שרונה מרלין, ליאור לביא ודודו כהן (צילום: מתוך האינסטגרם של dudu.cohen.101, lior_la10, sharonamerlin)
צילום: מתוך האינסטגרם של dudu.cohen.101, lior_la10, sharonamerlin

אחרי חודשים ארוכים של מיונים והתאמות, הגיע הרגע הגדול והרווקים והרווקות של חתונה ממבט ראשון קיבלו את המכתב שכל כך חיכו לו - מצאו להם התאמה והם הולכים להתחתן ממש בקרוב. שרונה מרלין שודכה לליאור לביא ודודו כהן לצוקית אשכולי. יחד הם יצאו למסע ארוך ומרתק שהתחיל בחתונה עם אדם זר לגמרי והמשיך לזוגיות בפוטנציאל עם אדם שהכירו רק הרגע, אבל לפי רוב הקריטריונים נועד עבורם. את הסוף כולנו כבר יודעים.

אומנם הם לא מצאו זוגיות בתוכנית, אבל שרונה, ליאור ודודו לגמרי לא יצאו עם תחושת פספוס. הדרך הארוכה שהם עברו ביחד ולחוד, לימדה והכינה אותם לקשר הבא, ובעיקר גילתה להם דבר או שניים על עצמם. רגע לפני שהעונה השלישית של חתונה ממבט ראשון עולה וגורמת לכולנו להתאהב מחדש, השלישייה הגיעה למרכז הבינתחומי בהרצליה לפאנל בהנחייתה של ד"ר שירי רזניק, לספר על התהליך הארוך שעברו, על השידוך שקיבלו (בצדק) ועל תחושת הסיפוק שלהם אחרי התוכנית.

שרונה מרלין, דודו כהן וליאור לביא (צילום: עדן סלוצקי, צילום פרטי)
"לא תקבל מה שאתה רוצה, תקבל מה שאתה צריך". דודו, שרונה וליאור | צילום: עדן סלוצקי, צילום פרטי


הרצון להשתתף בפורמט שונה אצל כל אחד מהם, דודו לא עשה שום דבר יזום כדי להגיע לתוכנית, ושרונה רצתה אבל הייתה צריכה פוש קטן, ועד הרגע האחרון לא הייתה בטוחה שהיא מוכנה. "קיוויתי שאולי אני אעבור את התהליך ואז יגידו לי לשכוח מזה. שאני לפחות אלמד את כל מה שהייתי צריכה ללמוד, שכל התהליך שעברתי יגרום לי להבין מה אני מחפשת בבן זוג ובזוגיות".

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

דווקא ליאור, בן הזוג שלה דאז, פעל באופן יזום לחלוטין ולא הופתע שנמצא לו שידוך. "ראיתי את העונה הראשונה ומה שתפס אותי זה לאו דווקא האהבה והפרחים, אלא הקונפליקטים שהראו שיש שם משהו עמוק יותר. לא הופתעתי שהתאמתי לתוכנית, אתה מתבשל בתוך התהליך".

עוד לפני שנמצא להם השידוך המיוחל, המשתתפים הרגישו שיצאו עם רווח. "במיונים לתהליך שמים לך מראה", שיתף ליאור, "אתה חייב להתעמת עם דברים שאתה יודע שהם שם אבל לא מתעסק איתם אף פעם. זה הוציא מאתנו הרבה, אין ספק שהדמעות התחילו כבר בתהליך המיון אבל זה גרם לאנשים לבוא לקשר יותר נקיים".

מזל טוב: החתונה של שרונה וליאור (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
"היינו הכי נכונים אחד לשנייה בתהליך הזה". שרונה וליאור | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת


"הרבה פעמים אנשים חושבים שבגלל המצלמות הכל מבוים, אבל זה ממש לא ככה", הודה דודו. "כשביקשו ממני לענות על שאלון ענק אמרתי בהתחלה שלא אתעמק, ואז עצרתי והבנתי שאני רוצה לענות בכנות, שבאמת ימצאו את האהבה שלי". שרונה שחיזקה את דבריו, הסבירה שבחרו לתוכנית אנשים אמיתיים ולא שחקנים, "מה שהראו על המסך זה מה שהיינו".

"הפוטנציאל היה שם"

למרות שלא מצאו זוגיות בתוכנית, הם הבינו לגמרי את השידוך שקיבלו. "בסופו של דבר המומחים צדקו בכל פרמטר", הודה דודו, "הם צדקו בשידוך שלי לצוקית. היא כביכול הקיצון שלי וזה מה שהייתי צריך בהרבה מובנים, המומחים אמרו לי 'אנחנו לא נביא לך מה שאתה רוצה, אנחנו נביא לך את מה שאתה צריך'". למרות זאת, האזהרה הראשונה כבר הראתה את האותות שלה, כשד"ר ליאת יקיר הגנטיקאית אמרה שמבחינת המשיכה הפיזית והחיצונית ההתאמה פחותה, בניגוד לכל הקריטריונים האחרים. "זה היה מאוד קריטי והשפיע בסופו של דבר".

היחסים בין צוקית ודודו מתחממים (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
"צוקית זה מה שהייתי צריך בהרבה מובנים". דודו וצוקית | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת


גם שרונה וליאור שמחים על השידוך שלהם למרות שלא צלח, והיום כל אחד מהם נמצא כבר בזוגיות חדשה. עבור שרונה, היא וליאור היו הכי נכונים אחד לשנייה בתהליך הזה, "מה שלמדנו היום בעקבות התהליך, עוזר לשנינו בזוגיות הנוכחית". ליאור, שלא יכול היה שלא להסכים איתה, הוסיף: "זאת חוויה שאני שמח להיזכר בה. אני מבין למה המומחים עשו את ההתאמה בינינו, הפוטנציאל היה שם".

"מדד ההצלחה לא נמדד בזה שהזוגות הצליחו או לא", הסביר ליאור, "אלא המקום שאנחנו נמצאים בו היום. שרונה, דודו ואני לקחנו איתנו המון דברים שלמדנו בתהליך, ואנחנו מיישמים אותם היום בקשרים שאנחנו נמצאים בהם. מבחינתי זאת ההצלחה הכי גדולה".

View this post on Instagram

A post shared by sharona merlin | שרונה מרלין (@sharonamerlin) on

בן הזוג הנוכחי של שרונה הכיר אותה בעקבות התוכנית, "ידעתי שאם אני לא אמצא את הזוגיות שלי כאן, היא תמצא אותי אחרי. היום אני מרגישה שכל התהליך שעברתי שינה אותי המון. למדתי לתת צ'אנס לקשרים, היום אני מבינה שזה לא כמו סיפור סינדרלה. עכשיו אני יודעת מה אני צריכה, ואני בתקווה שהזוגיות הנוכחית שלי הולכת להיות לכל החיים".

"לפני התוכנית קפצנו מהר מידי מקשר לקשר בגלל כל האפליקציות", הודה ליאור, "ויתרנו מהר מידי. למדנו להבין מי עומד מולנו לפני שפוסלים על דברים טיפשיים, לבנות קשרים ממקום יותר נכון. היום אנחנו עושים את זה אחרת". מעבר לשינוי הגישה שלהם בנוגע לקשרים רומנטיים, הגיע גם השינוי האישי יותר. "התהליך חידד לי מה אני רוצה ומה מתאים לי, אני סומך על עצמי", הסביר דודו, "הדרך שלי היא הנכונה. התוכנית הייתה מבחן, באתי פתוח ואמרתי שאני רוצה לאבד שליטה ופשוט לזרום". 

_OBJ