יחסינו לאן? ניר והגר בשיחה ששינתה הכל
מתוך "חתונה ממבט ראשון 3" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12

היינו איתם יחד ברגע שהעיניים הצטלבו בפעם הראשונה, אחרי ההתרגשות-לפני ירח הדבש, ומשם חזרה לארץ לעליות ולמורדות של המסע שלהם בחתונה ממבט ראשון (שבת אחרי החדשות, קשת 12). מה לא עברנו עם הזוגות? מהריצה של דובי עמירה לחופה ועד לנמנום שמור לרמן תפסה במושב האחורי, לא מעט מים עברו בנהר (תרתי משמע). כן, גם רגעים ששברו לנו את הלב עדיין שמורים איתנו, וזה בדיוק הזמן שנדבר עליהם, כי כמו שלמדנו מניר פור - אסור להחזיק בבטן. אז קבלו את רגעי הבכי של העונה.

ארבע שעות 

דנית ליבנת כל כך התמסרה לתהליך ולבן הזוג, עד שהכל היה נראה לה ורוד, גם אם מתחת לפני השטח הדברים נראו אחרת. אלא שאז אמיר זהבי לא ענה לה לסמס במשך ארבע שעות. התוצאה: דנית תלויה באוויר בחוסר וודאות, מה שמחזיר אותה אוטומטית לקשר האחרון שלה, ממנו יצאה עם הרבה סימני שאלה לא פתורים וחשש להיפגע שוב. אומרים שטוב להתמודד עם משקעים מהעבר, וכשהתיישבה לשיחה עם אמיר, היא לא הצליחה לעצור את הדמעות וחשפה את הרגשות שלה מולו (ומול המדינה). אם להגיד את האמת, באותו הרגע רק רצינו להתכרבל איתה מתחת לשמיכה ולהגיד שהכל יהיה בסדר. אז דנית, הכל יהיה בסדר.

ילדה של אבא

טיסות לחו"ל בדרך כלל כוללות עצירה קטנה בדיוטי פרי שאומרת הכל: התחלנו. אבל יש דבר אחד יותר מרגש מזה - שיחת טלפון מההורים ששואלים מה לקנות לנו, ושלום למתנות. אלא שאת הגר משה הצלצול מהדיוטי תפס במקום אחר. זאת הייתה השיחה הראשונה עם אבא שלה, בה הבינה שמשהו לא בדיוק מסתדר. הוא שאל אם לקנות לה את הבושם שהיא אוהבת, היא רק ביקשה ממנו לחזור. מה שלא קרה בסוף. בשיחה עם ניר היא סיפרה לו איך העזיבה של אביה בעצם עיצבה אותה להיות מי שהיא היום, ולנו נשבר הלב. מזל שניר היה שם כדי לחבק אותה.

הגברים בוכים בבוקר

מתחת לסימן ההיכר (הזקן) של ניר מסתתר לו גבר רגיש, וכנראה שאנחנו לא מבינים עד כמה. בסופ"ש הזוגות היינו עדים לרגע אחד שהצליח להבהיר לנו שיש עוד הרבה רגשות מאחורי הדלת הזאת, ומי שצריכה לפתוח אותה זאת הגר. וזה בדיוק מה שקרה בבוקר, אחרי לילה לא פשוט של ויכוחים, ניר פתח את הקלפים על השולחן. הוא הזיל דמעה או שתיים וחשף שלא פשוט לו, שהוא למד לאורך החיים לאגור בפנים והנה סוף סוף זה מתפרץ החוצה. לבכות זאת ממש לא חולשה, אלא להפך: הדמעות שלו רק קירבו את הגר אליו, וגרמו לה לפקוח את העיניים. אנחנו נמסנו באותו רגע.

ציפיות לכריות

דובי מגדירה את עצמה אישה חזקה ועוצמתית (ובצדק), אבל גם היא הגיעה לנקודת שבירה שהוציאה ממנה את כל הדמעות שנאגרו בפנים. סופ"ש הזוגות שהיה טעון במיוחד בגזרה שלה ושל אריק חביב, גרם לדובי להוריד את כל המחסומים ולפרוץ בבכי קורע לב מול המצלמות. אין אחד שהרגע הזה לא עורר בו אמוציות ורגשות של חמלה, הזדהות ואמפתיה התעופפו ברחבי ישראל בהמוניהם. כולנו יכולנו לדמיין את עצמנו באותה הסיטואציה, וזאת הסיבה שהלב שלנו יצא אליה. לא סתם הבן שלה כתב פוסט מרגש אחרי שידור הקטע, אפשר להודות שגם אנחנו הרגשנו כאילו אמא שלנו היא זו שבוכה על המסך. אבל דובי כמו דובי, פתחה עם עצמה דף חדש כבר בבוקר שלמחרת, וקשה כמו חדשה. מי אמר שבכי לא משחרר? 

נפילתו של אסימון

בניגוד לדובי ואריק, סופ"ש הזוגות של מור ומאור פינקלשטיין התחיל במקום טוב. טוב מאוד אפילו. אבל אם לרגע אחד חשבנו שהם יצאו מחוזקים מהמפגש הזה, ברגע שאחרי כבר התבאסנו לגלות שזה בכלל לא המצב. בזמן שהזוגות השתכשכו להם בבריכה, מור שמה לב למאור חדש מול העיניים שלה. דברן, פתוח וחברותי, או בקיצור - כל מה שהוא לא איתה. ברגע הזה, המסקנה שלה הייתה שהיא זאת שגורמת למאור להיסגר, והדמעות כבר זלגו מעצמן. לא יכולנו להישאר אדישים אליה, אבל מי יודע אולי זה גם הרגע שבו מור ומאור ימצאו את האמצע. עדיף מאוחר מאשר אף פעם, לא?