שוני בזוגיות יכול להיות לטובה או לרעה, הכל תלוי איך תחליטו להסתכל על זה. אז נכון, יש מחקרים המראים שככל שזוגות יותר דומים מבחינה דמוגרפית האחד לשנייה ככה הם ישרדו יותר זמן, אבל יש כאלה שאומרים בדיוק את ההפך. אין ממש חוקיות לאהבה וליחסים, אבל אם יש תקשורת טובה, אז תמיד יש עם מה לעבוד.

למשל בחתונה ממבט ראשון (פרק הבכורה בשבת ב-21:15, קשת 12), לא פעם ראינו איך האישיות הדומיננטית של צוקית אשכולי הפריעה ובמקרים מסוימים אפילו הביכה את דודו כהן, ששונה ממנה בתכלית, אבל היא נשארה בשלה. אומנם במבחן התוצאה הם לא החזיקו מעמד, אבל בראיונות כאלה ואחרים הם הסבירו שהשוני בניהם היה דווקא אתגר חיובי ולא הטריגר.

בשורה התחתונה: תלמדו לקבל ולהכיל את בן הזוג שלכם גם אם הוא ההפך הגמור מכם, יש מספיק סיבות אחרות שיסבירו למה בחרתם דווקא בו. תהיו מי שאתם ואל תתביישו, לא בכם ובטח שלא בפרטנר שלכם. תזכרו תמיד ששוני הוא מקום מצוין ללמידה. לא יודעים מה אתכם, אנחנו יצאנו מועצמים.

 

אז נכון, אולי זה אחד המשפטים היותר חרושים ששמעתם, אבל ההיסטוריה מדברת בעד עצמה. מראה חיצוני הוא אכן חשוב למשיכה, אבל הוא לגמרי לא הגורם המכריע, ויש עוד המון פרמטרים בדרך עד שתחליטו שמצאתם את האחד או האחת שלכם. קחו לדוגמא את שירי קופפרברג ולירן לוי, המשפט הראשון שיצא לה מהפה אחרי החופה היה "הוא לא הטעם שלי", והיום? תראו איפה הם נמצאים.

בשורה התחתונה: במקרה שלהם, כמו במקרים רבים, מסתבר שהטעם לא תמיד קובע ויש קנקנים שווים במיוחד. אז נכון, אולי המראה כן משחק תפקיד ואי אפשר להתעלם ממנו לחלוטין, אבל השתדלו לשים אותו בצד לכמה רגעים ובאמת להכיר את האדם שעומד מולכם. למה בליינד דייט כבר לא כל כך פופולרי?

 

אוי אוי הוליווד, כמה שאת אוהבת לתבל לנו את הפנטזיות. כל זוגיות תשוקתית מתחילה בריב היסטרי שמכריח את הגיבור לעצור שדה תעופה שלם כדי להחזיר את אהובתו אליו. אז בואו ננחת לרגע ונעשה בדיקת מציאות קטנה. אפשר לאהוב גם בלי להתנגח אחד בשני על בסיס קבע.

זה לא חלילה שאם יש ריבים פה ושם, קטנים כגדולים, אז אתם נמצאים בזוגיות לא טובה, זה רק אומר שפרופורציות הן שם המשחק. הקשר של אלון עיני ודקלה דאיטי ידע כמה ריבים עסיסיים לאורך ההיסטוריה, אבל ברגע שהם הפכו להיות בגדר הנורמה, היה כדאי לשים לב לזה כנורת אזהרה.

בשורה התחתונה: יחסים שבנויים על ריבים תדירים ועוצמתיים, לא תמיד מראים על תשוקה גדולה בין בני הזוג, ולפעמים סתם מסמנים שאולי משהו כאן כבר לא עובד.

 

כשתרבות השיתוף הפכה לפופולרית במיוחד, אבל מסתכמת בסטורי באינסטגרם או סרטון של החתול שלכם בטיק טוק, נראה שלפעמים קצת שוכחים לדבר פייס טו פייס (לא, לא בפייסבוק). תקשורת היא עמוד השדרה של זוגיות ואי אפשר לוותר עליה בעד שום הון שבעולם.

