בימוי: דור אורבוך | צילום: דמיאן צצקין | הפקה: דנה בן ג'ויה | ליהוק: תהילה גרינפלד | עריכה: נעמה דעוס

לכל אחד יש טרן און. הנקודה שמדליקה אותנו ברגע, זאת שעושה לנו את זה ברמות קשות ולא נותנת מנוחה עד השעות הקטנות של הלילה. לכולנו יש גם טרן אוף. הטיק הזה שאנחנו פשוט לא מסוגלים לסבול, זה שמעביר בנו חלחלה כל פעם מחדש וסוגר דלתות עוד לפני שהאדם השני הספיק לדרוך על שטיח הכניסה. אם אתם מחפשים את הסיבות אתם מוזמנים להמשיך ולחקור, אבל מה שמדליק ומכבה אותנו משתנה כל כך מהר, שזה באמת תלוי בכל אדם ובחוויות שעבר בחיים.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

לקראת העונה החדשה של חתונה ממבט ראשון (שבת ב-21:15, קשת 12) שאלנו ישראלים מה מדליק אותם, וגילינו כמה באמת מגוונים הם הכפתורים שלנו. האחד אוהב מצבטים, השני שונא שמושכים לו בזקן. האחת לא יכולה בלי ביטחון עצמי והאחרת סולדת מכפות רגליים כמו מאש. אז לכו ותתווכחו עם הבחור הזה שיש לו פטיש לכפות רגליים, או האחת שאוהבת שמושכים לה בזקן. סתם, ממש סתם. אבל עכשיו ברצינות, משהו שיכול להדליק אדם אחד, באותה מידה יכול לכבות אדם אחר.

בכל זאת, יש כמה קווים כללים שאפשר לזקוף לטובת הרוב. כמו למשל, משקפי שמש. אתם יכולים לצחוק, אבל מחקר אחד באמת חקר את הנושא, וגילה שמי שמרכיב משקפי שמש, יוצר כמה מהתגובות הבאות אצל הסביבה. קודם כל, לוק סקסי ומסתורי שמסקרן את בני המין השני, הדבר השני הוא טשטוש אזור העיניים, שגורם לפנים להיראות סימטריים ומושכים הרבה יותר. ואם זה לא מספיק, הדיסטנס שמשקפי השמש יוצרים מזוהה בעיקר עם סלבס, מה שהופך את כל העניין למשהו מגניב. כן, אנחנו פשוט כאלה.

בת אל ויוגב רגע אחרי ההחלטה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", קשת 12)
מה הדליק את בת אל לוי ויוגב אלקיים? | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", קשת 12

אז לכבוד ההיכרות של הזוגות החדשים אחד עם השנייה, בדקנו את הטרן אונז (וגם הטרן אופס כמובן) של כמה ממשתתפי העונה הקודמת. נתחיל עם בת אל לוי, שכבר מהפגישה הראשונה שלנו איתה, בתקופה שמושב תאשור עוד לא התגנב לו ללקסיקון, הודתה שגבר משפחתי ששם את ערכי הדת מלפניו הוא זה שגורם ללב שלה להידלק. גם יוגב אלקיים, ההתאמה שלה, הבהיר למומחים שהוא מחפש מישהי שתדע להסתדר עם המשפחה שלו. ואכן לאורך העונה, ראינו איך הקרבה המשפחתית היא זו שמחברת בין השניים.

נמשיך עם שירי קופפרברג ולירן לוי. אמנם לירן לא היה בדיוק הטעם של שירי בתחילת הדרך, בואו, היא אפילו חלמה בלילה שמתחת לחופה מחכה לה בחור קירח וכמעט חטפה רגליים קרות, אבל עם כל יום שעבר משהו בה השתחרר. זה רק מראה לנו כמה הכפתורים האלה שלנו, יכולים להגביל אותנו כשזה נוגע למציאת אהבה. אז מה אם הוא קירח, אז מה אם יש לה שיערות בידיים, מה שקובע כאן זאת ההתאמה, והיא מורכבת הרבה יותר מסתם משיכה קטנה בזקן.

שירי ולירן (צילום: שירי קופפרברג ולירן לוי | mako)
הטרן און יכול גם להגביל אותנו. שירי קופפרברג ולירן לוי | צילום: שירי קופפרברג ולירן לוי | mako

את דקלה דאיטי למשל, הדליק חוש ההומור השנון של אלון עייני. אבל זה ממש לא אומר שהטרן און הזה אימץ לעצמו את השם אטלס, ומעתה גורלו הוא להחזיק על הכתפיים את הצלחת מערכת היחסים. ממש לא, זאת נקודה קטנה לזכותו של אדם מורכב הרבה יותר. כי רק כשמכירים באמת, מנהלים שגרת חיים יחד ומפתחים רגשות, אפשר להבין מה באמת מדליק אותנו בבן אדם שמולנו.