רק לפני שנה, היו אלה הם שארזו את המזוודות, נכנסו לרכב ונסעו אל עבר הלא נודע. כלומר, אל עבר המפגש בו יכירו לראשונה את שאר הזוגות שעוברים את אותו התהליך. בצורה כזאת או אחרת. אנחנו כמובן מתכוונים למשתתפי העונה הקודמת של חתונה ממבט ראשון, שהתגייסו לכבוד המפגש המרגש (שבת אחרי החדשות, קשת 12) ועכשיו חולקים עם הזוגות מהניסיון שלהם. אז מה הטיפים שלהם לצלוח את הסופ"ש בצורה הטובה ביותר? הנה זה בא.

יוגב אלקיים

"אז בגדול הטיפ הראשון שרציתי לתת זה קודם כל להצטייד באל תוש, מזרן נח מהבית וכרית, אבל מסתבר שאתם לא צריכים את זה השנה ואותי זה די מעצבן. אבל עכשיו ברצינות – תבואו מי שאתם. אל תנסו להציג הצלחה, בטח אם היא לא קיימת או ההפך. נראה לי שהכי חשוב זה לזכור שהמטרה של הסופ"ש הזה היא לא לעשות השוואות איזה זוג מצליח יותר ואיזה זוג מצליח פחות, אפילו שהסיטואציה הזו זה נראית טבעית ומתבקשת.

"עוד משהו חשוב הוא שתבינו שאתם באים בתור ישות אחת, ולכן אתם אחד בשביל השנייה שם, גם כשאתם לא ביחד פיזית אלא בשיחות פרטיות. מניסיון אישי אני יכול להגיד שתבואו משוחררים ובטוחים בעצמכם ובזוגיות שלכם, זה רק יעזור לכם להיות עוד יותר משוחררים ונינוחים בסיטואציה לפעמים קצת מביכה. וכמובן תזכרו שיכול להיות שאתם הולכים להכיר חברים לחיים, ששותפים למסע הכי משוגע שכנראה שעברתם".

ליד (צילום: מאיה באומל בריגר)
"תבינו שאתם באים בתור ישות אחת". יוגב אלקיים | צילום: מאיה באומל בריגר

שרונה מרלין

"אני רוצה להגיד קודם כל שאני ממש מתרגשת בשבילכם, יותר בשבילי האמת, כי ציפיתי לפרק הזה של סופ"ש הזוגות מלא זמן. דבר ראשון, תגיעו לסופ"ש הזה כשאתם שלמים עם המקום שאתם נמצאים בו בזוגיות, אף אחד לא אמר שב-42 יום אתם צריכים להתאהב, פרק הזמן הזה בעצם נועד לתת הזדמנות אמיתית לקשר וזה בדיוק מה שאתם עושים. אז קחו את הזמן. דבר שני, בזמן שאתם בוחנים שם את שאר הזוגות, תנסו שלא לתת יותר מדי חשיבות לאיך שדברים נראים כלפי חוץ, לא תמיד הכל מושלם כמו שהוא נראה.

"דבר אחרון, קחו את המפגש של הזוגות כשיעור, תסתכלו מה כן הייתם רוצים לאמץ בזוגיות שלכם ומה טוב אצלכם, ככה אתם תעריכו הרבה יותר את הדברים שבאמת טובים בקשר. אז תהנו מלא, זה באמת אחד הסופ"שים הכי כיפיים שיכולים להיות, ויש לי הרגשה שאתם תזכרו אותו עוד הרבה זמן. שיהיה בהצלחה, אני אצפה בכם מרחוק".

שרונה מרלין וליאור לביא (צילום: אפרת ציון)
"לא לתת יותר מדי חשיבות לאיך שדברים נראים כלפי חוץ". שרונה מרלין | צילום: אפרת ציון

דודו כהן

"מהניסיון שלי הייתי אומר שהכי חשוב שהזוג יהיה ביחד בסופ"ש הזה. בדברים הכי קטנים, למשל שבמקום לשבת בשני כסאות נפרדים – לשבת על ספה אחת, להחזיק לה את היד בכניסה לארוחת הערב ובשאר הסופ"ש, לתת את התמיכה, החיבוק. זאת עצה שלי לכל הזוגות – גם כאלה שהיה להם קשה לפני זה עם המגע, כמו מור ומאור. ברגעים מלחיצים כאלה, גם בן אדם שקשה לו עם מגע, לא יתנגד אם מישהו יעשה את הצעד של חיבוק. נגיד מאור ומור, אף פעם לא ראיתי אותם מתחבקים או מחזיקים ידיים, אז לדעתי זה חשוב דווקא שם להראות את הביחד, אבל לא בצורה מוגזמת, פשוט להרגיש בנוח. אני קורא לזה אינטליגנציה רגשית, להרגיש את בת הזוג שלך ולהרגיש את הסביבה. לדעת מתי להיות שם ולתת המילה הטובה ומתי לתת את הספייס.