כדי לשמור על קשר חזק ויציב כדאי שתרימו מדי פעם את הראש מהטלפון, תסתכלו על האדם שיושב לצדכם ותחליפו איתו איזו מילה או שתיים. ליאור לביא ושרונה מרלין התאפיינו שניהם באישיות יחסית סגורה, וטיפה התקשו לתקשר אחד עם השני. התוצאה? כולנו יודעים.

בשורה התחתונה: אל תוותרו על תקשורת עם בן הזוג שלכם, תפתחו אליו ותשתפו אותו במה שעובר עליכם, אולי תגלו דברים חדשים על מי שישן לצדכם כל לילה, ומי יודע, אולי גם קצת על עצמם.

 

לפעמים אנחנו נורא רוצים לרצות את הצד השני כדי שיאהב אותנו ועושים דברים שפחות מתאימים או נוחים לנו, בעיקר בתחילת הקשר. צריך להבין מה מתאים לנו ומה לא ולדעת להציב את הגבולות, גם אם בן הזוג פחות יראה את זה בעין יפה. כמובן שכדי להקל על בן הזוג כדאי להסביר מה עומד מאחורי ההחלטה, וכן לשמוע גם את הצד השני. ושוב, אנחנו חוזרים לעובדה שתקשורת היא המפתח לזוגיות מוצלחת.

שירי קופפרברג הרגישה שמוקדם לה מידי לאחד מיטות עם לירן לוי, וכך הזוג ישן בנפרד למשך תקופה ארוכה. נכון, זאת החלטה מעט שונה משאר הזוגות, אבל ברגע שהוא הסכים לקבל אותה זה השתלם לו ובגדול.

בשורה התחתונה: תבינו מה טוב ונכון לכם, אבל בעיקר תזכרו להסביר את זה גם לצד השני. 

 >> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

זוגיות לרוב בנויה משני אנשים עם רצונות וצרכים שונים האחד מהשנייה, כשברוב המקרים זה לא בעייתי ואפילו עובד. כמובן שאין צורך לשנות את עצמך בשביל מישהו אחר, אבל לחלוטין אפשר מעט להתגמש. זה שתלכו לקראת האהוב שלכם, לא אומר שאתם חסרי עמוד שדרה חלילה, אלא עושים וויתורים הגיוניים כדי לשמר זוגיות בריאה ויציבה.

דקלה דאיטי עשתה צעד משמעותי כדי לקדם את היחסים בינה לבין אלון עיני, ארזה כמה חפצים ועברה לגור איתו, רחוק מאוד מהעבודה שלה. הוויתור הזה הגיע רק מצד אחד ויצר לא מעט בעיות.

בשורה התחתונה: שימו לב שההתגמשות שלכם לא הופכת חלילה לביטול עצמי, וכמובן האם הצד השני עושה צעד גם לכיוונכם. שיוויון הוא ערך עליון בזוגיות מנצחת, שמרו עליו ובמקביל תוציאו את הראש מהקיר. אז לרשום אתכם לפילאטיס? 

 

תחביבים הם דבר מאוד אינדיווידואלי לכל אדם. יש אחד שאוהב לגלוש ואחר שמתעניין במלחמת העולם השנייה. מה בכל זאת משותף לשניהם? שהם לגיטימיים באותה המידה. כל עוד שהתחביב לא מסכן את שלום הציבור, זה בסדר גמור לאחוז בו, ומה יותר כיף מאשר לחלוק אותו עם בן הזוג?

גם אם אתם פחות מתחברים לתחביבים של הפרטנר שלכם, תנסו להקשיב ואולי תגלו עולם תוכן חדש ומעניין שלא הכרתם. לא הצלחתם להידלק? לא נורא, העיקר שלא תביכו אותו בנושא. כפי שכבר ראינו, דודו כהן אוהב להתעסק במלחמת העולם השנייה, וצוקית אשכולי פחות התחברה לתחביב ה"מיוחד", שזה בסדר גמור אבל הגיע הזמן לשחרר.

בשורה התחתונה: תחבקו את אהובים שלכם על כל עיסוקיהם, זה מה שמייחד אותם והופך אותם למי שהם. הלכנו לחדש את אוסף הפוסטרים של מעריב לנוער שלנו.

