט ראשון (שבת ב-21:15, קשת 12). פתאום אנחנו צופים בשיחות עומק על החיים, נגיעות לא נגיעות בזמן הטיולים ושיחה אחת שניסתה לנקות את המשקעים מסביב. בחזרה לארץ. גם כשדובי עברה לגור עם אריק, שגרת החיים ביניהם נראתה כמעט טבעית ואנחנו שואלים - האם זה סימן מעודד?

אם תשאלו את אביעד חביב (30), בנו הבכור של אריק ומי שעמד לצידו בציפייה לראות את ההתאמה, נראה שאנחנו קופצים מעל הפופיק. "אי אפשר לשפוט את דובי, במיוחד כשהיא סיפרה על הרקע הזוגי שקדם לתוכנית", הבהיר אביעד והסביר מה עומד מאחורי הקבלה שלו, "המקום שהיא הגיעה ממנו עוד יותר גרם לי להבין את התגובות שלה. בסה"כ מדובר באישה שנושקת ל-60 עם ילדים ונכדים, שלמעשה הפתיעה את כולם, כמו אבא שלי, והחליטה לפתוח דף חדש בדרך שאפשר להגיד שהיא שנויה במחלוקת. אני לא חושב שאפשר לשפוט בן אדם שעושה צעד כל כך לא טבעי. מי אנחנו שנשפוט איך היא הגיבה?".

אביעד ואלדר
הבנים של אריק בחתונה. מימין: אלדר ואביעד חביב | צילום: קובי מהגר


אז אתה אופטימי לגבי עתיד הקשר?
"עדיין מוקדם להגיד אם כן או לא, אני עוקב באדיקות. דובי הגיבה בחופה לא לרוחו של אבא שלי. היא קודם אמרה לנו שלום, משהו שאולי קצת אכזב אותו, אבל בפרקים האחרונים אנחנו רואים שלאט לאט נפתח פה משהו. היא הגיעה אליו הביתה, ראתה איפה הוא חי והבינה שזה בן אדם באמת חם שמגיב מאוד יפה לכל סיטואציה. הוא ג'נטלמן, אדיב ונחמד אליה, ככה שלאט לאט הוא משרה עליה ביטחון שלמעשה גורם לקשר להירקם. אז אני חושב שזה עדיין מוקדם מדי. בסה"כ אני ניזון ממה שהוא מספר לנו, אבל כשרואים את זה על המסך זה הרבה יותר מרתק".

איך זה באמת לראות זוגיות אינטימית של הורה על המסך, יש רגעים שאתה מובך מהם?
"אני לא רואה משהו שאני נבוך ממנו, למען האמת הקשר ביני לבין אבא שלי הוא מעבר לאב ובן, אנחנו חברים מאוד טובים. אין בינינו סודות. אני בסה"כ חושב שאבא שלי מגלם את עצמו, אז אני רואה משהו טבעי בלי טיפה של משחק או אגו".

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

גם התגובות בחוץ מפרגנות?
"בטח. מתקשרים ושולחים המון הודעות בפייסבוק ובאינסטגרם לי, לאחי ולאבא, המון תגובות חמות. עם זאת, אני קורא תגובות ברשת ויוצא לי לראות דעות לפה ולפה. זה דבר טבעי, אנחנו מקבלים את כל התגובות באהבה".

ועדיין, לא קשה שמדובר באבא שלך?
"אני לא יודע להגיד אם קשה – זה צובט, אבל בסופו של דבר יש פה ריבוי של דעות. כל בן אדם מסתכל הדברים מנקודת מבטו וכמו שאמרתי מקודם, אנחנו לא רשאים לשפוט".

משפחה בהפתעה

תגובות נעימות יותר או פחות, מה שבאמת חשוב הוא התמיכה של הסביבה הקרובה, ובבית משפחת חביב יש הרבה ממנה. לדברי אביעד, משפחתיות היא אחד הערכים החשובים ביותר לאריק, ככה שבארוחות שישי וימי הולדת הם מתאספים יחד מסביב לשולחן. ולא רק המשפחה המצומצמת, שכוללת את אריק, אביעד ואחיו הקטן אלדר. גם שרית חביב, גרושתו של אריק, ובן זוגה מצטרפים לשולחן ואיתם גם בת זוגו של אביעד, חן, וביתם בת השנה, ליאה. "היה חשוב לאבא שלי שהדבר הזה ישמר. גם אם יש איזשהם ריבים עם אשתי, הוא תמיד דואג לתת לי עצה בשביל לפתור את הדברים כמה שיותר מהר. ביום שהוא ואמא שלי התגרשו, הוא עשה כל שביכולתו כדי שהתא המשפחתי ישמר".

View this post on Instagram

A post shared by Aviad haviv (@aviad_haviv) onאז איך התא המשפחתי קיבל את ההשתתפות של אריק בתוכנית?
"זאת הייתה הפתעה מוחלטת, בהתחלה זה התחיל מסוג של בדיחה, לא ידענו אם זה באמת יקרה או לא. אבל זה מצולם ומתועד, לא הייתה איזושהי הקדמה – הוא קרה לנו לארוחת ערב שגרתית. כשהגיעו הצלמים אז האסימון התחיל ליפול, אבל באותה מידה הוא יכול היה להגיד משהו אחר, ככה שהתגובה היא תגובה אמיתית לחלוטין".

היית בעד?
"שמחתי בשבילו כי אני יודע שאבא שלי שנים בשוק החופשי, ומאוד רציתי שהוא ימצא זוגיות. זה חסר מאוד. אני יודע שאבא מעסיק את עצמו ויש לו המון תחומי עניין. הוא עובד בארץ ובחו"ל, רוכב על אופניים, אבל הוא קם בבוקר עם העבודה והולך לישון עם העבודה, וזה לא זה. בן אדם חייב שיהיה לו עזר כנגדו. הוא בא הביתה, רוצה לפרוק, לדבר עם מישהו איך עבר עליו היום. בן אדם לפעמים חולה, רוצה חיבוק חם, מישהי שתכין לו אוכל, בת זוג זה משהו הכרחי. זה אבא שלי, הוא גם מתבגר, אז כמובן שבתור בן אני רוצה בשבילו את הכי טוב בשבילו".
אביעד ואלדר חביב
הילדים משני הצדדים נפגשים | צילום: קובי מהגר


אז מה אתה מאחל להם מכאן?
"מאחל להם שיצליחו, שהחוויה הזאת תהיה מתקנת בשבילם, שייקחו ממנה רק את הטוב ואנחנו נמשיך לקבל באהבה את הכל. יש לדובי משפחה מדהימה, ילדים מדהימים, התחברנו מאוד, אני מאוד אוהב אותם ואת דובי. אז שייקחו הכל בקלות ובאהבה, שייהנו מהדרך ומהתהליך. מאחל להם רק טוב".