הזוגות של חתונה ממבט ראשון עברו לא מעט עליות ומורדות במהלך התהליך שלהם, וזה ממש עוד לא הסוף. רגע לפני שאנחנו ממשיכים לצפות בכל מה שעובר עליהם (שבת אחרי החדשות, קשת 12) ובמיוחד לכבוד חג הפסח, עצרנו לרגע הכל כדי להבין איזה 10 מכות המשתתפים היו מעדיפים לשכוח. אז קחו לכם קצת חרוסת שנשארה מליל הסדר, וקדימה אנחנו מתחילים.

 1. מכת פספוסים

  אם לא היינו יודעים שהמומחים של חתונה ממבט ראשון הם האחראים להתאמה הזאת, היינו מנחשים שמי שהכיר בין רוני ונעם הם יגאל שילון ויהודה ברקן. בעוד ששאר הזוגות מתרגלים לחיים המשותפים, מנסים להבין את המקום שלהם בקשר ובוחנים את הגבולות, הזוג הצעיר התגבר די מהר על המבוכה של ההתחלה והחליט לקחת את הכל באיזי, אולי אפילו יותר מדי.

  השניים חיים באווירה טינאייג'רית ומנהלים תקשורת שמבוססת על עקיצות, מתיחות ושיגועים. היא שופכת עליו קמח וביצים ואז רצה להתחבא בחדר. בתמורה הוא מוצא את הזמן הנכון ומחזיר לה עם טחינה על הפרצוף. איזה קטעים פה וואו וואו. אנחנו לא יודעים איך מערכת היחסים הזאת תסתיים, אבל אנחנו מקווים שהם יגיעו בחתיכה אחת לסוף העונה.

  המתיחה שהכינה רוני לנעם אקסטרה (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12)
  זהירות, שיגועים לפניך | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12

 2. מכת סלפי 

  דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה - אתם בירח דבש רומנטי במוסקבה, הכיכר האדומה לימינכם, השוק ההומה משמאלכם, ההיסטוריה של המקום רק מחכה שיגלו אותה, אבל אהבת חייכם מתעלמת מכל זה ומנסה לבדוק אם אתם נראים טוב יחד בסלפי. מבאס? זה בדיוק מה שקרה לניר בירח הדבש שלו עם הגר, שניסתה להבין איזו זווית מפרגנת להם יותר ולא שיחררה עד שמצאה. לפחות יצאה להם תמונה מהממת. אז אולי בזווית הזאת? אולי טיפה יותר למעלה? זוזו קצת ימינה, עוד שני צעדים, עוד טיפה ומהמם, עכשיו אתם מחוץ לפריים.
  הגר וניר בירח הדבש (צילום: הגר משה | mako)
  עוד אחד ודי | צילום: הגר משה | mako
 3. מכת ג'נטלמן 

  הצעירים שבכם לא יזכרו זאת, אבל פעם הגבר הישראלי האידיאלי היה מאצ'ו נטול רגשות. אבל לא לנצח חוסן, ובשלב כלשהו הנשים הישראליות התפכחו ומאסו בפס הייצור הפרימיטיבי הזה. זה לקח קצת זמן עד שהמסר הופנם, אבל בסוף הגבר הישראלי החדש הגיע - רגיש, מטופח, עדין, רומנטי וקשוב לרגשות שלו ושלנו, או בקיצור - דניס. הוא פותח את הדלת, שולח פרחים בשעות הצהריים ללא סיבה, מפתיע עם סדנאות בישול סתם כי בא לו וגורם לכל גבר אחר להיראות רע. תודה רבה.   
  דניס מפתיע את הדר עם סדנת בישול EXT (צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12)
  שם רע למין הגברי | צילום: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12

 4. מכת פלפל

  הפקת אירוע חתונה היא לא משימה פשוטה, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בחתונה ממבט ראשון. הרב צריך לנאום בפני האורחים בלי הכנה מוקדמת, מעצבות האירוע צריכות לעצב חופה מבלי להכיר את החתן והכלה, הטבחים צריכים להגיש את כל סוגי האוכל, כי אין לדעת איזו דרישה יכולה להגיע והדי ג'יי צריך להרים מבלי לדעת איזו מוזיקה הקהל בדיוק אוהב. לפחות כך זה היה, עד שהגיעה מור לרמן.

  בניגוד לשאר משתתפות התוכנית, למור הייתה תמונה מדויקת של מה היא רוצה לראות בחתונה והיא ממש לא התכוונה לפספס את ההזדמנות לקחת חלק אקטיבי בקבלת ההחלטות. היא התחילה בשיחה צפופה עם המעצבות, בה הבהירה מה הסטייל המועדף עליה בעיצוב האולם והתעקשה שכל האורחים יגיעו בלבוש לבן, אחר כך עברה עם הדי ג'יי על הפלייליסט כדי לוודא שלא יהיו נפילות וגם לא ויתרה על סצנת בכי בשמלת כלה מול המראה. עם כל האנרגיות האלה, היא צריכה להפיק את כל החתונות של העונה הבאה.
  מור לרמן נכנסת לחופה (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת12)
  החתונה בחסות: מורן לרמן | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת12
 5. מכת המיטות הנפרדות