 

ואוו, כמה זה קשה להשלים עם ההבנה שטעיתם. אז נכון, זה לא בא בקלות, אבל כדאי לפעמים לשים את האגו בצד ולדעת מתי לחזור בכם. כל אחד טועה לפעמים, זה לגיטימי ואנושי לחלוטין, ועדיין כדאי לקחת פסק זמן, לחשוב ולעבד את הדברים, ולדעת לבקר גם את עצמכם. ככה תבטיחו לעצמכם זוגיות טובה ובריאה יותר.

אורטל יהלומי ועידו חמדי ידעו בדיוק מה מפריע להם האחד בשנייה, אבל המעיטו להסתכל על עצמם, וברוב המקרים כל אחד התבצר בדעתו ולא זז ממנה. התוצאה? הדרך שלהם נפרדה עוד לפני רגע ההחלטה.

בשורה התחתונה: לפעמים אנחנו כל כך בטוחים בדעתנו, שזה רק נראה שהצדק אתנו, והאמת נמצאת בכלל בצד השני. תרפו קצת, זאת זוגיות ולא מלחמה. ובינינו? אפשר לשחרר גם אם האמת לצדנו, מה אכפת לכם?

 

עד עכשיו דיברנו על רגשות, תקשורת והכלה, אבל בואו לא ניתמם, משיכה היא לא פחות חשובה לקשר בריא. אז נכון, ההתחלה תמיד מדליקה יותר, וככל שהזמן עובר השגרה משתלטת ו"הקסם" מתפוגג. אנחנו לא אומרים לכם להתנהג כמו זוג חיילים שחזר אחרי 21 ימים מהבסיס (לא שאנחנו מתנגדים כמובן כן?), אבל עדיין השתדלו לשמור על הגחלת. מעבר לזה שרומנטיקה ופינוקים משמרים זוגיות, הם גם שוברי שגרה די נחמדים לתקופות עמוסות בין העבודה והילדים. שלא תטעו, לא תמיד צריך לצאת מגדרכם ולהתחיל לשפוך סכומי עתק, גם מחווה קטנה או משפט נחמד יכולים לעשות את העבודה.

אז נכון, בת אל לוי ויוגב אלקיים התחילו את חיי הזוגיות שלהם ישר מהפיק, אבל לאורך כל הדרך שמרו על הרומנטיקה וההפתעות, והצליחו להראות לשאר הזוגות איך עושים את זה גם ביום יום.

בשורה התחתונה: תעשו פוס משחק לרגע, ותגידו איזו מילה טובה ומדליקה לפרטנר שלכם, מי יודע? אולי זה יזכיר לכם נשכחות מהשירות הצבאי.

 

הגענו לישורת האחרונה ואולי החשובה ביותר – השגרה. כמו שהזכרנו קודם, הוליווד אהובתנו אוהבת לעשות דרמה מכל דבר, ולפעמים אנחנו תופסים את הזוגיות שלנו כיבשה ומשעממת כי היא לא תואמת לזו שראינו במסך. אז עם כל הכבוד לטקס פרסי האוסקר, האמת נמצאת אצלכם בבית. גם אם הצעת הנישואים שלכם לא לוותה בטריליון רקדנים שיצרו טבעת אנושית ענקית כשברקע נגני כינור מנגנים את השיר האהוב שלכם, הזוגיות שלכם במקום טוב.

ליאור לביא ושרונה מרלין הראו לנו רגעים שונים בהם השניים סתם יושבים אחד ליד השני על הספה, רואים טלוויזיה או מתעסקים בטלפון. לנו לפעמים זה נתפס כאקט שנובע משעמום או חוסר עניין בבן הזוג, כשבפועל זאת המציאות ברוב הבתים בעולם והיא לא בהכרח מעידה על טיב היחסים.

בשורה התחתונה: זה בסדר גמור גם סתם לשבת בשקט על הספה ולא לנהל בכל זמן נתון שיחה קולחת. גם להשתעמם צריך לדעת איך ועם מי. כשאתם מרגישים מספיק ביטחון עם בן הזוג שלכם, שתיקה היא לא בהכרח מביכה.