"כל מה שהנחה אותי לאורך התוכנית זה תמיד להיות אמיתי וכן, אז אם החבר'ה מתעניינים לספר להם מה הולך ולא לנסות לייפות דברים. ובאותה מידה לשמוע מהם. אז העצה שלי להיות אתה, להיות אמיתי, לשתף בדברים ובמיוחד לזוגות שלפני הסופ"ש אמרו למומחים שהם מחפשים תשובות ורוצים לראות מי עוד נתקל בדילמות שלהם, כמו דנית ואמיר, אז על אחת כמה וכמה. אם תשתף ותהיה כן,אולי תקבל מהזוגות האחרים מה שחיפשת. וכמובן ליהנות, לנצל את הזמן עם חבר'ה שעוברים בדיוק מה שאתה עובר. זה מה שיצר את הבונדינג אצלי ואצל החבר'ה שאני איתם בקשר".

דודו כהן (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
גם בן אדם שקשה לו עם מגע לא יתנגד לחיבוק". דודו כהן | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

בת אל לוי

"דבר ראשון, תהנו מהמפגש. כן, כן, גם אם אתם נמצאים בזוגיות לא טובה, תנסו ליהנות ממנו. אחרי הכל אתם מכירים את החברים שלכם למסע. אז תבואו באנרגיות טובות. תשמרו על בן או בת הזוג שלכם כי אתם ביחד בתהליך הזה, לא לתת לשני להרגיש לבד. אל תשכחו לכבד אחד את השנייה - את בני הזוג שלכם ואת האנשים שאתם פוגשים. אל תשפטו אותם ותנסו לראות מעבר למה שהם מראים. אם הם נמצאים במצוקה רגשית, תהיו שם לעזור להם.

"חשוב לא להשוות את עצמכם לזוגות אחרים. זו לא תחרות, אלא החיים עצמם. יש כאלה שקל להם למצוא זוגיות ולהתאהב, וכאלה שלוקח להם זמן. זה בסדר להיות בכל אחד מהצדדים. אתם לא באמת יודעים את טיב הקשר גם אם הוא נראה מדהים. ודבר אחרון, תלמדו על עצמכם מהמפגש הזה. שימו את האגו בצד ואל תתנו לו לשחק שעות נוספות. הוא יכול לנוח לכמה שעות. זה מפגש מרגש וכיפי שבסופו אפשר ללמוד הרבה על עצמכם דרך סיטואציות ואנשים אחרים. סופ״ש מהנה שיהיה לכם, זה רגע נדיר שילמד אתכם הרבה".

האם בת אל מתאהבת ביוגב? (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
"תהנו מהמפגש גם אם אתם בזוגיות לא טובה". בת אל לוי | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

ליאור לביא

"הנה עוד עונה של חתונה, ואני יכול להגיד שברמה האישית כיף ככה להסתכל להיזכר בכל החוויות, בכל הרגעים השמחים, המרגשים, המאתגרים, שעוברים על הזוגות. מחזיר ככה לזיכרונות מהעונה שלנו. סופ"ש זוגות היה אירוע מאוד חזק ועוצמתי בעונה שלנו, ואני רוצה לתת טיפ קטן לזוגות של העונה הנוכחית – קחו את הסופ"ש הזה ותנצלו אותו. יש פה מגוון של אנשים שעוברים את אותו התהליך במקביל אליכם. זה הזמן שלכם לשבת איתם, לפתוח, לשתף ברגעים השמחים, ברגעים היותר קשים אולי, אם יש לכם כל מיני תהיות – אלה האנשים שבאמת יכולים לבוא ולתת את העצה הנכונה, ובסופו של דבר להשפיע על זה ברמה האישית וגם כמובן ברמה הזוגית, אז תנצלו את זה.

"לזוגות שבאים בצורה מאושרת וטובה, קודם כל אני מאחל שזה רק ימשיך ככה והרבה אחרי התוכנית. זוגות שבאים בצורה קצת יותר מאתגרת וקשה, אל תתנו לזה להשפיע לרעה על סופ"ש הזוגות ואל תשימו את עצמכם כל הזמן באיזשהו מיצוב אל מול הזוגות האחרים, תנסו פשוט לזרום וליהנות. בסופו של דבר, גם אם לא תמצאו אהבה בעונה הנוכחית יכול להיות שהיא ממש מעבר לפינה. בכל מקרה, אני רוצה לאחל לכולכם המון בהצלחה, המון אהבה ושיהיה בכיף".

יומיים לחופה: שרונה וליאור בחגיגה האחרונה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
"אם יש לכם תהיות – אלה האנשים שיכולים לתת את העצה הנכונה". ליאור לביא | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

צוקית אשכולי

"קודם כל תתרחקו מאלכוהול ובריכה בשמש כמו מאש, מציעה לכם מניסיון אישי. וגם אתם באים כזוג, לא כיחידים, אז תנסו פחות לרכל על בני הזוג שלכם עם אנשים אחרים. אבל כן כדאי שאם יש לכם בעיות בקשר אז תבקשו עצות, בלי לחשוף יותר מדי פרטים, זה אתם קצת מולם. אז בקיצור תיהנו, אבל במידה, כדי שיהיה לכם גם פרטנר לחזור איתו אחר כך. בהצלחה".

צוקית עם ההחלטה שחלמה עלייה בלילה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", קשת 12)
"תמנעו מאלכוהול ובריכה בשמש כמו מאש". צוקית אשכולי | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", קשת 12