  בעונה הקודמת שירי קופפרברג ולירן לוי החליטו מיד אחרי החתונה שהם מעדיפים לישון במיטות נפרדות, לפחות בהתחלה. בזמנו, זה היה צעד פורץ דרך ואפילו קצת משונה. אבל הטרנד גלש גם לעונה הנוכחית ואפילו הפך לנורמה, אחרי שכמה זוגות החליטו שעדיף כך, לפחות בהתחלה. רוני ונעם החליטו שהם יקחו את הזמן ולא ישנו באותה מיטה עד שעברו לגור יחד וגם דובי ואריק העדיפו להעביר את הלילות הראשונים בלחבק את הכרית. אנחנו מבינים שזה מוזר ולא נוח, אבל בחייאת אנשים - זה הקונספט של זוגיות.
  ירח הדבש: רוני ונעם נפתחים (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12)
  2 מטר לפחות, כן? | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת12
 6. מכת אקסים

  שלא תבינו לא נכון, אנחנו הכי בעד לסיים מערכות יחסים בטוב, וגם מאוד שמחים לשמוע על זוגות לשעבר שמצליחים להתגבר על הכאב ולשמור על קשר אכפתי, גם אם הוא לא רומנטי כמו שהיה. אבל, וזה אבל די גדול, נדמה שבעונה הנוכחית הלשעברים של המשתתפים תופסים קצת יותר מקום מבדרך כלל. 

  אצל דנית זה האקס שנפרד ממנה יום בהיר אחד בלי לספק סיבה, אצל הדר זה האקס הידידותי שממשיך לשלוח הודעות ולהתעניין בשלומה, אבל את השיא סיפק אריק, שצעד אל החופה בעוד גרושתו מעודדת אותו מהשורה הראשונה. ואנחנו עוד לא באמצע העונה. שיהיה לכולם בהצלחה. 
  4 ימים לחופה: אריק מספר לגרושתו (צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12)
  כשאתה מספר לאקסית שאתה מתחתן שוב | צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12
 7. מכת הדירות הקטנות

  אז מסתבר שהגודל כן קובע, אבל דווקא של המ"ר בדירה. הזוגות הצעירים שהכירו לא מזמן מחפשים את הספייס שלהם גם בבתים החדשים, אבל כשיש לך דירה במרכז תל אביב קצת קשה למצוא פינה קטנה של שקט שהיא לא בשירותים. אז בינתיים אנחנו צופים במור מנסה לחשב איפה היא מצליחה לדחוס עוד רהיטים, כאילו שזה מה שחסר שם.

  הזוגות מנסים למצוא דירה גדולה במחיר שפוי, אבל מפספסים הזדמנות לראות בסיטואציה דווקא הזדמנות להתקרב, או להתמודד עם הבעיות, כי בוא נודה על האמת - אין לאן לברוח. אז במקום לנסות למקם עוד עציץ בפינה, תפזרו קצת מלח בכניסה למזל?
  מור ומאור מתרגלים למגורים המשותפים (צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12)
  אתה יודע מה יעורר את החדר? ואזה. | צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת12
 8. מכת מגע

  תעמעמו את האורות, תפעילו את המוזיקה ותדליקו איזה נר. סתם, לא באמת יש לנו סבלנות לחכות עד שתעשו את כל הפעולות האלה, אבל בואו נדבר קצת על מגע פיזי. נראה שבעונה החדשה הזוגות נשמעים להוראות משרד הבריאות עוד לפני שהכריזו עליהן. אז אחרי שקיבלו כוכב זהב ממשה בר סימן טוב, לא הגיע הזמן לקצת יותר קרבה?

  אז נפתח ונתנצל שאנחנו מעלים מהאוב את החתונה של דובי ואריק, ונכון שנראה כאילו עבר עשור מאז שנפגשו לראשונה, אבל מה עם ההתקדמות שלהם? כבר אז דובי נמנעה מלהחזיק ידיים, וגם עכשיו היא לא רצה אליו בזרועות פתוחות. אולי זה עניין של יחסים בפרק ב' או ביטחון בקשר, אבל אולי שיתקרבו לפחות בסנטימטר אחד על הספה של דני ויעל. 
  אלבום החתונה של דובי ואריק (צילום: קובי מהגר)
  רוקדים כאילו אין מחר | צילום: קובי מהגר
 9. מכת חברים

  "איזה כיף שיש המון חברים, המון חברים בכל מיני צבעים" שרה הזמרת שרית חדד הרבה לפני שהכירה את החברים של אריק. כשהתחילו הריקודים, החברים הקרובים של אריק נהגו מעט בגסות כלפי הכלה ההמומה והפעילו עליה לחץ להשתחרר, לחבק ולרקוד עם האיש שזה עתה רק הכירה. אמור לי מי הם חבריך, ואומר להם לשחרר.  
 10. מכת מתנות 

  מכתב שהתחבא בתיק, פרחים שלפתע הופיעו בדירה וסנדוויץ' שארוז עם הקדשה. לא, אלו לא ראיות מזירת פשע, אלא הפתעות קטנות וחמודות שניר אוהב להשאיר בכל מיני מקומות. אז אולי הוא מנסה לשחק חפש את המטמון ללב של הגר, אבל בפועל זה רק הרחיק אותה יותר, וכנראה שבצדק.

  אם יש משהו שאנחנו אוהבים זה כשמפתיעים אותנו, אבל גם את זה צריך לעשות במידה. אין צורך להשאיר כל יום הפתעה אחרת, במיוחד אם המופתע לא כל כך עף על זה. בסופו של דבר, ההפתעות הופכות להיות צפויות ואז אתה קצת יורה לעצמך ברגל. כאילו, מה תעשה ביום הולדת? מסוק מעל בית חולים זאת לא הקונוטציה הכי רומנטית. לא, לא, סתם צחקנו ניר, אל תרים עכשיו טלפון להשכרות מסוקים.
  של הגר וניר ג (2) (צילום: הגר משה)
  לא מקריפ בכלל | צילום: הגר משה